Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: "Odbija nam. Jedyna pociecha, że innym też odbija"

27.01.2017

"Jest taki proces, że jak się obejmie władzę, to najpierw w tych fotelach trzeba się rozsiąść, a potem zauważa się, że właściwie "można nam wszystko". I nagle zaczyna się lekceważenie i arogancja, zwłaszcza jak się okazuje, że opozycja to są pajace. W związku z tym immunitet, kogut na dach i balangujemy" - stwierdził Rafał Ziemkiewicz na antenie Telewizji Republika.

Ziemkiewicz przypomniał, że kilka razy pisał o tym, żeby rządzący się nie rozzuchwalali. 

"Jest taki mechanizm, każda formacja myśli "dobrze rządzimy", a potem pojawia się jakiś incydent" - stwierdził dziennikarz i wyjaśnił, że owym incydentem jest wypadek ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza. 

"Dzisiaj cała czołówka gazet to Antoni Macierewicz, który pochwalił się, że kierowca przewiózł go z Warszawy do Torunia w 1 godz. i 45 minut. Oczywiście możemy teraz mówić, że to wstrętne, że to jest nagonka. Wiadomo, że wszystkie media będą chciały dotrzeć do tych kierowców poszkodowanych w miejscu, gdzie jest ograniczenie do 50" - zaznaczył Ziemkiewicz.

Zdaniem publicysty, słabością szefa MON jest także Bartłomiej Misiewicz. 

"Tego nie można zrozumieć. Tak jak Jarosław Kaczyński miał kiedyś dziwne uczucia do Adama Hofmana, któremu wszystko uchodziło na sucho, ale do pewnego momentu" - powiedział publicysta. 

Ziemkiewicz krytycznie wyraził się o gali tygodnika "wSieci" i nagrodzie Człowieka Wolności, przyznanej Jarosławowi Kaczyńskiemu. Jak stwierdził, nie bardzo rozumie, po co się ośmieszać taką galą. 

"Siedzi Jarosław Kaczyński, stoi cały rząd za nim i bije brawa. Można powiedzieć, że Kaczyński jest człowiekiem sukcesu, ale on otrzymał nagrodę człowieka wolności. Niech mi ktoś powie, czy cień Jarosława Kaczyńskiego urósł przez to, że tygodnik, który jest uważany za tygodnik pisowski mianował go swoim człowiekiem?" - skrytykował  Ziemkiewicz i dodał:

"Odbija nam. Jedyna pociecha, że innym też odbija" - stwierdził Ziemkiewicz. 

wkt/Telewizja Republika

[fot. youtube,com]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook