Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz o GW: „Manipulacja i goebbelsowska propaganda”

15.06.2015

„Ich zarzuty, że ktoś jest zaangażowany politycznie, są wyjątkową bezczelnością”.

O goebbelsowskiej propagandzie Gazety Wyborczej mówi w rozmowie z Super Ekspresem publicysta Rafał Ziemkiewicz.

„Ich zarzuty, że ktoś jest zaangażowany politycznie, są wyjątkową bezczelnością. Przecież sami nie ukrywają, że ta władza to jest ich władza, a opozycja jest zagrożeniem. Ciekawe jest to, że "Wyborcza" nie tyle wspiera konkretne siły, ile usiłuje robić własną politykę. Manipulują emocjami ludzi, używając metod i narzędzi goebbelsowskiej propagandy” - ocenia Ziemkiewicz.

Publicysta daje przykłady. „Widziałem tekst z tytułem, że ojciec Andrzeja Dudy mówił coś brzydkiego o Władysławie Bartoszewskim. Z tekstu wynikało jednak, że mówił o nim zupełnie ktoś inny! Modelowa była manipulacja przy wizycie rosyjskiego patriarchy Cyryla. Tytuł: "PiS i Radio Maryja: patriarcha Cyryl to agent". Szukam w tekście, a tam mały akapit, że przed siedzibą episkopatu stał jakiś człowiek z dwoma tabliczkami "koncesja dla Radia Maryja" i "patriarcha Cyryl to agent" - opowiada Ziemkiewicz.

„To jest mentalność całego tego środowiska nazywanego "salonem". Kiedy w siłę rósł Andrzej Lepper, wiceszef jednej z dwóch wiodących stacji radiowych poinformował, że jego radio nie będzie informować o Lepperze i faktach z nim związanych. (…) To jest totalitarna mentalność tego środowiska i mam nadzieję, że pikująca w dół sprzedaż stopniowo ich z tego leczy” - ocenia Rafał Ziemkiewicz.

„To demonstracyjne poczucie wyższości odbiera jednak zdolność do racjonalnej oceny sytuacji. Są skłonni do popełniania tego samego błędu, który popełnił Komorowski. Jak może przegrać kandydat, z którym jest Andrzej Wajda i cały wianuszek gwiazd?” - pyta retorycznie publicysta.

źródło se.pl/run

fot. YouTube

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook