Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Owsiakowi odwala

09.01.2015

„Ludzie, którym stale się bije brawo, czasem głupieją. Wokół Owsiaka widać sekciarstwo”.

„Ludziom, którym stale się bije brawo, zdarza się, że głupieją. To, co od dłuższego czasu dzieje się wokół Owsiaka, uznawanie go za świeckiego świętego, można nazwać sekciarstwem. Nie wiem, co jeszcze musi zrobić, żeby zrazić do siebie wyznawców” – mówił w Telewizji Republika Rafał Ziemkiewicz.

Dziennikarz podkreślał, że WOŚP na początku była szczytną ideą, jednak w pewnym momencie stała się tubą propagandową władzy i wówczas straciła wartość. „Pieniądze WOŚP to nie tylko to, co wrzucono do puszki” – zaznaczył. „To była świetna idea, kiedy to było spontaniczne, ale jak tylko się stało imprezą propagandy władzy, jak w PRL festyny „Trybuny Ludu”, to te pieniądze zamieniły się w pieniądze podatników” – uznał.

Zdaniem Ziemkiewicza, WOŚP służy jako narzędzie manipulowania społeczeństwem, poprzez wykorzystanie charytatywnej idei. „Są przykłady w historii, że idea charytatywna może być wykorzystywana do nieciekawych celów – przykład Niemcy w latach 30 XX wieku, nazistowską akcją była wówczas akcja pomocowa dla biednych, w której brał udział sam fuhrer” – przypomniał. „Nie chcę oczywiście porównywać hitlerowskich Niemiec do dzisiejszej polski, ale cyrki telewizyjne, w których rodziła się WOŚP przypomina ten typ socjotechniki” – stwierdził.

Zauważył, że WOŚP jest obecnie pojmowana jako kontra dla kościoła. „Jak się czyta opinie wyznawców Owsiaka, to pierwszy argument to – ja nie będę dawał na kościół, dlatego daję na WOŚP. On się kreuje jako alternatywa na kościół, świecki papież – to powrót demagogii z PRL” – mówił.

ez,Telewizjarepublika.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook