Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: PO dokonuje 768 nowego otwarcia

18.11.2016

Publicysta Rafał Ziemkiewicz powiedział w Telewizji Republika, że Platforma Obywatelska "dokonuje 768 nowego otwarcia za sprawą gabinetu cieni, nazywanego gabinetem cieniasów".

-Jakie to nowe otwarcie, skoro wszystkie te twarze są znane? O słuszne stwierdzenie pokusił się Michał Szułdrzyński, że zamiast gabinetu cieni powstała loża szyderców. Jednak są to szydercy dosyć kiepscy i brakuje im do Statlera i Waldorfa z Muppet Show sporo – mówił Ziemkiewicz.

Publicysta pytał jaki jest sens tworzenia takiego gabinetu? -Żeby pokazać, że będzie tak jak było i nic nie mamy sobie do zarzucenia poza tym, że przegraliśmy wybory? To jedyny wątek krytyki PO w środowisku PO. Ma być po prostu zgodnie z zasadą Agnieszki Holland, żeby było tak jak było. Zabrakło niestety Sławomira Nowaka, bo zabrakło resortu zegarmistrzostwa. Zabrakło mi też Teresy Piotrowskiej, bo to była tak wybitna specjalistka od spraw wewnętrznych, tak matkowała policjantom, przynosiła im kawę, ciastka. A że prowokacje były, spalone budki, to co też biedna pani Terenia miała począć? - mówił Ziemkiewicz.

- Gabinet cieni jest po to, że dwa cienie będą teraz chodzić za ministrem rządu i mówić „skuś baba na dziada, skuś baba na dziada”- kpił publicysta. I dodał:- Pewnie tak będą krytykować ministrów jak Rafał Grupiński, czyli cieniowy minister kultury, który przywołał czasy nazizmu. Mówił, że „naziści odmieniali też słowo historia przez wszystkie przypadki. A my mamy teraz nową politykę historyczną”. Mazowiecki, Geremek, Michnik też się odwołują do historii, a tekstów o rewolucji francuskiej z puentą, że Kaczyński to Robespierre nie sposób z zliczyć. Można też powiedzieć, że naziści na wszystkie sposoby odmieniali tężyznę fizyczną, a więc w-f w szkołach to też element nazistowski. Jeśli chodzi o ilość skrzywionych kręgosłupów, to jednak mamy zasługi w walce z nazizmem – stwierdził Rafał Ziemkiewicz.

fot.[You Tube]

pc/Tv Republika

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook