Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz o rządach Kopacz: Masakra

28.01.2015

Rafał Ziemkiewicz uważa, że podział w Kongresie Nowej Prawicy może oznaczać marginalizację środowiska konserwatywno-liberalnego. Publicysta podkreśla, że przez to partia rządząca, mimo fatalnych błędów, pozostaje na razie niezagrożona.

„Ciągle mam nadzieję, że to środowisko się rozrośnie i dojdzie do większych wpływów. To jest bardzo potrzebne Polsce. Nie cieszy mnie, kiedy widzę jakieś podziały i sporo” - powiedział publicysta w wywiadzie dla tygodnika „Najwyższy CZAS!”.

Ziemkiewicz odniósł się również do powstania partii KORWiN. Jak podkreśla felietonista, „jedynym atutem Korwina jest Korwin”. „Wybranie takiej nazwy to nawet dość sprytny zabieg. Jeśli nic się nie zmieni, na kartach do głosowania będą dwie nazwy z Korwinem, bo także pojawi się Kongres Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego. To niewątpliwie skonfunduje część wyborców” - podkreśla RAZ.

Zdaniem publicysty obecnie rząd nie jest zagrożony przez opozycję. „Równocześnie lepiej zorganizowana wokół konkretnych zysków mafia sprawująca obecnie władzę w Polsce ma się świetnie. Nie musi się obawiać żadnej prawicowej opozycji, bo wiadomo, że ona i tak się w końcu pokłóci. A jeśli się nawet nie pokłóci, to będzie wyglądała jak Prawo i Sprawiedliwość. Wódz ma myśleć o wszystkim, a jak wódz o czymś nie myśli, to nikt za niego tego nie zrobi” - tłumaczy felietonista.

Jednocześnie Ziemkiewicz krytycznie odnosi się do działań Ewy Kopacz. „Masakra. Bardziej kocham Polskę, niż nie cierpię Platformy Obywatelskiej, bo w przeciwnym przypadku życzyłbym Platformie, żeby Ewa Kopacz była premierem jak najdłużej, a zwłaszcza do wyborów. Jest gwarancją wchodzenia rządu na każde kolejne grabie. Sprawi, że nawet najgłupszy leming zacznie rozumieć, że coś jest jednak nie tak. Równocześnie – niestety – rządy Ewy Kopacz oznaczają dla Polski nieodwracalne szkody...” - mówi RAZ.

Publicysta podkreśla również, że świta Bronisława Komorowskiego pracuje nad tym, aby wybory rozstrzygnęły się już w I turze. „Póki jest to szansa, może budować taką narrację, jaką widzimy. Jest jeden wielki Bronisław Komorowski i jakaś duża liczba małych kandydatów, o których się nie mówi, chyba że o pani Ogórek – i to nie w poważnym kontekście. Taka strategia może się przydać” - zauważa Ziemkiewicz.

gah/Najwyższy CZAS!

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook