Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ziemkiewicz ostro o publikacji "Newsweeka": To z d..y wzięte

15.10.2015

„To kompromitacja, to nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem. To śmiechu warte”.

Rafał Ziemkiewicz zmiażdżył publikację tygodnika Tomasza Lisa, który przekonuje, że to PiS stoi za aferą taśmową. W ocenie publicysty mamy do czynienia z kompromitacją.

„Jest to kompletnie z d...y wzięte, co "Newsweek" napisał. To kompromitacja, to nie ma nic wspólnego z dziennikarstwem” - powiedział Ziemkiewicz w rozmowie z portalem wp.pl.

„Sugerowanie, że jest jakiś tajny raport, a ten tajny raport to jest pismo procesowe Romana Giertycha, który jest bardzo wiarygodny, jako pełnomocnik jednej ze stron, a dodatkowo kandydat do Senatu de facto PO, choć startujący jako niezależny” - tłumaczył okoliczności powstania tekstu.

„Plus pomijanie rozmaitych okoliczności, robienie z prokuratora Gacka, który wjechał do redakcji "Wprost" prokuratora pisowskiego, żeby to wszystko jakoś pasowało... To jest naprawdę śmiechu warte” - dodawał.

I wskazał na czas, w jakim miała miejsce afera taśmowa. „Wszystko oparte jest na założeniu, że w połowie 2014 roku pan Marek Falenta tknięty błyskiem geniuszu stwierdził, że trzeba się podłożyć PiSowi, bo to się opłaci. Jeszcze w 2015 roku uznawano, że Bronisław Komorowski musi zakonnice na pasach przejechać, żeby przegrać wybory, a o tym, że PiS kiedyś wrócić może do władzy nie było mowy” - stwierdził Ziemkiewicz.

Odniósł się także do samej afery, która w jego ocenie nie została wyjaśniona. „Prokuratura nie stara się badać tego, co na prawdę się tam działo. Są dziesiątki wątków w tych rozmowach, uwalenie kontroli skarbowej, kontrole żony Nowaka, rozmaite przetargi. To, co dotarło do ludzi, czyli ta obyczajówka, te "ale jaja, ale jaja", to tylko cienka skórka. Tak de facto nic nie zbadano. Widać, że był interes przestępczy nagrywania różnych ludzi, by tą wiedzę sprzedawać za pieniądze. Służby, które powinny pilnować, by tych ludzi nie nagrano, przyszły do nagrywających i powiedziały, że jak się podzielą z nimi to nie będzie kłopotu. A potem to wylazło” - tłumaczy Ziemkiewicz.

ez
[Fot. wp.pl/Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. zybert2017303 30.03.2017

  Zybertowicz: Wojna informacyjna prowadzona przez Rosję

  - Ostrzelanie konsulatu i próba zaaranżowania fałszywej rozmowy prezydentów Polski i Ukrainy to elementy wojny informacyjnej prowadzonej przez Rosję — tak wczorajsze wydarzenia ocenił prof. Andrzej Zybertowicz.

 2. 1280px-AdamMichnik2012 30.03.2017

  Michnik: „ Kaczyński zrobi wszystko, żeby zniszczyć naszą gazetę”

  Adam Michnik udzielił wywiadu austriackiej gazecie „der Standard”, w którym stwierdził, że kłopoty "Gazety Wyborczej" są efektem działań prezesa PiS.

 3. bied11 30.03.2017

  Biedroń: Prior robił "porządek" w redakcjach

  Tajemniczy człowiek z Niemiec Peter Prior robił czystki w redakcjach gazet i wpływał na materiały prasowe, które w nich się ukazywały.

 4. jachvw 30.03.2017

  Jachowicz: Petru przygotowuje jakąś niespodziankę

  Jachowicz żartuje, że nie spał kilka nocy, bo martwił się, kto będzie premierem.

 5. met33 30.03.2017

  Abp Głódź: Chrześcijaństwo z Polski promieniuje na zewnątrz

  Chrześcijaństwo z Polski faktycznie promieniuje na zewnątrz i nie możemy nosić w sobie kompleksu - mówi w rozmowie z KAI abp Sławoj Leszek Głódź.

 6. flickrrrr-moody 29.03.2017

  Szewczak: Róbmy swoje, róbmy swoje

  "Dramat, nieszczęścia, upadek i bankructwa wieścił mistrz tanich frazesów prof. Leszka Balcerowicz i jego uczeń, ignorant ekonomiczny".

 7. Internet700x40013-2017 29.03.2017

  "wSieci": Kwaśne ciacho Makłowicza

  Dorota Łosiewicz pisze o aferze rozpętanej przez Roberta Makłowicza.

 8. rafalska 29.03.2017

  Kuźmiuk: Dobre spotkanie minister Rafalskiej

  Do PE przyjechali ministrowie Elżbieta Rafalska i Stanisław Szwed z resortu rodziny, pracy i polityki społecznej.

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook