Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Niech te baby ktoś pogoni

24.10.2016

Dziennikarz i publicysta Rafał Ziemkiewicz powiedział dziś na antenie Tv Republika, że panie, które uczestniczą w "czarnych protestach", powinny jednoczyć się pod jakimś wspólnym znakiem. Najlepiej gestem macicy.

-Myślę, że każda z tych pań, powinna mieć książkę w ręku, taki nowy symbol- powiedział Ziemkiewicz. I dodał: -Czarne ubranka - fajnie, to są klasyki. Maziaje czarne na twarzy też są fajne. Pomyślałem jednak, że potrzebny jest jakiś gest, taki jak salut rzymski, czy V jak Victoria. Ja wymyśliłem, że one powinny zrobić taki gest - skoro mówią o sobie, że są wściekłymi macicami, to powinien być gest macicy, taki jajnik z rąk. To są takie luźne propozycje. Jeśli można do kotwicy Polski Walczącej dorysować cycki, nie mówiąc o innych napisach o swoich narządach rodnych, to taki znak fajny byłby - stwierdził Rafał Ziemkiewicz.

- Myślałem o tym, jak Ryszard Petru powiedział wczoraj, że PiS zabrania dokonywania ciąż. Powtórzył to dwa razy, więc nie przejęzyczył się. Stwierdziłem, że trzeba by było choćby koncepcyjnie wesprzeć te protesty, które trwają. Myślę, że każda z tych pań, powinna mieć książkę w ręku, taki nowy symbol. Nie musi być to konkretna książka, może to być stary, śmieciowy rozkład jazdy PKS-u, ważne, żeby była to książka- podkreślił dziennikarz. 

Nawiązując do dzisiejszych deklaracji blokowania metra w Warszawie przez te panie Ziemkiewicz zauważył, że jest to "proszenie się o nieszczęście". - Niech te baby ktoś pogoni, bo w ciasnym przejściu, zrobi się jakiś ruch, panika i ktoś może zostać stratowany. Mam nadzieję, że siły porządkowe nie dopuszczą do tego. Podejrzewam, że o to im chodzi, żeby cały świat mówił, że rząd tego "Beatiusza Szydła" prześladuje kobiety. Polskie kobiety znieważone! - mówił Ziemkiewicz. 

Publicysta skomentował również  wyznania polskiej piosenkarki Natalii Przybysz o jej aborcji dokonanej rok temu w "Gazecie Wyborczej" oraz wywiad z Manuelą Gretkowską w "Newsweeku", która twierdzi, że "w Polsce od ćwierć wieków kobiety prowadzone są na rzeź". Ziemkiewicz powiedział wprost, że Przybysz, żeby pozbyć się dziecka musiała jechać aż na Słowację! -No i tam luzik na tej Słowacji, narkoza, miło się zrobiło, 5 min i po kłopocie. Oczyszczono jej macicę, jak to ujęła - mówił dziennikarz. I dodał: –W kontekście chodziło o to, że ona ma 60-metrowe mieszkanie. Nie to, że jej nie było stać na większe, ale jak sobie pomyślała, ile to jest upierdliwości przenosić te wszystkie książki do nowego mieszkania, szukać go, to lepiej było to dziecko zabić. Dla niektórych środowisk jest ona teraz bohaterką, bo spotkał ją straszliwy "hejt". Nienawistnicy napisali, że to jest straszne, co ona wygaduje - zaznaczył publicysta. 

"Uważam, że nadszedł czas, żeby na antyaborcyjnych manifestacjach, palić opony. Postraszyć rząd. Jeżeli kobiety zadowoli obecny kompromis, to będzie pozamiatane. Tesli uwierzymy tym, którzy mówią, że chcemy zabijać dzieci z Downem, to przegramy" - cytował Gretkowską Ziemkiewicz, który stwierdził, że "okazuje się, że kobiety nie są gorsze i mają swoje "Ryszardy Petrużyce" . - To ja już nic z tego nie rozumiem. Manuela Gretkowska pewnie udzielała wywiadu zanim pojawił się wywiad z Natalią Przybysz, więc pewnie nie ustaliły wspólnej wersji i ona jest jeszcze w tej wersji: "My nie jesteśmy takie złe, my nie chcemy zabijać dzieci z Downem, my tylko chcemy, żeby one się nie urodziły" - mówił Ziemkiewicz. fot.[You Tube]

pc/Tv Republika

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook