Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz o prawdziwych sukcesach Ewy Kopacz

01.10.2015

„Upokorzyłam Schetynę”; „Dałam po łapach 'spółdzielni'”; „Zbudowałam zaplecze psiapsiółek”.

„Pani premier straciła okazję, by pokazać się jako kobieta sukcesu. Zupełnie nie rozumiem, dlaczego postanowiła podsumowywać rok swoich działań jako Prezesa Rady Ministrów, zamiast jako pełniącej obowiązki przewodniczącego PO” - pisze Rafał Ziemkiewicz o rocznicy rządów Ewy Kopacz.

I wylicza, jakimi sukcesami mogłaby się wtedy pochwalić premier Kopacz. „Skasowałam i upokorzyłam Schetynę – ptaszek. Zmarginalizowałam jego ludzi na listach i w strukturach - odhaczone. Dałam po łapach „spółdzielni”, kasując Biernata – ptaszek, i Grabarczyka – ptaszek. Pozbyłam się części umoczonych w taśmy – odhaczone. Zbudowałam sobie silne zaplecze, opierając się na psiapsiółkach – kolejny ptaszek – misiu – ptaszek par excellence – oraz sportowcach, żonglerach, lekarzu-celebrycie… O, tym by się mogła chwalić. Donald, trzymam dla ciebie stołek i utrzymam, nie bój nic!” - pisze Ziemkiewicz.

Publicysta wskazał, że tym powinna się chwalić szefowa rządu i PO, a „nie ustawą o szkolnych sklepikach, którą najbardziej zapaleni wrogowie junk foodu uznają za wylanie dziecka z kąpielą i która nie dała nic poza niewygodami, zniszczeniem szkolnych sklepików oraz prawdopodobnym zwiększeniem liczby wypadków drogowych wskutek masowego biegania przez dzieci na przerwie do sklepu naprzeciwko”.

„Czy jakimiś duperelami zupełnie nieistotnymi w obliczu takich spraw, jak finanse państwa (54 mld pln deficytu, 32 mld na odsetki, 180 mld potrzeb pożyczkowych), bezpieczeństwo energetyczne (gazoport leży), katastrofa w kopalniach (obiecane „restrukturyzacja” się nie powiodła), dziury w systemie podatkowym (nawet Giewu zrobiło czołówkę z europejskiego raportu o dymaniu budżetu RP na grube miliardy)…” - wskazuje Ziemkiewicz.

Swój tekst kończy: „No dobra, nie będę udawać, że nie wiem, dlaczego pani premier się nie chce chwalić tym, czym może, a chce koniecznie tym, o czym rozsądek nakazywałby milczeć…”

ez,uZiemkiewicza.pl

[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook