Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Mamy w mediach festiwal obłudy

21.08.2015

„Prezydent, którego lekceważono, wybrnął z pułapki PO i sam założył na nich pułapkę”.

Rafał Ziemkiewicz uważa, że prezydent Andrzej Duda udowodnił, że jest sprawnym politycznym graczem. „Jak można mieć pretensje do prezydenta, że prowadzi grę polityczną, w sytuacji, gdy został w tę grę wplątany. Komorowski zostawił go z bezsensownym referendum, ale okazało się, że prezydent, którego lekceważono, jest zręcznym politykiem – wybrnął z pułapki Platformy Obywatelskiej i sam założył na nich pułapkę” - mówił Ziemkiewicz w TV Republika. „Mają pretensję, że wrzucili go w błoto, a on pociągnął ich za sobą” – komentował krytykę PO wobec działań prezydenta Dudy.

Ziemkiewicz przywołał wywiad z byłym już doradcą prezydenta Henrykiem Wujcem, którzy przyznał, że wrześniowe referendum było pisane na szybko w ciągu jednej nocy. „Przez noc napisano pytania, które są idiotyczne i nic z nich nie wynika” – podkreślał publicysta, mówiąc, że krytykowanie nowego referendum to obłuda.

Zaznaczył jednak, że w przeciwieństwie do bezsensownych, nieaktualnych czy niezgodnych z konstytucją pytań wymyślonych przez kancelarię byłego prezydenta, za propozycją Dudy stoi kilka milionów obywateli. „Duda ma silny pretekst – jest nim 6 mln podpisów po inicjatywami obywatelskimi. To nie jest tak, że usiadł w nocy i to wymyślił – to są trzy inicjatywy zgłaszane w tej kadencji jako inicjatywy obywatelskie” – stwierdził.

„Mamy w mediach festiwal obłudy. Wszystko komentowane jest w duchu – to gra partyjna, decyzja w interesie PiS. Ta decyzja rzeczywiście jest chwyceniem PO za gardło, sprzyja PiS-owi, ale jak można mieć pretensje do prezydenta, że prowadzi grę polityczną, w sytuacji, gdy został w tę grę wplątany?” – zastanawiał się.

ez,TV Republika
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook