Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz o GW: „Manipulacja i goebbelsowska propaganda”

15.06.2015

„Ich zarzuty, że ktoś jest zaangażowany politycznie, są wyjątkową bezczelnością”.

O goebbelsowskiej propagandzie Gazety Wyborczej mówi w rozmowie z Super Ekspresem publicysta Rafał Ziemkiewicz.

„Ich zarzuty, że ktoś jest zaangażowany politycznie, są wyjątkową bezczelnością. Przecież sami nie ukrywają, że ta władza to jest ich władza, a opozycja jest zagrożeniem. Ciekawe jest to, że "Wyborcza" nie tyle wspiera konkretne siły, ile usiłuje robić własną politykę. Manipulują emocjami ludzi, używając metod i narzędzi goebbelsowskiej propagandy” - ocenia Ziemkiewicz.

Publicysta daje przykłady. „Widziałem tekst z tytułem, że ojciec Andrzeja Dudy mówił coś brzydkiego o Władysławie Bartoszewskim. Z tekstu wynikało jednak, że mówił o nim zupełnie ktoś inny! Modelowa była manipulacja przy wizycie rosyjskiego patriarchy Cyryla. Tytuł: "PiS i Radio Maryja: patriarcha Cyryl to agent". Szukam w tekście, a tam mały akapit, że przed siedzibą episkopatu stał jakiś człowiek z dwoma tabliczkami "koncesja dla Radia Maryja" i "patriarcha Cyryl to agent" - opowiada Ziemkiewicz.

„To jest mentalność całego tego środowiska nazywanego "salonem". Kiedy w siłę rósł Andrzej Lepper, wiceszef jednej z dwóch wiodących stacji radiowych poinformował, że jego radio nie będzie informować o Lepperze i faktach z nim związanych. (…) To jest totalitarna mentalność tego środowiska i mam nadzieję, że pikująca w dół sprzedaż stopniowo ich z tego leczy” - ocenia Rafał Ziemkiewicz.

„To demonstracyjne poczucie wyższości odbiera jednak zdolność do racjonalnej oceny sytuacji. Są skłonni do popełniania tego samego błędu, który popełnił Komorowski. Jak może przegrać kandydat, z którym jest Andrzej Wajda i cały wianuszek gwiazd?” - pyta retorycznie publicysta.

źródło se.pl/run

fot. YouTube
CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook