Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ziemkiewicz o Korwin-Piotrowskiej: obłudna pinda

18.02.2015

„Cwaniactwo i obłuda to cechy nie tylko u kobiety ohydne. Rzygać się zachciało”.

Rafał Ziemkiewicz punktuje hipokryzję Karoliny Korwin-Piotrowskiej, która zrezygnowała ze współpracy z tygodnikiem „Wprost” po tekście o życiu prywatnym Kamila Durczoka. Zadaniem pisarza mamy do czynienia z przejawem obłudy. „Przeczytałem, że niejaka Korwin Piotrowska demonstracyjnie zerwała współpracę z tygodnikiem „Wprost” i robi teraz za bohaterkę. Zebrało mi się na wymioty” - zaczyna swój wpis Ziemkiewicz.

I przypomina niedawne wydarzenia. „Swego czasu, przyłączając się do hejtu przeciwko mnie za rzekomą pochwałę gwałtu (czytelnicy znają sprawę – wszystko było manipulacją, świadomą jak sądzę) rozgęgała się do tego stopnia, iż publicznie życzyła moim córkom, aby zostały zgwałcone” - pisze o Korwin-Piotrowskiej Ziemkiewicz.

Dodaje, że „czyta, że ta sama pańcia broniąc kolegi z TVN, krzyczy, że 'trzeba położyć kres temu szaleństwu', rzuca współpracę z oskarżającym go tygodnikiem i zbiera za to oklaski od 'Wyborczej' i jej akolitów”. „Zmowę milczenia wokół sex-afery w TVN trzymają najmocniej ci sam właśnie, którzy zwykli najbardziej zajadle 'bronić kobiet', tropić seksualną przemoc i 'machismo'” - podkreśla Ziemkiewicz.

Wskazuje, że „oburzenie jest starannie ukierunkowane”. „Nie przeszło KP przez myśl, że trzeba by czemuś położyć kres w jej macierzystym TVN. W stacji, gdzie przecież – jak z rozbrajającą szczerością przyznała tamtejsza pogodynka – kto ma zwyczaj traktować podwładne niczym jurny panicz dziewki folwarczne, to wszyscy wiedzą. Na okoliczność prorządowej i zatrudniającej ją stacji najwyraźniej zgadza się KP ze wspomnianą pogodynką, że w dziedzinie chamskiego traktowania kobiet 'einmal ist keinmal', że 'wielkiego bólu z tego nie ma', a poza tym to przecież 'to kobieta wyznacza granice' – i jeśli szef ją obmacuje, strasząc, iż w wypadku oporu zostanie ze swoimi kredytami i marzeniami o karierze na bruku, to ona winna. Granicy mu nie wyznaczyła – dziwka, po prostu” - opisuje absurdalne myślenie dziennikarki Ziemkiewicz. Dodaje, że „cwaniactwo i obłuda to cechy nie tylko u kobiety ohydne”. „Bo przecież co innego drobna chałtura w tygodniku, a co innego program w TVN, gdzie pozwalają się KP mądrzyć, wyzłośliwiać, pozować na autorytet w dziedzinie dobrego smaku i lansować siebie i swoje psiapsiółki. Powiedzmy sobie szczerze – kim by była nasza obłudna pinda bez tego programu?” - zastanawia się pisarz.

„Więc jeśli w temacie traktowania kobiet na cenzurowanym jest TVN – maul halten. No, niby zależność punktu widzenia od punktu siedzenia jest stara jak świat. Ale wsio taki – rzygać się zachciało” - tłumaczy.

ez
[Fot. Youtube.pl]

Słowa kluczowe:

Rafał Ziemkiewicz

,

Polska

,

polityka

,

TVN

Warto poczytać

 1. siwsieci 28.05.2017

  Nowy numer tygodnika "wSieci"

  Tygodnik „wSieci” ujawnia, że za atakiem na festiwal w Opolu stoją wielkie interesy prywatnych telewizji i kolejna próba uderzenia w Prawo i Sprawiedliwość.

 2. sasekk 28.05.2017

  Sasin: Dzięki Bogu Komorowski nie jest prezydentem

  Poseł Prawa i Sprawiedliwości o wypowiedzi byłego prezydenta.

 3. jachnikSI 28.05.2017

  Kukiz'15 do PO: Przyjmijcie uchodźców do własnego domu

  "Jeśli PO i N uważa, że powinno się przyjmować uchodźców, to zacznijcie od siebie. Przyjmijcie do własnego domu" - powiedział w programie "Woronicza 17" Jerzy Jachnik z Kukiz’15.

 4. woronicza17SI 28.05.2017

  Min. Kownacki mocno do opozycji

  "Jaką trzeba być opozycją, by co roku osłabiać pozycję polskiego rządu?" - pytał wiceminister obrony narodowej na antenie TVP Info w programie "Woronicza 17".

 5. rybafratriaSI 28.05.2017

  Prof. Ryba: Trump nie bawi się w gierki

  "Donald Trump jest kimś w rodzaju kowboja, czyli nie bawi się w pewne procedury dyplomatyczne i upiększanie rzeczywistości".

 6. Anna-Pamula-gfdfdgfd 27.05.2017

  Gość TVN24: Ginie 10 Polaków, ale uratowaliśmy 6999 osób

  Tak na temat przyjęcia 7 tys. uchodźców do Polski wypowiedziała się reporterka związana z "Gazetą Wyborczą".

 7. prof-Nowak-dsdsadsasad 27.05.2017

  Prof. Nowak o polskiej wolności

  "Tyle osób przylgnęło do polskości przez te wieki przychodząc z zewnątrz, bo zafascynowali się wzorem wolności, którego gdzie indziej nie było".

 8. zimek 27.05.2017

  Ziemkiewicz: W cywilizowanym państwie Szubartowicze rozrzucają gnój na polach

  Rafał Ziemkiewicz punktuje byłego dziennikarza Polskiego Radia.

CS143fotMINI

Czas Stefczyka 143/2017

PDF (5,50 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook