Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: PiS-owcy, walnijcie się w łeb!

05.02.2015

Rafał Ziemkiewicz uważa, że poczucia polskiej tożsamości nie powinno się budować w oparciu o tragedię smoleńską. Zdaniem publicysty przyjęcie takiej optyki może być szkodliwe.

„Próbuje się (...) budować nowy mit założycielski IV Rzeczpospolitej. Z męczeństwa zamordowanego prezydenta i osób mu towarzyszących wyrosnąć ma jakaś nowa polskość. Przepraszam, ale powtórzę coś, za co już oberwałem: kochani PiS-owcy walnijcie się w łeb!” - grzmi Ziemkiewicz na łamach tygodnika „Najwyższy CZAS!”.

Na tym nie kończy się krytyczny wywód Ziemkiewicza.

„Czego będzie dotyczył kult tragedii w Smoleńsku? Przecież to kult polskiej głupoty. Tego, że Polacy swojego prezydenta, razem ze wszystkimi generałami i szefami instytucji centralnych, wpakowali do jednego ruskiego gruchota. Posłali bez żadnej ochrony, żadnego zabezpieczenia lądowania na zamknięte, zapyziałe lotnisko. Tam w budce przypominającej starą altankę działkową siedział jakiś facet z zepsutym radarem i być może przez omyłkę, a być może celowo naprowadzić samolot na kursie i na ścieżce tak, że wszyscy Polacy zginęli” - twierdzi publicysta.

Okazuje się, że dla Ziemkiewicza data 10 kwietnia 2010 roku jest powodem do... wstydu.

„Gdy opowiemy taką historię następnym pokoleniom, to albo nie będą chciały uwierzyć, albo będą się czerwienić ze wstydu, że są naszymi potomkami” - wieszczy publicysta.

Pan redaktor chyba trochę się zapędził... W końcu mówimy o tragedii, w której zginęło 96 przedstawicieli naszego państwa i która pociągnęła za sobą tajemniczą sekwencję wydarzeń, która stawia pod znakiem zapytania działalność wielu instytucji państwowych.

gah/Najwyższy CZAS!

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook