Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: PO dokonuje 768 nowego otwarcia

18.11.2016

Publicysta Rafał Ziemkiewicz powiedział w Telewizji Republika, że Platforma Obywatelska "dokonuje 768 nowego otwarcia za sprawą gabinetu cieni, nazywanego gabinetem cieniasów".

-Jakie to nowe otwarcie, skoro wszystkie te twarze są znane? O słuszne stwierdzenie pokusił się Michał Szułdrzyński, że zamiast gabinetu cieni powstała loża szyderców. Jednak są to szydercy dosyć kiepscy i brakuje im do Statlera i Waldorfa z Muppet Show sporo – mówił Ziemkiewicz.

Publicysta pytał jaki jest sens tworzenia takiego gabinetu? -Żeby pokazać, że będzie tak jak było i nic nie mamy sobie do zarzucenia poza tym, że przegraliśmy wybory? To jedyny wątek krytyki PO w środowisku PO. Ma być po prostu zgodnie z zasadą Agnieszki Holland, żeby było tak jak było. Zabrakło niestety Sławomira Nowaka, bo zabrakło resortu zegarmistrzostwa. Zabrakło mi też Teresy Piotrowskiej, bo to była tak wybitna specjalistka od spraw wewnętrznych, tak matkowała policjantom, przynosiła im kawę, ciastka. A że prowokacje były, spalone budki, to co też biedna pani Terenia miała począć? - mówił Ziemkiewicz.

- Gabinet cieni jest po to, że dwa cienie będą teraz chodzić za ministrem rządu i mówić „skuś baba na dziada, skuś baba na dziada”- kpił publicysta. I dodał:- Pewnie tak będą krytykować ministrów jak Rafał Grupiński, czyli cieniowy minister kultury, który przywołał czasy nazizmu. Mówił, że „naziści odmieniali też słowo historia przez wszystkie przypadki. A my mamy teraz nową politykę historyczną”. Mazowiecki, Geremek, Michnik też się odwołują do historii, a tekstów o rewolucji francuskiej z puentą, że Kaczyński to Robespierre nie sposób z zliczyć. Można też powiedzieć, że naziści na wszystkie sposoby odmieniali tężyznę fizyczną, a więc w-f w szkołach to też element nazistowski. Jeśli chodzi o ilość skrzywionych kręgosłupów, to jednak mamy zasługi w walce z nazizmem – stwierdził Rafał Ziemkiewicz.

fot.[You Tube]

pc/Tv Republika

Warto poczytać

 1. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 2. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 3. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 4. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 5. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 6. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 7. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 8. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook