Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: Mamy w mediach festiwal obłudy

21.08.2015

„Prezydent, którego lekceważono, wybrnął z pułapki PO i sam założył na nich pułapkę”.

Rafał Ziemkiewicz uważa, że prezydent Andrzej Duda udowodnił, że jest sprawnym politycznym graczem. „Jak można mieć pretensje do prezydenta, że prowadzi grę polityczną, w sytuacji, gdy został w tę grę wplątany. Komorowski zostawił go z bezsensownym referendum, ale okazało się, że prezydent, którego lekceważono, jest zręcznym politykiem – wybrnął z pułapki Platformy Obywatelskiej i sam założył na nich pułapkę” - mówił Ziemkiewicz w TV Republika. „Mają pretensję, że wrzucili go w błoto, a on pociągnął ich za sobą” – komentował krytykę PO wobec działań prezydenta Dudy.

Ziemkiewicz przywołał wywiad z byłym już doradcą prezydenta Henrykiem Wujcem, którzy przyznał, że wrześniowe referendum było pisane na szybko w ciągu jednej nocy. „Przez noc napisano pytania, które są idiotyczne i nic z nich nie wynika” – podkreślał publicysta, mówiąc, że krytykowanie nowego referendum to obłuda.

Zaznaczył jednak, że w przeciwieństwie do bezsensownych, nieaktualnych czy niezgodnych z konstytucją pytań wymyślonych przez kancelarię byłego prezydenta, za propozycją Dudy stoi kilka milionów obywateli. „Duda ma silny pretekst – jest nim 6 mln podpisów po inicjatywami obywatelskimi. To nie jest tak, że usiadł w nocy i to wymyślił – to są trzy inicjatywy zgłaszane w tej kadencji jako inicjatywy obywatelskie” – stwierdził.

„Mamy w mediach festiwal obłudy. Wszystko komentowane jest w duchu – to gra partyjna, decyzja w interesie PiS. Ta decyzja rzeczywiście jest chwyceniem PO za gardło, sprzyja PiS-owi, ale jak można mieć pretensje do prezydenta, że prowadzi grę polityczną, w sytuacji, gdy został w tę grę wplątany?” – zastanawiał się.

ez,TV Republika
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook