Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Nawrócili się z Moskwy na UE

27.12.2016

Oni się czują nietutejsi, nawrócili się z Moskwy na Unię i czują się Europejczykami. Wiedzą, że Polacy obchodzą wigilię, to zrobili coś na kształt wigilii. Zdjęcia KOD-u pod Sejmem pokazują, że dla wielu była to chyba pierwsza wigilia w życiu - mówił Rafał Ziemkiewicz o świątecznej akcji opozycji.

„ Można byłoby zrobić seminarium naukowe dotyczące tzw. ciamajdanu i tego, co się dzieje w sejmie pod tytułem „Co nas śmieszy w KODzie”. Są odwieczne mechanizmy, które śmieszą ludzi np. przestawienie pojęć, służący przebierają się za cesarza, arystokraci za służbę, a tutaj wigilia, a jacyś faceci i kobiety siedzą w Sejmie. Śmieszą nas ludzie, którzy chcą kogoś udawać” – rozpaczliwie szukają swojej tradycji i nie mogą się przyznać, jaką mają tradycję - powiedział Rafał Ziemkiewicz.

„Istnienie tego obozu tłumaczy teoria państwa postkolonialnego. Państwo było skolonizowane, część „elit” odtubylczyła się, stała się „biała” i ta elita nie jest elitą własnego państwa, ale pasem transmisyjnym między między kulturą kolonizatora a tubylcami. Oni się czują nietutejsi, nawrócili się z Moskwy na Unię i czują się Europejczykami. Nie będą tu imponować, ale za wszelka cenę się starają. Wiedza, że Polacy obchodzą wigilię, to zrobili coś na kształt wigilii. Zdjęcia KOD-u pod Sejmem pokazują, że dla wielu była to chyba pierwsza wigilia w życiu - niektórzy porozstawiali lampki, znicze, przynieśli pasztet, śpiewali „O mój rozmarynie” „-  kpił publicysta.

„Jarosław Kaczyński ogłasza, że to był pucz. Skoro tak, to każda operetka jest puczem. Dynamika zdarzeń pokazuje nakręcanie się spirali głupoty, zacietrzewienia partyjnego. Nikt nie pomyślał, że wszyscy są głęboko poza granicą absurdu i trudno będzie z tego wyjść. Nie wierzę w to, żeby ktoś był takim idiotą, żeby tak to zaplanował i tak to wyszło. Gdyby to był spisek, to już coś by się objawiło, a tu jednak rację miał Paweł Kukiz, który powiedział, że jak są Święta, to musi być szopka i bydło” podsumował  Ziemkiewicz.

ansa/TV Republika

[fot. PAP/Jacek Turczyk]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook