Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Nie dogodzisz

30.12.2016

Współczesna lewica to zabawa paniczyków wywodzących się z grupy budżetowych darmozjadów - człowieka pracy to tam ciężko znaleźć jak w pierwszej międzynarodówce Marksa – powiedział na antenie Telewizji Republika Rafał Ziemkiewicz, publicysta.

Stwierdził, że rozbawiły go reakcje na odkupienie przez państwo kolekcji Czartoryskich.

„Bardzo zabawne reakcje, które pokazują, że jedyne w Polsce kryterium to „nasizm” - wszystkie reakcje opozycji są negatywne, bo nie ten rząd kupił, co powinien. Gdyby kupił „ten rząd”, to byłoby wspaniale. Licząca 86 tys. obiektów kolekcja, a w niej takie rzeczy jak oryginał aktu unii horodelskiej, buławy hetmanów, pamiątki po Kościuszce, mnóstwo książek, ważnych dokumentów - gdyby to kupił Tusk, byłoby to cudowne. Kupił to dla polski rząd obecny, więc jest burzliwa krytyka, że za jakiś obrazek – bo kolekcja 86 tys. obiektów sprowadziła się do „Damy z łasiczką” – zapłacono pół miliarda - powiedział Rafał Ziemkiewicz.

Przypomniał, że nikt nie miał obiekcji przed sfinansowaniem przez PO z publicznych pieniędzy koncertu Madonny na Stadionie Narodowym.

„To było świetne przeznaczenie państwowych pieniędzy, a teraz TVN pisze, że rząd kupuje za pieniądze podatników te jakieś tam obrazki. W życiu nie pamiętam, by TVN przypominał, że te pieniądze, którymi dysponuje rząd to pieniądze podatników, że za pieniądze podatników sprowadzono Madonnę, że to były pieniądze publiczne” - stwierdził Ziemkiewicz.

Zdaniem Rafała Ziemkiewicza maskaradą są komentarze, że PiS wydaje pieniądze na obrazki.

"Widzę maskaradę tych lewicowców do wczoraj, którzy grzmią, że PiS wydaje pieniądze podatników na obrazki, starocie, zamiast je wydać – no właśnie na co? Jak PiS wydaje pieniądze podatników na 500+ to też źle, bo „wydaje pieniądze podatników na hołotę, na meneli wielodzietnych, którzy to przepiją”. Ile to głosów światłych padło, żeby nie dawać tych pieniędzy, bo to przepiją, przejedzą i tylko demoralizacja z tego będzie. Nie dogodzisz" - skwitował Ziemkiewicz.

wkt/Telewizja Republika

[fot. youtube,com]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook