Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz o „chamskim” traktowaniu „kobiet”

15.10.2016

„Aborcyjne fanatyczki, dla których normalne, nie podzielające ich obsesji kobiety są „głupimi krowami”, same czują się krowami świętymi. Epatują wulgarnością, sprawy ważne sprowadzają do poryków prymitywnych jak stadionowe „Legia k…” czy „j…ć Arkę”, na transparentach rysują sobie narządy rodne(…). Nazwij ich zacietrzewioną tępotę po imieniu, a wraz z hałaśliwą medialną klaką podnoszą krzyk, że obrażasz kobiety i że to, ach, jakie straszne, straszliwe chamstwo!” – rozpoczyna swój felieton Rafał Ziemkiewicz.

Publicysta nawiązał do wpisu na Twitterze, nazwanego przez niego „niewinnym żartem”, który wywołał „jazgot”, a media lewicowe „omal nie zagęgały się na śmierć. Otóż Ziemkiewicz umieścił zdjęcie modelki w czarnej bieliźnie z komentarzem, że sam poparłby „czarny protest”, gdyby miał tak wyglądać. 

Stawia w felietonie pytanie, czy hejt wywołała zmysłowa i skromna bielizna, czy też uroda modelki, co musi denerwować feministki. Ziemkiewicz pisze dalej, że prawdziwa burza rozpętała się w dalszym ferworze obelg i oskarżeń. Na insynuację, że chciałby rządzić ciałami kobieta, publicysta odpisał” „Nie, w najmniejszym stopniu nie chcę, choć gdybym to robił, niewątpliwie ciała te byłyby ładniejsze”. „Tu już kwik oburzenia „chamstwem” sięgnął zenitu” - pisze. 

Trafnie zauważa publicysta, że „chamskie” traktowanie „kobiet” (Ziemkiewicz stwierdza, że „uparte stawianie znaku równości między prostaczkami z „manif” a kobietami przywodzi na myśl starą balladę Mistrza Młynarskiego o pewnej lepkiej substancji, która się przykleja do okrętu i woła >>hej, płyniemy<<”) jest najczęściej podnoszone przez osoby, które nie kryją swojej wulgarności na kontach społecznościowych, czy też bluzgają i kpią chociażby z Jarosława Kaczyńskiego, czy obrzydliwie ubliżają żonie Tomasza Terlikowskiego. 

„Ale cóż, przywykłem, nie od wczoraj przecież z głupotą, prostactwem, nienawiścią i kłamliwością szeroko rozumianej lewicy wojuję” - pisze Ziemkiewicz. 

Nie zasługuje na grzeczność ten, kto „spędza babską tłuszczę” pod dom Jarosława Kaczyńskiego, manipulując jego wypowiedź i krzycząc np. „kota se ochrzcij”, stwierdza publicysta. 

„Jeśli tak bardzo gardzi ona „zdeformowanymi” dziećmi, to ja mam pełne prawo zauważyć, że sama jest zdeformowana, i żyje, więc niech nie odmawia tego prawa innym. Tym bardziej, że wygląda tak jak wygląda nie z przyczyn, jak wzrost czy różnego rodzaju choroby, niezależnych od własnej woli, ale – najprawdopodobniej – ze zwykłego obżarstwa” - ocenia. 

Dlaczego Ziemkiewicz podejmuje się takich potyczek i sporów? Wyjaśnia w tekście, że taka jest jego praca, a także nie chce pozwolić na bezkarność „prymitywnych babunów”, które uważają, że atak na nie usprawiedliwia złamanie przyzwoitości. 

„Co, do cholery, w imię nie zniżania się do ich poziomu mamy ulegać szantażowi – my wam narobimy na głowę, a wy ani słowa, nawet najuprzejmiejszego, bo kobiet się nie poniża?!” – pyta się Ziemkiewicz i w mocnych słowa ocenia, że takie „babuny” nie są kobietami.

"Znałem i znam wiele kobiet. I nawet te, co za drobną finansową wdzięcznością pomagały mi przetrwać czasy międzymałżeńskiego upadku, o którym sam dziś myślę jako o czarnej dziurze w swym życiorysie, były w większym stopniu damami, niż inicjatorki >>czarnych protestów<<” – dodaje. 

Jak zaznacza Ziemkiewicz, nie boli go hejt. Wyjaśnia też: „Ale nie robię tego dla pustej satysfakcji, robię to dla Państwa. Popatrzcie, proszę, na te żeńskie prymitywy i sami sobie odpowiedzcie na pytanie, jakie z nich >>kobiety<<”. 


ak/Twitter/ziemkiewicz.dorzeczy.pl 

[fot. YouTube/Salve TV]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook