Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz nie chce naśladować Lisa: „To poniżej mojej godności”

29.12.2014

„Autor artykułu w "GPC" zastanawia się, czy jestem agentem czy półgłówkiem...”

Rafał Ziemkiewicz skrytykował ton artykułu w „Gazecie Polskiej Codziennie” na swój temat. „W "GPC" ukazał się artykuł Jakuba Pilarka wyrażający oburzenie, że ja ośmielałem się rozważać propozycję kandydowania na prezydenta. Autor zastanawia się, czy jestem agentem czy półgłówkiem” - mówił Ziemkiewicz na antenie TV Republika.

Pisarz i publicysta dodał, że „w tekście ogólnie chodzi o to, że Putin jest zły”. „A co ja mam wspólnego z Putinem?” – pytał, wskazując, że tego typu tezom towarzyszy myślenie, że "wszystko, co nie jest Jarosławem Kaczyńskim jest Putinem".

Ziemkiewicz odnosił się do ostatnich doniesień, które wskazywały, że miał zostać kandydatem Ruchu Narodowego w nadchodzących wyborach prezydenckich. Publicysta przyznał, że faktycznie otrzymał taką propozycję. Zaznaczył jednak, że nie chciał rozpowszechniać tej informacji, jednak w związku z tym, że wyciekła do mediów, postanowił, że nie będzie milczał. „Znalazłem się w sytuacji głupiej, nie było z niej dobrego wyjścia. Nie da się ukryć, że propozycja padła. Przespałem się z nią, ale zdecydowałem, że jej nie podejmę” - mówił. „Zadzwonił do mnie dziennikarz "Faktu" i powiedział że wie o tej propozycji. To co miałem powiedzieć?” - pytał.

Dziennikarz wskazał, że nie chciał się bawić w redaktora Tomasza Lisa i przez spekulowanie nabijał swojej popularności. „Byłoby to poniżej mojej godności” - podkreślił.

Ziemkiewicz odniósł się znów do artykułu na swój temat z „GPC”. Jak dodał, przy takim sposobie myślenia Platforma Obywatelska będzie rządzić wiecznie bez względu na to, jak daleko się jeszcze posunie.

TK
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook