Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Opozycja jest bezmyślna

15.06.2016

Rafał Ziemkiewicz był gościem "Przeglądu Tygodnia" w Klubie Ronina.

„Jest to opozycja bezmyślna, która nie potrafi zrozumieć co się stało i cały czas żyje w przekonaniu, że zwycięstwo Prawa i Sprawiedliwości to jest jakiś wypadek przy pracy” - mówił Rafał Ziemkiewicz podczas Przeglądu Tygodnia w Klubie Ronina.

Ziemkiewicz mówił również o tym, że konflikt wokół TK nie musi być wielkim problemem dla Prawa i Sprawiedliwości.

„PiS może się nie bać tej całej wojny o Trybunał Konstytucyjny, bo ją wyraźnie wygrywa. Widać wyraźną tendencję, partia rządząca i prezydent zyskują na popularności, szacunek do Trybunału Konstytucyjnego zmalał” - powiedział.

Odniósł się też do powodzenia partii rządzącej po wprowadzeniu programu 500+.

„Osobiście sądzę, że ten efekt jest nieodwracalny. Ile to daje czasu Prawu i Sprawiedliwości? Nie jest to czas dany na wieki wieków amen” - powiedział publicysta.

Rafał Ziemkiewicz tłumaczył też gościom „przeglądu” dlaczego zaangażował się w powstanie stowarzyszenia „Endecja” i jakie ma ono znaczenie.

„Dlaczego trzeba utworzyć stowarzyszenie „Endecja.pl”? Dlatego, że istnieje bardzo duże niebezpieczeństwo, że po trzech, czterech latach, jeśli emocje społeczne się zmienią, to byłoby najbardziej fatalną rzeczą jaka mogłaby się stać, gdyby nastroje społeczne, nie mając gdzie wrócić, wróciły znowu na umowną tamtą stronę” - mówił dziennikarz „Do Rzeczy”.

Mly/blogpress.pl

fot. [YouTube]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook