Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: Najbardziej żal pracowników Sejmu

23.12.2016

„Jest wyjście z tej całej sytuacji, że oni się tam, jak barany, na tej sali sejmowej zaparli, rozparli i nie dają się wyprowadzić. Musi im być niewygodnie, wszystkim jest niewygodnie” - mówił na antenie Telewizji Republika Rafał Ziemkiewicz, komentując decyzję posłów opozycji o okupacji Sali Plenarnej Sejmu do 11 stycznia.

Jak zwrócił uwagę Ziemkiewicz, przez polityków opozycji cierpią przede wszystkim pracownicy Sejmu.

„Najbardziej jest mi żal pracowników Sejmu, którzy nie mogą iść na święta, ponieważ pan Rysiu z panem Grzesiem się rozsiedli” - mówił publicysta.

„Ja rozumiem, że ci ludzie pewnie nie lubią swoich rodzin i nie chcą z nimi spędzać świąt, zresztą, jak na nich patrzę to stwierdzam, że rodziny pewnie też są z tego zadowolone. Natomiast ci pracownicy Sejmu nic nie zawinili” - stwierdził.

„Najgorsze jest to, że jak oni się zaparli, że będą siedzieć tam do skutku, (...) mają być wcześniejsze wybory i to takie, w których Polacy wybiorą masowo ich, bo każdych innych wyborów to oni nie uznają” – dodał Ziemkiewicz.

Jak podkreślił, rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste.

„Oni po prostu powinni ogłosić, że zwyciężyli. Że nie jest już Beata Szydło premierem, ponieważ oni, jak już siedzą na tej sali, pod nieobecność innych, odwołają rząd, odwołają prezydenta i powołają swoich. Zrobią swój Trybunał Stanu z sędzią Rzeplińskim na czele, oczywiście ani premier, ani prezydent się przed nimi nie stawią, ale oni i tak będą głosić, że zwyciężyli” - skomentował Ziemkiewicz.

Jako siedzibę „rządu” opozycji publicysta wskazał TVN.

„Niech oni sobie zrobią na Augustówce specjalne studio, z którego będą zarządzać rewolucją, tylko niech wyjdą z Sejmu” - powiedział i zwrócił zaraz uwagę na bardzo ważną kwestię. „Tylko kto im będzie w tym alternatywnym parlamencie diety wypłacał?” - ironizował Ziemkiewicz.


ak/Telewizja Republika

[fot. YouTube/Telewizja Republika]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook