Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Pierwsze wrażenia z "audytu"

11.05.2016

Rafał Ziemkiewicz podzielił się na facebooku pierwszymi wrażeniami z audytu przedstawionego przez PiS na temat ośmioletnich rządów koalicji PO-PSL.

„Pierwsze wrażenie z "audytu", na gorąco, po pobieżnym zapoznaniu się tylko z częścią wystąpień: powtórka z raportu o likwidacji WSI czy stawiania przed Trybunałem Stanu Ziobry za Blidę - gdzie zamiast obiecywanych dokumentów procesowych w końcu postał tylko dokument fabularyzowany” - napisał na swoim profilu publicysta.

Ziemkiewicz zarzuca audytowi brak precyzyjności i wskazania konkretów: "W pewnej spółce skarbu państwa pewien prezes, pewna firma szarpnęła za usługi doradcze dwieście melonów, zmarnotrawiono, inwigilowano, przekroczono, nadużyto - bezokoliczniki. Bez konkretów, nazwisk i nazw, wniosków do prokuratury, nawet bez formy pisemnej. Trudno nie odnieść wrażenia, że chodzi o pogonienie króliczka (czy raczej o pogonienie króliczkowi kota) ale tak, żeby go na razie nie łapać, żeby funu starczyło na dłużej, żeby można go było gonić i grillować ilekroć to będzie potrzebne w przyszłości".

Dodał: "Z socjotechnicznego punktu widzenia - nie jestem pewien, czy ten całodzienny, ale wyłącznie ustny audyt zmieni cokolwiek. Po pierwsze, wspomniana wyżej ulotność, po drugie, oczywisty dla każdego Polaka związek akcja-reakcja z marszem i bilbordami PO. Moim skromnym PiS miałby większe szanse zdyskredytować opozycję w oczach "milczącej większości" społeczeństwa, gdyby trochę odczekał i porządniej, konkretniej sprawę przygotował".

Publicysta ostrzegł przed koncentrowaniem się wyłącznie na krytyce poprzednich rządów: „Poza tym w nastrojach społecznych jest taki punkt, kiedy atakowanie poprzedniej ekipy przez aktualną zaczyna ludzi wkurzać - na zasadzie, dobra, dobra, tamtych już nie ma, a wy to co? Zwykle to było później niż po pół roku rządów, ale teraz wszystko jakoś przyśpieszyło” - napisał Rafał Ziemkiewicz.

[fot.youtube]

źródło: Facebook Rafała Ziemkiewicza/tp

 

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook