Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz o TK: Z gangsterami trzeba walczyć po gangstersku

09.12.2015

Jak ocenić spór wokół obsady Trybunału Konstytucyjnego?

"Myślę, że Prawo i Sprawiedliwość będzie w tej chwili kontynuować taką linię, pewnie przy wsparciu Kukiza, że z gangsterami trzeba walczyć po gangstersku" - mówi w rozmowie z "Najwyższym Czasem!" Rafał Ziemkiewicz, komentując spór wokół obsady Trybunału Konstytucyjnego.

Zdaniem publicysty PiS odpowiada w ten sposób Platformie, bo tylko taka - mocna - odpowiedź jest w stanie przynieść skuteczny efekt. - Jarosław Kaczyński w takich sprawach czuje się jak ryba w wodzie. Stosuje zasadę "jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie" - ocenia autor "Zgreda".

Ziemkiewicz w następujący sposób ocenia histerię obozu III RP: Słowo "demokracja" stało się fetyszem, którym teraz wszyscy wywijają. Jeśli do tego podejść uczciwie i nie bawiąc się w słówka, jakiej demokracji broni tzw. Komitet Obrony Demokracji? - zastanawia się publicysta.

I dodaje, że nawet jeśli PiS straci część poparcia, to wyborcy nie zwrócą się w stronę PO czy Nowoczesnej: "Ludzie będą czekać na inną ofertę i powinien złożyć ją ktoś, kto się rozlokuje na prawo od PiS. Na to liczę. (...) To daleka perspektywa czasowa. Musi się tam wyłonić coś, co będzie jasno definiowało nasz stosunek do Unii Europejskiej, jasno definiowało nasz stosunek do międzynarodowych organizacji finansowych i rozmaitych międzynarodowych koncernów, co będzie promowało egoizm w polityce międzynarodowej i egoizm narodowy ponad wszystko. PiS tego nie jest w stanie zaoferować, a Polacy będą właśnie tego oczekiwać" - czytamy.

LL, Najwyższy Czas

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook