Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz o rządach Kopacz: Masakra

28.01.2015

Rafał Ziemkiewicz uważa, że podział w Kongresie Nowej Prawicy może oznaczać marginalizację środowiska konserwatywno-liberalnego. Publicysta podkreśla, że przez to partia rządząca, mimo fatalnych błędów, pozostaje na razie niezagrożona.

„Ciągle mam nadzieję, że to środowisko się rozrośnie i dojdzie do większych wpływów. To jest bardzo potrzebne Polsce. Nie cieszy mnie, kiedy widzę jakieś podziały i sporo” - powiedział publicysta w wywiadzie dla tygodnika „Najwyższy CZAS!”.

Ziemkiewicz odniósł się również do powstania partii KORWiN. Jak podkreśla felietonista, „jedynym atutem Korwina jest Korwin”. „Wybranie takiej nazwy to nawet dość sprytny zabieg. Jeśli nic się nie zmieni, na kartach do głosowania będą dwie nazwy z Korwinem, bo także pojawi się Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego. To niewątpliwie skonfunduje część wyborców” - podkreśla RAZ.

Zdaniem publicysty obecnie rząd nie jest zagrożony przez opozycję. „Równocześnie lepiej zorganizowana wokół konkretnych zysków mafia sprawująca obecnie władzę w Polsce ma się świetnie. Nie musi się obawiać żadnej prawicowej opozycji, bo wiadomo, że ona i tak się w końcu pokłóci. A jeśli się nawet nie pokłóci, to będzie wyglądała jak Prawo i Sprawiedliwość. Wódz ma myśleć o wszystkim, a jak wódz o czymś nie myśli, to nikt za niego tego nie zrobi” - tłumaczy felietonista.

Jednocześnie Ziemkiewicz krytycznie odnosi się do działań Ewy Kopacz. „Masakra. Bardziej kocham Polskę, niż nie cierpię Platformy Obywatelskiej, bo w przeciwnym przypadku życzyłbym Platformie, żeby Ewa Kopacz była premierem jak najdłużej, a zwłaszcza do wyborów. Jest gwarancją wchodzenia rządu na każde kolejne grabie. Sprawi, że nawet najgłupszy leming zacznie rozumieć, że coś jest jednak nie tak. Równocześnie – niestety – rządy Ewy Kopacz oznaczają dla Polski nieodwracalne szkody...” - mówi RAZ.

Publicysta podkreśla również, że świta Bronisława Komorowskiego pracuje nad tym, aby wybory rozstrzygnęły się już w I turze. „Póki jest to szansa, może budować taką narrację, jaką widzimy. Jest jeden wielki Bronisław Komorowski i jakaś duża liczba małych kandydatów, o których się nie mówi, chyba że o pani Ogórek – i to nie w poważnym kontekście. Taka strategia może się przydać” - zauważa Ziemkiewicz.

gah/Najwyższy CZAS!

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook