Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ziemkiewicz: Nowoczesna.pl jest ofertą dla elektoratu PO

02.06.2015

Publicysta i pisarz Rafał Ziemkiewicz powiedział w rozmowie z Radiem Wnet, że jesteśmy świadkami upadku rządzącego establishmentu.

„Mamy od czynienia z nieuchronnym procesem odrzucenia, przez społeczeństwo, całej elity III RP. To był nasz problem przez ostatnie 25 lat – postkolonialna elita, uformowana jeszcze w PRL-u, zaszczepiona przez grupę opozycyjną, którą określam Michnikowszczyzną”  - zaważył Ziemkiewicz.

„Do tej pory jeśli wybory wygrywał, ktoś nie związany z tą elitą, jak w przypadku rządu PiS, był przez tą grupę, szaleńczo atakowany. Teraz jest inaczej, ponieważ ta elita, straciła szacunek społeczeństwa, zwłaszcza jego młodszej części”- podkreślił rozmówca Radia Wnet.

Publicysta odniósł się również do inicjatywy Ryszarda Petru. 

„Nowoczesna.pl jest ofertą do elektoratu Unii Wolności, czyli obecnie Platformy Obywatelskiej. To jest pomysł na zebranie lektoratu, który odchodzi od partii rządzącej, tak żeby nie przeszedł do jakiegoś Ruchu Kukiza czy strasznego PiS-u, tylko do polityków 'odpowiedzialnych. Ten byt polityczny nie odwołuje się do żadnej emocji, która wychodziłaby poza elektorat Platformy” - powiedział Rafał Ziemkiewicz.

gah/radiownet.pl

[fot. YouTube]


Słowa kluczowe:

elita

,

III RP

,

PRL

,

proces

,

grupa

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook