Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz o TK: Z gangsterami trzeba walczyć po gangstersku

09.12.2015

Jak ocenić spór wokół obsady Trybunału Konstytucyjnego?

"Myślę, że Prawo i Sprawiedliwość będzie w tej chwili kontynuować taką linię, pewnie przy wsparciu Kukiza, że z gangsterami trzeba walczyć po gangstersku" - mówi w rozmowie z "Najwyższym Czasem!" Rafał Ziemkiewicz, komentując spór wokół obsady Trybunału Konstytucyjnego.

Zdaniem publicysty PiS odpowiada w ten sposób Platformie, bo tylko taka - mocna - odpowiedź jest w stanie przynieść skuteczny efekt. - Jarosław Kaczyński w takich sprawach czuje się jak ryba w wodzie. Stosuje zasadę "jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie" - ocenia autor "Zgreda".

Ziemkiewicz w następujący sposób ocenia histerię obozu III RP: Słowo "demokracja" stało się fetyszem, którym teraz wszyscy wywijają. Jeśli do tego podejść uczciwie i nie bawiąc się w słówka, jakiej demokracji broni tzw. Komitet Obrony Demokracji? - zastanawia się publicysta.

I dodaje, że nawet jeśli PiS straci część poparcia, to wyborcy nie zwrócą się w stronę PO czy Nowoczesnej: "Ludzie będą czekać na inną ofertę i powinien złożyć ją ktoś, kto się rozlokuje na prawo od PiS. Na to liczę. (...) To daleka perspektywa czasowa. Musi się tam wyłonić coś, co będzie jasno definiowało nasz stosunek do Unii Europejskiej, jasno definiowało nasz stosunek do międzynarodowych organizacji finansowych i rozmaitych międzynarodowych koncernów, co będzie promowało egoizm w polityce międzynarodowej i egoizm narodowy ponad wszystko. PiS tego nie jest w stanie zaoferować, a Polacy będą właśnie tego oczekiwać" - czytamy.

LL, Najwyższy Czas

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook