Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Nie mamy skutecznego lobby w USA

17.05.2016

"To co dociera do Billa Clintona jest przedstawianie przez lobby lewicowe, np. przez środowisko pani Applebaum. Nie łudźmy się, że Clinton obserwuje sytuację w Europie Wschodniej." - mówił Rafał Ziemkiewicz w programie "WP.pl na żywo".

"Nie bardzo widzę sens, dlaczego miałaby być teraz premier Beata Szydło odsuwana. Chodzi chyba o przedstawienie Kaczyńskiego jako kapryśnego demiurga. Szydło jest częścią zespołu i  dobrze się prezentuje. Nie jest to osoba, która stara się rozpychać" - mówił publicysta Rafał Ziemkiewicz w programie „wp.pl na żywo” odnosząc się do głosów mówiących o niedalekich zmianach na stanowisku premiera, dodając:

"Jest tylko jeden moment w historii PiSu kiedy Jarosław Kaczyński zareagował bezpośrednio na tworzenie przez inna osobę frakcji w partii, była to sytuacja Ziobry. PiS jest na fali, nie ma żadnych powodów do zmian. Póki partia wygrywa to się wszyscy lubią. Partie dzielą się dopiero kiedy przegrywają." 

Paweł Lisicki pytał także o ministrów, którzy mogą obawiać się o swoje stanowiska.

"Z punktu widzenia Kaczyńskiego każdy minister powinien czuć się zagrożony. Konstytucja w państwie jest fikcją, faktycznie najważniejszą osobą w państwie jest osoba, która zarządza partią mającą większość. Myślę że może minister Jurgiel mógłby być wymieniony na kogoś innego, szczególnie po zamieszaniu ze stadninami koni. Jego wymiana bardziej by pomogła niż zaszkodziła PiS."

W trakcie rozmowy odniesiono się także do słów Billa Clintona, który powiedział „Polska i Węgry zdecydowały, że demokracja jest zbyt kłopotliwa, wolą przywództwo w stylu putinowskim”

"Konserwatywna Polska nie potrafi zbudować skutecznego lobby w Ameryce. Polacy nie mają tam żadnej reprezentacji. Nie ma lobby, które przekaże prawdziwy obraz Polski. To co dociera do Billa Clintona jest przedstawianie przez lobby lewicowe, np. przez środowisko pani Applebaum. Nie łudźmy się, że Clinton obserwuje sytuację w Europie Wschodniej i że cokolwiek wie co tutaj się dzieje. On wie tylko tyle ile dowiedział się od Radosława Sikorskiego" - mówił Ziemkiewicz.

kk/"wp.pl na żywo"

[fot. Youtube]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook