Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: PiS-owcy, walnijcie się w łeb!

05.02.2015

Rafał Ziemkiewicz uważa, że poczucia polskiej tożsamości nie powinno się budować w oparciu o tragedię smoleńską. Zdaniem publicysty przyjęcie takiej optyki może być szkodliwe.

„Próbuje się (...) budować nowy mit założycielski IV Rzeczpospolitej. Z męczeństwa zamordowanego prezydenta i osób mu towarzyszących wyrosnąć ma jakaś nowa polskość. Przepraszam, ale powtórzę coś, za co już oberwałem: kochani PiS-owcy walnijcie się w łeb!” - grzmi Ziemkiewicz na łamach tygodnika „Najwyższy CZAS!”.

Na tym nie kończy się krytyczny wywód Ziemkiewicza.

„Czego będzie dotyczył kult tragedii w Smoleńsku? Przecież to kult polskiej głupoty. Tego, że Polacy swojego prezydenta, razem ze wszystkimi generałami i szefami instytucji centralnych, wpakowali do jednego ruskiego gruchota. Posłali bez żadnej ochrony, żadnego zabezpieczenia lądowania na zamknięte, zapyziałe lotnisko. Tam w budce przypominającej starą altankę działkową siedział jakiś facet z zepsutym radarem i być może przez omyłkę, a być może celowo naprowadzić samolot na kursie i na ścieżce tak, że wszyscy Polacy zginęli” - twierdzi publicysta.

Okazuje się, że dla Ziemkiewicza data 10 kwietnia 2010 roku jest powodem do... wstydu.

„Gdy opowiemy taką historię następnym pokoleniom, to albo nie będą chciały uwierzyć, albo będą się czerwienić ze wstydu, że są naszymi potomkami” - wieszczy publicysta.

Pan redaktor chyba trochę się zapędził... W końcu mówimy o tragedii, w której zginęło 96 przedstawicieli naszego państwa i która pociągnęła za sobą tajemniczą sekwencję wydarzeń, która stawia pod znakiem zapytania działalność wielu instytucji państwowych.

gah/Najwyższy CZAS!

[fot. YouTube]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook