Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ziemkiewicz o Bartoszewskim: "Warto pamiętać to co szlachetne"

26.04.2015

„Zadumajmy się nad tą trumną” – ocenił Rafał Ziemkiewicz w Telewizji Republika, mówiąc o śmierci Władysława Bartoszewskiego i jego życiowych wyborach.

„Rozumiem, że wszystkie oczy patrzą na nas ciekawie, co bydło powie o Bartoszewskim. Ja chciałbym powiedzieć to, co Paweł Kowal, przypominając współpracę Bartoszewskiego z Lechem Kaczyńskim w Warszawie” - mówił Ziemkiewicz. Publicysta przypominał, że Bartoszewski wiele razy w swoim życiu zachowywał się bardzo dzielnie.

„Warto więc pamiętać to, co szlachetne. Jak się popatrzy w jego życiorys, to w wielu momentach zachowywał się pięknie” - podkreślał Ziemkiewicz. „Zadumajmy się nad tą trumną” - dodał. Ziemkiewicz, oceniając ostatnie polityczne wybory i działania Bartoszewskiego, stwierdził, że widzi podobieństwo pokolenia Bartoszewskiego do pokolenia insurekcji kościuszkowskiej, które dożyło powstania listopadowego.

„Ci ludzie, którzy w Królestwie Polskim pod skrzydłami Rosjan czuli się dobrze, uważali, że to właśnie jest Polska, którą wywalczyli. To bardzo podobna analogia” - ocenił. „Dlatego rozumiem tych ludzi, którzy chcą wierzyć, że obecna Polska to „złoty okres” i najlepsze, co może być” - stwierdził Ziemkiewicz.

Publicysta odnosił się także do ostatnich słów Bartoszewskiego, kiedy na konwencji Komorowskiego, a potem w wywiadach mówił, że „chce, by pochował go Komorowski, a nie jakiś idiota”. „Widocznie Pan Bóg go wysłuchał, bo być może to ostatnie tygodnie prezydentury Komorowskiego. Trzeba uważać, co się mówi” - zaznaczył Ziemkiewicz.

Ryb, telewizjarepublika.pl

Fot. [Twitter/@Exen]

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook