Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: Platforma niszczy się sama

18.09.2015

„Proces zaniku rozumu w PO przybiera na sile. Polacy nie chcą masowego napływu muzułmanów”.

„Proces zaniku rozumu w Platformie Obywatelskiej przyspiesza i przybiera na sile” - pisze Rafał Ziemkiewicz w felietonie na portalu Interia.pl. Dodaje, że dowodem na tę tezę jest sejmowa debata dotycząca imigrantów.

„W debacie tej PO obsadziła Jarosława Kaczyńskiego w roli tego, który - przeciwstawiając się Niemcom i całej Unii - nie chce wpuścić do Polski imigrantów z krajów islamskich, a siebie - w roli światłej elity, która gorliwie sekundując unijnemu dyktatowi rzuca gromy na własne ciemne, ksenofobiczne i "islamofobiczne" społeczeństwo” - opisuje podział ról Ziemkiewicz.

Dodaje, że „to świetny sposób na to, żeby popularność PiS przebiła kolejny sufit”. „Bo nawet z oficjalnych wyników badań wynika, że Polacy sobie masowego napływu muzułmanów do Polski nie życzą, a jeszcze bardziej nie życzą sobie, żeby o tym, czy ich chcemy, czy nie, decydował jakiś Schulz albo Juncker, i przy okazji bezceremonialnie pokazywał nam, że nie mamy w Unii Europejskiej nic do powiedzenia. Może i zgodziliśmy się kiedyś być w zamian za kasę unijnym popychadłem, ale zostało nam tyle godności, by domagać się przy tym zachowania pozorów” - zauważa publicysta.

Ziemkiewicz uważa, że Polacy nie dadzą się w tej sprawie przekonać „autorytetom”. „Przy wyborczych urnach zachowają się tak, jak będą chcieli, a nie tak, jak im wszystkie telewizyjne autorytety wbijają do głów, że wypada” - tłumaczy Ziemkiewicz.

I dodaje: „Jeśli elity III RP zamierzają teraz do samych wyborów jeździć po Kaczyńskim, że 'cynicznie zbija polityczny kapitał strasząc islamem', i wmawiać, że mieć w kraju liczną społeczność arabską to samo dobro - to nic lepszego sobie PiS nie mógł życzyć”.

ez

[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook