Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Nawrócili się z Moskwy na UE

27.12.2016

Oni się czują nietutejsi, nawrócili się z Moskwy na Unię i czują się Europejczykami. Wiedzą, że Polacy obchodzą wigilię, to zrobili coś na kształt wigilii. Zdjęcia KOD-u pod Sejmem pokazują, że dla wielu była to chyba pierwsza wigilia w życiu - mówił Rafał Ziemkiewicz o świątecznej akcji opozycji.

„ Można byłoby zrobić seminarium naukowe dotyczące tzw. ciamajdanu i tego, co się dzieje w sejmie pod tytułem „Co nas śmieszy w KODzie”. Są odwieczne mechanizmy, które śmieszą ludzi np. przestawienie pojęć, służący przebierają się za cesarza, arystokraci za służbę, a tutaj wigilia, a jacyś faceci i kobiety siedzą w Sejmie. Śmieszą nas ludzie, którzy chcą kogoś udawać” – rozpaczliwie szukają swojej tradycji i nie mogą się przyznać, jaką mają tradycję - powiedział Rafał Ziemkiewicz.

„Istnienie tego obozu tłumaczy teoria państwa postkolonialnego. Państwo było skolonizowane, część „elit” odtubylczyła się, stała się „biała” i ta elita nie jest elitą własnego państwa, ale pasem transmisyjnym między między kulturą kolonizatora a tubylcami. Oni się czują nietutejsi, nawrócili się z Moskwy na Unię i czują się Europejczykami. Nie będą tu imponować, ale za wszelka cenę się starają. Wiedza, że Polacy obchodzą wigilię, to zrobili coś na kształt wigilii. Zdjęcia KOD-u pod Sejmem pokazują, że dla wielu była to chyba pierwsza wigilia w życiu - niektórzy porozstawiali lampki, znicze, przynieśli pasztet, śpiewali „O mój rozmarynie” „-  kpił publicysta.

„Jarosław Kaczyński ogłasza, że to był pucz. Skoro tak, to każda operetka jest puczem. Dynamika zdarzeń pokazuje nakręcanie się spirali głupoty, zacietrzewienia partyjnego. Nikt nie pomyślał, że wszyscy są głęboko poza granicą absurdu i trudno będzie z tego wyjść. Nie wierzę w to, żeby ktoś był takim idiotą, żeby tak to zaplanował i tak to wyszło. Gdyby to był spisek, to już coś by się objawiło, a tu jednak rację miał Paweł Kukiz, który powiedział, że jak są Święta, to musi być szopka i bydło” podsumował  Ziemkiewicz.

ansa/TV Republika

[fot. PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 3. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 4. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 5. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 6. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 7. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook