Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: „PiS musi wyciągnąć wnioski”

02.12.2014

„Platforma doi powiaty grodzkie, PSL doi powiaty ziemskie, a PiS jest wyautowany” – pisze na łamach „Faktu” publicysta „Do Rzeczy” Rafał Ziemkiewicz.

Według niego PiS jest jak partia komunistyczna we Włoszech, która przez kilkadziesiąt lat miała od 30 do 40 proc. głosów. „Ale była niedopuszczana do władzy, czego ceną był rozkwit mafii i korupcji. Władza mogła sobie pozwolić na wszystko” – zaznacza publicysta.

Jak twierdzi Ziemkiewicz, ma wrażenie, że taki proces ma miejsce także w Polsce. „Nic się nie zmieniło. Władza i opozycja się zużyła. A ludzie chcą zmieniać władzę nie wtedy, gdy już jej mają dosyć, ale wtedy, gdy przedstawi im się alternatywę pozytywną i przekona ich, że będzie lepiej” –przekonuje.

Jego zdaniem w Polsce opozycja nie potrafi tego zrobić. „Włazi ciągle na te same grabie i nabija sobie guza w tym samym miejscu. Ale nie można wykluczyć, że przed wyborami parlamentarnymi dozna oświecenia” - uważa publicysta.

Według niego polityk powinien być powściągliwy w słowach i zdecydowany w działaniu – a Jarosław Kaczyński, po pierwszych powściągliwych komentarzach do wyniku I tury wyborów, ostatecznie wyszedł na mównicę, pojechał i powiedział, że wybory sfałszowano.

„To w Polakach wywołało skojarzenia z najgłębszym PRL-em albo reżimem Łukaszenki na Białorusi” – uważa Ziemkiewicz., dodając, że gdy w ten sposób mobilizuje się elektorat PiS-u, to jeszcze bardziej konsolidują się wyborcy antypisowscy.

Ryb

Fot.[Facebook/Rafał Ziemkiewicz]

 

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook