Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Nie poje...ało kogoś aby?

09.09.2016

"Europarlament chce nam dyktować, które drzewa możemy wycinać i kogo mianować do TV".

Rafał Ziemkiewicz krótko, dosadnie i ostro zareagował na pomysł kolejnej debaty na temat Polski - która ma odbyć się w Parlamencie Europejskim. "Europarlament chce nam dyktować, które drzewa możemy wycinać, jakie społeczne akcje urządzać i kogo mianować do TV. Nie pojebało kogoś aby?" - napisał na Twitterze.

Z kolei w Telewizji Republika komentował dalsze zamieszanie wokół afery reprywatyzacyjnej.

– Wojciechowski nie miał na ten temat zielonego pojęcia, bo on się zajmował sprawami inwestycyjnymi. Zresztą pani Gronkiewicz-Waltz nie oskarżyła go, że dymisjonuje go za to, ze miał coś wspólnego z tymi nadużyciami przy nieruchomościach, tylko oskarżyła go o to, że inwestycje są marne w Warszawie – mówił w "Chłodnym Okiem" Rafał Ziemkiewicz.

W programie "Chłodnym Okiem" Rafał Ziemkiewicz komentował bieżące wydarzenia polityczne.

"Sytuacja jest dynamiczna, ale testu elementarnej logiki nie przechodzi"

– Wydarzenie dnia wczorajszego to "zrzucanie z sań" kolejnych urzędników warszawskiego ratusza w nadziei na to, że opinia publiczna poczuje się zaspokojona i nie będzie domagała się "zrzucenia" Hanny Gronkiewicz-Waltz – wskazał publicysta. – Myślę, że ci zrzucani sobie siedzą i myślą, że może by tak ją zrzucić, bo w końcu jakby ją zrzucić to ją wilki pożrą, a nas nie, bo nie za nami one biegną – dodał.

Rafał Ziemkiewicz wskazał, że "sytuacja jest dynamiczna, ale testu elementarnej logiki nie przechodzi". – Wszyscy wiemy o co chodzi, ale dobrze jest skonstruować jakąś narrację w miarę przejrzystą i trzymającą się kupy, tak wydaje się w sytuacjach kryzysowych każdy podręcznik zarządzania kryzysem powiada. Natomiast jaką narrację konstruuje PO? Że za niedopatrzenie, za brak nadzoru nad przekazywaniem nieruchomości, nad handlem roszczeniami, za tę mafię reprywatyzacyjną, trzeba kogoś zdymisjonować.

Zatem kogo zdymisjonowano? Wiceprezydenta Jóźwiaka i wiceprezydenta Wojciechowicza – przypominał. – Wojciechowicz nie miał na ten temat zielonego pojęcia, bo on się zajmował sprawami inwestycyjnymi. Zresztą pani Gronkiewicz-Waltz nie oskarżyła go, że dymisjonuje go za to, ze miał coś wspólnego z tymi nadużyciami przy nieruchomościach, tylko oskarżyła go o to, że inwestycje są marne w Warszawie – zauważył publicysta. – Jeszcze tydzień temu inwestycje były bardzo dobre i był to główny argument dla tego, żeby Hanna Gronkiewicz-Waltz pozostała w Warszawie, dlatego że Warszawa się tak rozwija i inwestycje są świetne – przypomniał.

"To nie mój styl, ponieważ ja nie mogę zrzucać na nich odpowiedzialności"

– "Gazeta Stołeczna" cytuje, co Hanna Gronkiewicz-Waltz mówiła tydzień temu na antenie Radia RMF w odpowiedzi na pytanie o to, dlaczego nie zgodziła się na rekonstrukcję zarządu miasta, odpowiedziała: "To nie mój styl, ponieważ ja nie mogę zrzucać na nich odpowiedzialności, nie mogę tak poświęcać kogoś tylko po to, żeby to ładnie wyglądało. Nie zrzuca się z sań ludzi, którzy nie są winni". A teraz się okazuje, że są winni – skomentował Ziemkiewicz.  

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook