Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Ministrowie UE czegoś się najarali...

27.06.2016

W dawnych czasach, żeby osiągnąć takie podporządkowanie prowincji centrali, to trzeba było stoczyć poważną wojnę (...). Gdyby to były propozycje rzucane z pozycji siły to ja bym się tego przestraszył, a tutaj mam wrażenie kompletnej groteski – stwierdził Rafał Ziemkiewicz w TV Republika.

TVP Info poinformowało dziś o tym, że Niemcy i Francja postawiły "ultimatum" i proponują stworzenie "superpaństwa", które miałoby zastąpić Unię Europejską. Kraje członkowskie faktycznie nie miałyby prawa do własnej armii, własnych służb specjalnych, odrębnego kodeksu karnego, odrębnego systemu podatkowego.

Fakt ten w programie "Chłodnym Okiem" komentował Rafał Ziemkiewicz. – Supermocarstwo bez mocy, teoretycznie to ma być mocarstwo. Sądziłem, że jest to tzw. fake – przyznał publicysta. – To jest coś, co by świadczyło, że ci ministrowie najarali się czegoś, popili tęgo, czy ktoś sobie jaja robi. W dawnych czasach, żeby osiągnąć takie podporządkowanie prowincji centrali, to trzeba było stoczyć poważną wojnę (...). Gdyby to były propozycje rzucane z pozycji siły to ja bym się tego przestraszył, a tutaj mam wrażenie kompletnej groteski. W Unii Europejskiej mocy nie ma – powiedział Ziemkiewicz. – Pomysł, żeby zrobić to, co zrobił Stalin, Unia Europejska kończy jak parodia Związku Radzieckiego. Unia Europejska, ta idea integracji, która zaczęła się od Schumana, która była ideą rozsądną, wpadła w ręce partii lewicowych, które postanowiły zrobić z UE kopię ZSRR. Wydaje im się, że mogą zrobić to, co Stalin, nie mając NKWD, a tylko tym, że będą przepraszam za wyrażenie, "opierdzielać" Europejczyków, a oni wyrzekną się własnych rządów, własnych systemów podatkowych i staną na baczność. To są urojenia idiotów, naprawdę – ocenił publicysta.

Zdaniem Rafała Ziemkiewicza "ten projekt musiał być wcześniej gotowy". – To potwierdza moją spiskową teorię, że wszystkie działania, które zostały podjęte, np. zaproszenie imigrantów do Europy i ataki na Węgry, że zachowują się zgodnie z traktatami, pomysły pół miliona kary za nieprzyjęcie każdego imigranta, ataki na Polskę, być może nie był to taki zupełny odlot – ocenił dziennikarz. – Teraz wydało się komuś w tych kręgach eurokratycznych, żeby wziąć to wszystko za twarz, wyrzucić Wielką Brytanię z Unii Europejskiej, tym bardziej, że ona sama chce się wyrzucić, pomniejszyć rolę krajów państw Międzymorza i zrobić taki jasny podział metropolii niemieckiej i kolonii – wskazywał. – Jeżeli komuś takie rzeczy do głowy przychodzą to musi się to skończyć niewesoło, a może wesoło, zależy, jak na to spojrzeć – ocenił Ziemkiewicz.

ansa/TV Republika

[fot.TVRepublika/wPolityce.pl]


Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 3. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 4. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 5. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 6. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 7. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook