Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Nie poje...ało kogoś aby?

09.09.2016

"Europarlament chce nam dyktować, które drzewa możemy wycinać i kogo mianować do TV".

Rafał Ziemkiewicz krótko, dosadnie i ostro zareagował na pomysł kolejnej debaty na temat Polski - która ma odbyć się w Parlamencie Europejskim. "Europarlament chce nam dyktować, które drzewa możemy wycinać, jakie społeczne akcje urządzać i kogo mianować do TV. Nie pojebało kogoś aby?" - napisał na Twitterze.

Z kolei w Telewizji Republika komentował dalsze zamieszanie wokół afery reprywatyzacyjnej.

– Wojciechowski nie miał na ten temat zielonego pojęcia, bo on się zajmował sprawami inwestycyjnymi. Zresztą pani Gronkiewicz-Waltz nie oskarżyła go, że dymisjonuje go za to, ze miał coś wspólnego z tymi nadużyciami przy nieruchomościach, tylko oskarżyła go o to, że inwestycje są marne w Warszawie – mówił w "Chłodnym Okiem" Rafał Ziemkiewicz.

W programie "Chłodnym Okiem" Rafał Ziemkiewicz komentował bieżące wydarzenia polityczne.

"Sytuacja jest dynamiczna, ale testu elementarnej logiki nie przechodzi"

– Wydarzenie dnia wczorajszego to "zrzucanie z sań" kolejnych urzędników warszawskiego ratusza w nadziei na to, że opinia publiczna poczuje się zaspokojona i nie będzie domagała się "zrzucenia" Hanny Gronkiewicz-Waltz – wskazał publicysta. – Myślę, że ci zrzucani sobie siedzą i myślą, że może by tak ją zrzucić, bo w końcu jakby ją zrzucić to ją wilki pożrą, a nas nie, bo nie za nami one biegną – dodał.

Rafał Ziemkiewicz wskazał, że "sytuacja jest dynamiczna, ale testu elementarnej logiki nie przechodzi". – Wszyscy wiemy o co chodzi, ale dobrze jest skonstruować jakąś narrację w miarę przejrzystą i trzymającą się kupy, tak wydaje się w sytuacjach kryzysowych każdy podręcznik zarządzania kryzysem powiada. Natomiast jaką narrację konstruuje PO? Że za niedopatrzenie, za brak nadzoru nad przekazywaniem nieruchomości, nad handlem roszczeniami, za tę mafię reprywatyzacyjną, trzeba kogoś zdymisjonować.

Zatem kogo zdymisjonowano? Wiceprezydenta Jóźwiaka i wiceprezydenta Wojciechowicza – przypominał. – Wojciechowicz nie miał na ten temat zielonego pojęcia, bo on się zajmował sprawami inwestycyjnymi. Zresztą pani Gronkiewicz-Waltz nie oskarżyła go, że dymisjonuje go za to, ze miał coś wspólnego z tymi nadużyciami przy nieruchomościach, tylko oskarżyła go o to, że inwestycje są marne w Warszawie – zauważył publicysta. – Jeszcze tydzień temu inwestycje były bardzo dobre i był to główny argument dla tego, żeby Hanna Gronkiewicz-Waltz pozostała w Warszawie, dlatego że Warszawa się tak rozwija i inwestycje są świetne – przypomniał.

"To nie mój styl, ponieważ ja nie mogę zrzucać na nich odpowiedzialności"

– "Gazeta Stołeczna" cytuje, co Hanna Gronkiewicz-Waltz mówiła tydzień temu na antenie Radia RMF w odpowiedzi na pytanie o to, dlaczego nie zgodziła się na rekonstrukcję zarządu miasta, odpowiedziała: "To nie mój styl, ponieważ ja nie mogę zrzucać na nich odpowiedzialności, nie mogę tak poświęcać kogoś tylko po to, żeby to ładnie wyglądało. Nie zrzuca się z sań ludzi, którzy nie są winni". A teraz się okazuje, że są winni – skomentował Ziemkiewicz.  

Warto poczytać

 1. dawid-winiarski-22072018 22.07.2018

  Cudowne uzdrowienie czy symulacja? Co tak naprawdę się stało nowemu męczennikowi opozycji

  Ostatnie posiedzenie Sejmu wzbudziło spore zainteresowanie opinii publicznej

 2. sleeping-giants-18072018 18.07.2018

  Zastraszali firmy bo chcieli zniszczyć prawicowe media. Działalność lewicowej grupy została zdemaskowana

  Prawicowy portal Daily Caller ujawnił tożsamość założyciela organizacji Sleeping Giants, zajmującej się zastraszaniem firm zamieszczających reklamy w prawicowych mediach. Okazało się, że jej założyciel, Matt Rivitz, sam jest pracownikiem przemysłu reklamowego

 3. 1270SZTUCZNEMIESKO 18.07.2018

  Zgroza. Już za kilka lat w restauracjach będziemy jeść sztuczne mięso

  Świat stanął na głowie. Choć tę tendencję obserwujemy na wielu płaszczyznach, to jednak ostatnie dokonania holenderskich naukowców napawają nas przerażeniem. Tamtejsza spółka zaprezentowała pierwszego hamburgera, do którego mięso wyprodukowano w laboratorium

 4. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 5. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 6. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 7. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook