Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: „PiS musi wyciągnąć wnioski”

02.12.2014

„Platforma doi powiaty grodzkie, PSL doi powiaty ziemskie, a PiS jest wyautowany” – pisze na łamach „Faktu” publicysta „Do Rzeczy” Rafał Ziemkiewicz.

Według niego PiS jest jak partia komunistyczna we Włoszech, która przez kilkadziesiąt lat miała od 30 do 40 proc. głosów. „Ale była niedopuszczana do władzy, czego ceną był rozkwit mafii i korupcji. Władza mogła sobie pozwolić na wszystko” – zaznacza publicysta.

Jak twierdzi Ziemkiewicz, ma wrażenie, że taki proces ma miejsce także w Polsce. „Nic się nie zmieniło. Władza i opozycja się zużyła. A ludzie chcą zmieniać władzę nie wtedy, gdy już jej mają dosyć, ale wtedy, gdy przedstawi im się alternatywę pozytywną i przekona ich, że będzie lepiej” –przekonuje.

Jego zdaniem w Polsce opozycja nie potrafi tego zrobić. „Włazi ciągle na te same grabie i nabija sobie guza w tym samym miejscu. Ale nie można wykluczyć, że przed wyborami parlamentarnymi dozna oświecenia” - uważa publicysta.

Według niego polityk powinien być powściągliwy w słowach i zdecydowany w działaniu – a Jarosław Kaczyński, po pierwszych powściągliwych komentarzach do wyniku I tury wyborów, ostatecznie wyszedł na mównicę, pojechał i powiedział, że wybory sfałszowano.

„To w Polakach wywołało skojarzenia z najgłębszym PRL-em albo reżimem Łukaszenki na Białorusi” – uważa Ziemkiewicz., dodając, że gdy w ten sposób mobilizuje się elektorat PiS-u, to jeszcze bardziej konsolidują się wyborcy antypisowscy.

Ryb

Fot.[Facebook/Rafał Ziemkiewicz]

 

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook