Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Orgazm uwielbienia wstrząsnął KOD-em

28.04.2017

- Teraz wychodzi taki "Bubek" i mówi, że Francja traci pieniądze, bo Polacy lepiej pracują i są tańsi - mówił Ziemkiewicz.

Rafał Ziemkiewicz był gościem programu „Chłodnym Okiem” w Telewizji Republika.

– Oglądałem w telewizji państwowej program, w którym siedzieli różni ludzie i dyskutowali, kto powinien wygrać wybory we Francji - mówił Ziemkiewicz. - Ten program pokazał cały nonsens naszego myślenia o polityce. Każdy mówił, co lubi i kto się komu podoba. Jakie to ma jednak znaczenie dla Polski, kto się komu podoba i kto kogo lubi? - pytał publicysta.

– Emmanuel Macron to jest facet, który ma 25 lat straszą żonę, która jego była nauczycielką - mówił Ziemkiewicz. - W Stanach ona by się znalazła w więzieniu, a on by wylądował w psychiatryku. To jest też facet, który w życiu nie miał żadnych problemów finansowych. Odtworzył się we Francji taki patrycjat XIX wieku - podkreślił Ziemkiewicz.

– Straszny facet, ale zrobił wielką karierę w antypisowskich mediach, ponieważ powiedział, że nie lubi Polaków - stwierdził Rafał Ziemkiewicz. - Ten orgazm uwielbienia dla Macrona, który wstrząsnął KOD-em (a oni żyją w maniakalno-depresyjnym rytmie), który teraz jest w fazie pobudzenia, bo we Francji będzie prezydentem dobry człowiek, który mówi, że Polskę trzeba obłożyć sankcjami. Chyba nie pofatygowali się zobaczyć, o co Macronowi chodzi. On nie powiedział, że Polskę trzeba obłożyć sankcjami za pana Rzeplińskiego albo caracale, choć Francuzi chcą nam ten złom wcisnąć - podkreślił dziennikarz.

– Chodziło o to, ze Polska ściąga do siebie inwestycje, a logika unijna jest taka, że dochodowe fabryki powinny być na Zachodzie, a imigranci na wschodzie - powiedział Ziemkiewicz. To jest taka klasycznie kolonialna mentalność. Oni są centralną, a Wschód ma przede wszystkim zapewnić dobrobyt na Zachodzie. Nie może być tak, ze Polska im robi konkurencję. Pomijam, że swoboda przepływu kapitału, to jest podstawa traktatów unijnych. Na tym polegała Unia, że otwieramy granice na produkty francuskie, z którymi trudno nam konkurować, ale w zamian za to możemy naszą taniością konkurować z Zachodem i dzięki temu te dwie części Europy mają się wyrównać cywilizacyjnie - wytłumaczył dziennikarz.

– Teraz wychodzi taki "Bubek" i mówi, że Francja traci pieniądze, bo Polacy lepiej pracują i są tańsi - mówił Ziemkiewicz. - I to jest ta nienawiść do polskiego hydraulika. A nas się znajduje całe stado kretynów z Tomaszem Lisem na czele, którzy cieszą się, że dowalił on Polsce. Nawet nie pofatygowali się zobaczyć, o co mu chodzić. Małpy mają pracować dla Francuzów, a nie ściągać inwestycje do Polski! - wyjaśniał Ziemkiewicz.

[fot. TV Republika/stefczyk.info]

ems/TV Republika

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook