Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz o TK: Z gangsterami trzeba walczyć po gangstersku

09.12.2015

Jak ocenić spór wokół obsady Trybunału Konstytucyjnego?

"Myślę, że Prawo i Sprawiedliwość będzie w tej chwili kontynuować taką linię, pewnie przy wsparciu Kukiza, że z gangsterami trzeba walczyć po gangstersku" - mówi w rozmowie z "Najwyższym Czasem!" Rafał Ziemkiewicz, komentując spór wokół obsady Trybunału Konstytucyjnego.

Zdaniem publicysty PiS odpowiada w ten sposób Platformie, bo tylko taka - mocna - odpowiedź jest w stanie przynieść skuteczny efekt. - Jarosław Kaczyński w takich sprawach czuje się jak ryba w wodzie. Stosuje zasadę "jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie" - ocenia autor "Zgreda".

Ziemkiewicz w następujący sposób ocenia histerię obozu III RP: Słowo "demokracja" stało się fetyszem, którym teraz wszyscy wywijają. Jeśli do tego podejść uczciwie i nie bawiąc się w słówka, jakiej demokracji broni tzw. Komitet Obrony Demokracji? - zastanawia się publicysta.

I dodaje, że nawet jeśli PiS straci część poparcia, to wyborcy nie zwrócą się w stronę PO czy Nowoczesnej: "Ludzie będą czekać na inną ofertę i powinien złożyć ją ktoś, kto się rozlokuje na prawo od PiS. Na to liczę. (...) To daleka perspektywa czasowa. Musi się tam wyłonić coś, co będzie jasno definiowało nasz stosunek do Unii Europejskiej, jasno definiowało nasz stosunek do międzynarodowych organizacji finansowych i rozmaitych międzynarodowych koncernów, co będzie promowało egoizm w polityce międzynarodowej i egoizm narodowy ponad wszystko. PiS tego nie jest w stanie zaoferować, a Polacy będą właśnie tego oczekiwać" - czytamy.

LL, Najwyższy Czas

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook