Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: „PiS musi wyciągnąć wnioski”

02.12.2014

„Platforma doi powiaty grodzkie, PSL doi powiaty ziemskie, a PiS jest wyautowany” – pisze na łamach „Faktu” publicysta „Do Rzeczy” Rafał Ziemkiewicz.

Według niego PiS jest jak partia komunistyczna we Włoszech, która przez kilkadziesiąt lat miała od 30 do 40 proc. głosów. „Ale była niedopuszczana do władzy, czego ceną był rozkwit mafii i korupcji. Władza mogła sobie pozwolić na wszystko” – zaznacza publicysta.

Jak twierdzi Ziemkiewicz, ma wrażenie, że taki proces ma miejsce także w Polsce. „Nic się nie zmieniło. Władza i opozycja się zużyła. A ludzie chcą zmieniać władzę nie wtedy, gdy już jej mają dosyć, ale wtedy, gdy przedstawi im się alternatywę pozytywną i przekona ich, że będzie lepiej” –przekonuje.

Jego zdaniem w Polsce opozycja nie potrafi tego zrobić. „Włazi ciągle na te same grabie i nabija sobie guza w tym samym miejscu. Ale nie można wykluczyć, że przed wyborami parlamentarnymi dozna oświecenia” - uważa publicysta.

Według niego polityk powinien być powściągliwy w słowach i zdecydowany w działaniu – a Jarosław Kaczyński, po pierwszych powściągliwych komentarzach do wyniku I tury wyborów, ostatecznie wyszedł na mównicę, pojechał i powiedział, że wybory sfałszowano.

„To w Polakach wywołało skojarzenia z najgłębszym PRL-em albo reżimem Łukaszenki na Białorusi” – uważa Ziemkiewicz., dodając, że gdy w ten sposób mobilizuje się elektorat PiS-u, to jeszcze bardziej konsolidują się wyborcy antypisowscy.

Ryb

Fot.[Facebook/Rafał Ziemkiewicz]

 

Warto poczytać

 1. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

 8. 1270szcheternuydziewczonka 29.11.2017

  Niesamowita scena w kościele. Ta dziewczynka wzruszyła wszystkich

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook