Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ziemkiewicz miażdży Szydło i Kopacz

20.10.2015

„Obie panie, jeśli do czegoś przekonywały, to do tego, że kobiety nie nadają się na premiera”.

Rafał Ziemkiewicz nie ma litości dla Beaty Szydło i Ewy Kopacz. Jego ocena debaty jest więcej niż krytyczna. „Obie panie jeśli do czegoś przekonywały, to do tego, że kobiety nie nadają się na takie stanowiska jak premier państwa” - mówi „SE” publicysta.

Dodaje, że „wizerunkowo chyba nieco lepiej wypadła Beata Szydło, ale to dlatego, że była spokojna, podczas gdy Ewa Kopacz starała się ją za wszelką cenę przekrzyczeć”. „W końcówce poszła już w jakieś okrzyki typu 'ta kobieta, jak jej dacie kasę, to zrobi tu państwo wyznaniowe' myślę, że na tym straciła, choć oczywiście bez dokładnych badań nie da się określić na ile” - tłumaczy.

W jego ocenie debata nie przekona raczej nikogo. „Sądzę, że raczej nie przekonała nikogo do głosowania na PiS, czy na PO. Co więcej, mogła wahających się zniechęcić i dać argument albo do tego, by w ogóle nie iść na wybory, albo by poprzeć mniejsze ugrupowania. I to właśnie one mogą być największym zwycięzcą. Na ile to wykorzystają, przekonamy się być może już podczas dzisiejszej debaty wszystkich komitetów, która może okazać się ciekawsza niż wczorajsze starcie Ewy Kopacz z Beatą Szydło” - tłumaczy Ziemkiewicz.

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook