Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz o Korwin-Piotrowskiej: obłudna pinda

18.02.2015

„Cwaniactwo i obłuda to cechy nie tylko u kobiety ohydne. Rzygać się zachciało”.

Rafał Ziemkiewicz punktuje hipokryzję Karoliny Korwin-Piotrowskiej, która zrezygnowała ze współpracy z tygodnikiem „Wprost” po tekście o życiu prywatnym Kamila Durczoka. Zadaniem pisarza mamy do czynienia z przejawem obłudy. „Przeczytałem, że niejaka Korwin Piotrowska demonstracyjnie zerwała współpracę z tygodnikiem „Wprost” i robi teraz za bohaterkę. Zebrało mi się na wymioty” - zaczyna swój wpis Ziemkiewicz.

I przypomina niedawne wydarzenia. „Swego czasu, przyłączając się do hejtu przeciwko mnie za rzekomą pochwałę gwałtu (czytelnicy znają sprawę – wszystko było manipulacją, świadomą jak sądzę) rozgęgała się do tego stopnia, iż publicznie życzyła moim córkom, aby zostały zgwałcone” - pisze o Korwin-Piotrowskiej Ziemkiewicz.

Dodaje, że „czyta, że ta sama pańcia broniąc kolegi z TVN, krzyczy, że 'trzeba położyć kres temu szaleństwu', rzuca współpracę z oskarżającym go tygodnikiem i zbiera za to oklaski od 'Wyborczej' i jej akolitów”. „Zmowę milczenia wokół sex-afery w TVN trzymają najmocniej ci sam właśnie, którzy zwykli najbardziej zajadle 'bronić kobiet', tropić seksualną przemoc i 'machismo'” - podkreśla Ziemkiewicz.

Wskazuje, że „oburzenie jest starannie ukierunkowane”. „Nie przeszło KP przez myśl, że trzeba by czemuś położyć kres w jej macierzystym TVN. W stacji, gdzie przecież – jak z rozbrajającą szczerością przyznała tamtejsza pogodynka – kto ma zwyczaj traktować podwładne niczym jurny panicz dziewki folwarczne, to wszyscy wiedzą. Na okoliczność prorządowej i zatrudniającej ją stacji najwyraźniej zgadza się KP ze wspomnianą pogodynką, że w dziedzinie chamskiego traktowania kobiet 'einmal ist keinmal', że 'wielkiego bólu z tego nie ma', a poza tym to przecież 'to kobieta wyznacza granice' – i jeśli szef ją obmacuje, strasząc, iż w wypadku oporu zostanie ze swoimi kredytami i marzeniami o karierze na bruku, to ona winna. Granicy mu nie wyznaczyła – dziwka, po prostu” - opisuje absurdalne myślenie dziennikarki Ziemkiewicz. Dodaje, że „cwaniactwo i obłuda to cechy nie tylko u kobiety ohydne”. „Bo przecież co innego drobna chałtura w tygodniku, a co innego program w TVN, gdzie pozwalają się KP mądrzyć, wyzłośliwiać, pozować na autorytet w dziedzinie dobrego smaku i lansować siebie i swoje psiapsiółki. Powiedzmy sobie szczerze – kim by była nasza obłudna pinda bez tego programu?” - zastanawia się pisarz.

„Więc jeśli w temacie traktowania kobiet na cenzurowanym jest TVN – maul halten. No, niby zależność punktu widzenia od punktu siedzenia jest stara jak świat. Ale wsio taki – rzygać się zachciało” - tłumaczy.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook