Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz o Korwin-Piotrowskiej: obłudna pinda

18.02.2015

„Cwaniactwo i obłuda to cechy nie tylko u kobiety ohydne. Rzygać się zachciało”.

Rafał Ziemkiewicz punktuje hipokryzję Karoliny Korwin-Piotrowskiej, która zrezygnowała ze współpracy z tygodnikiem „Wprost” po tekście o życiu prywatnym Kamila Durczoka. Zadaniem pisarza mamy do czynienia z przejawem obłudy. „Przeczytałem, że niejaka Korwin Piotrowska demonstracyjnie zerwała współpracę z tygodnikiem „Wprost” i robi teraz za bohaterkę. Zebrało mi się na wymioty” - zaczyna swój wpis Ziemkiewicz.

I przypomina niedawne wydarzenia. „Swego czasu, przyłączając się do hejtu przeciwko mnie za rzekomą pochwałę gwałtu (czytelnicy znają sprawę – wszystko było manipulacją, świadomą jak sądzę) rozgęgała się do tego stopnia, iż publicznie życzyła moim córkom, aby zostały zgwałcone” - pisze o Korwin-Piotrowskiej Ziemkiewicz.

Dodaje, że „czyta, że ta sama pańcia broniąc kolegi z TVN, krzyczy, że 'trzeba położyć kres temu szaleństwu', rzuca współpracę z oskarżającym go tygodnikiem i zbiera za to oklaski od 'Wyborczej' i jej akolitów”. „Zmowę milczenia wokół sex-afery w TVN trzymają najmocniej ci sam właśnie, którzy zwykli najbardziej zajadle 'bronić kobiet', tropić seksualną przemoc i 'machismo'” - podkreśla Ziemkiewicz.

Wskazuje, że „oburzenie jest starannie ukierunkowane”. „Nie przeszło KP przez myśl, że trzeba by czemuś położyć kres w jej macierzystym TVN. W stacji, gdzie przecież – jak z rozbrajającą szczerością przyznała tamtejsza pogodynka – kto ma zwyczaj traktować podwładne niczym jurny panicz dziewki folwarczne, to wszyscy wiedzą. Na okoliczność prorządowej i zatrudniającej ją stacji najwyraźniej zgadza się KP ze wspomnianą pogodynką, że w dziedzinie chamskiego traktowania kobiet 'einmal ist keinmal', że 'wielkiego bólu z tego nie ma', a poza tym to przecież 'to kobieta wyznacza granice' – i jeśli szef ją obmacuje, strasząc, iż w wypadku oporu zostanie ze swoimi kredytami i marzeniami o karierze na bruku, to ona winna. Granicy mu nie wyznaczyła – dziwka, po prostu” - opisuje absurdalne myślenie dziennikarki Ziemkiewicz. Dodaje, że „cwaniactwo i obłuda to cechy nie tylko u kobiety ohydne”. „Bo przecież co innego drobna chałtura w tygodniku, a co innego program w TVN, gdzie pozwalają się KP mądrzyć, wyzłośliwiać, pozować na autorytet w dziedzinie dobrego smaku i lansować siebie i swoje psiapsiółki. Powiedzmy sobie szczerze – kim by była nasza obłudna pinda bez tego programu?” - zastanawia się pisarz.

„Więc jeśli w temacie traktowania kobiet na cenzurowanym jest TVN – maul halten. No, niby zależność punktu widzenia od punktu siedzenia jest stara jak świat. Ale wsio taki – rzygać się zachciało” - tłumaczy.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 2. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 3. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 4. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

 5. 1270luckyluck 18.04.2018

  Korwin-Mikke znów odleciał: PiS to komuniści z krzyżem na wierzchu!

  Znany miłośnik Putina, Janusz Korwin Mikke, postanowił znowu zabłysnąć

 6. 1270conchitawurst 16.04.2018

  Najsłynniejszy transwestyta Europy ma HIV

  Smutna prawda o kondycji współczesnego świata. Wurst cierpi na HIV

 7. 1270kuxniarbezwtyd 10.04.2018

  „Ależ to jest obrzydliwe. Orgia cynizmu”

  Niezwykle trafny komentarz redaktora naczelnego tygodnika „Sieci”. Obnażył hipokryzję salonowych dziennikarzy.

 8. 1270lisinkapsszynka 06.04.2018

  Tomasz Lis nie wytrzymuje ciśnienia i bezpardonowo atakuje Jarosława Kaczyńskiego

  Ależ zabolała ich decyzja komitetu wykonawczego PiS i Jarosława Kaczyńskiego

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook