Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz o Bartoszewskim: "Warto pamiętać to co szlachetne"

26.04.2015

„Zadumajmy się nad tą trumną” – ocenił Rafał Ziemkiewicz w Telewizji Republika, mówiąc o śmierci Władysława Bartoszewskiego i jego życiowych wyborach.

„Rozumiem, że wszystkie oczy patrzą na nas ciekawie, co bydło powie o Bartoszewskim. Ja chciałbym powiedzieć to, co Paweł Kowal, przypominając współpracę Bartoszewskiego z Lechem Kaczyńskim w Warszawie” - mówił Ziemkiewicz. Publicysta przypominał, że Bartoszewski wiele razy w swoim życiu zachowywał się bardzo dzielnie.

„Warto więc pamiętać to, co szlachetne. Jak się popatrzy w jego życiorys, to w wielu momentach zachowywał się pięknie” - podkreślał Ziemkiewicz. „Zadumajmy się nad tą trumną” - dodał. Ziemkiewicz, oceniając ostatnie polityczne wybory i działania Bartoszewskiego, stwierdził, że widzi podobieństwo pokolenia Bartoszewskiego do pokolenia insurekcji kościuszkowskiej, które dożyło powstania listopadowego.

„Ci ludzie, którzy w Królestwie Polskim pod skrzydłami Rosjan czuli się dobrze, uważali, że to właśnie jest Polska, którą wywalczyli. To bardzo podobna analogia” - ocenił. „Dlatego rozumiem tych ludzi, którzy chcą wierzyć, że obecna Polska to „złoty okres” i najlepsze, co może być” - stwierdził Ziemkiewicz.

Publicysta odnosił się także do ostatnich słów Bartoszewskiego, kiedy na konwencji Komorowskiego, a potem w wywiadach mówił, że „chce, by pochował go Komorowski, a nie jakiś idiota”. „Widocznie Pan Bóg go wysłuchał, bo być może to ostatnie tygodnie prezydentury Komorowskiego. Trzeba uważać, co się mówi” - zaznaczył Ziemkiewicz.

Ryb, telewizjarepublika.pl

Fot. [Twitter/@Exen]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook