Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: "PiS może świętować"

02.07.2016

Będą baloniki, oklaski oraz przemówienia pełne dumy. Przyznajmy, że PiS ma powody do świętowania. Przejął władzę, ma wysokie wyniki w sondażach. Społeczeństwo z rządów PiS jest zadowolone – mówi w rozmowie z "Super Expressem" publicysta Rafał Ziemkiewicz.

"Nie sądzę, żeby PiS był partią, gdzie na kongresie o czymś się decyduje. Zjeżdżali się tam ludzie, którzy mają zaaprobować wszystkie decyzje podjęte przez prezesa i jego współpracowników. Takie spotkanie musi się odbyć, bo jest ustawa o partiach politycznych" – twierdzi Ziemkiewicz. 

Na odpowiedź, że rzecznik PiS Beata Mazurek uznała, że kongres będzie wielkim świętem, a że i słychać głosy, że prezes Kaczyński szykuje niespodziankę, publicysta odpowiedział: 

"Będą baloniki, oklaski oraz przemówienia pełne dumy. Przyznajmy, że PiS ma powody do świętowania. Przejął władzę, ma wysokie wyniki w sondażach. Społeczeństwo z rządów PiS jest zadowolone. (...) Jeżeli ktoś liczy na to, że Kaczyński odejdzie z polityki i przedstawi swojego następcę, to musi poczuć się rozczarowany. (...) Na pewno Kaczyńskiemu nie są w głowie odejścia, bo teraz jest w dobrej formie. 

Ziemkiewicz odparł, że partia jest "strukturą bezmyślną i złożoną z ludzi miernych, gdzie żaden następca nie jest w stanie się rekrutować". "Jak się szuka kogoś kompetentnego, to szuka się takiej osoby poza partią. Donald Tusk powycinał z partii ludzi, którzy mogli mu zagrozić. Potem ściągał ludzi, którzy wszystko zawdzięczali Tuskowi" – dodał. 

 Według niego Kaczyńskiemu "zależy na politycznym dziecku", na następcy, ale spoza partii. 

 "Kaczyński - po inteligencku - będzie szukał kogoś z dobrej rodziny, a Morawiecki z takiej rodziny pochodzi" – skomentował Ziemkiewicz. 

 ak/SE.pl 

 [fot. Youtube/TV Republika ]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook