Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Mamy teatrzyk, decyzje ws. imigrantów już podjęto

21.09.2015

„To wszystko co się przed nami rozgrywa – dyskusje, debaty – to teatrzyk, kukiełki sobie gadają”.

Rafał Ziemkiewicz uważa, że Polscy powinni czytać niemiecką prasę, żeby wiedzieć co będzie się u nas w kraju działo. Publicysta w TV Republika wskazywał, że niemieckie gazety już dawno pisały, że Polska zgodziła się na przyjęcie 12 tys. uchodźców. „To wszystko co się przed nami rozgrywa – dyskusje, debaty – to jest teatrzyk, kukiełki sobie gadają” – mówił. „Prasa niemiecka już dawno napisała, że Polska przyjmie 12 tys. uchodźców i premier się na to zgodziła” – podkreślał.

Publicysta wskazał, że to, czego dowiemy się na temat ilości przyjętych do Polski uchodźców zostało już dawno napisane w zagranicznej prasie. „7 proc. uchodźców ma być w Polsce” – mówił.

Ziemkiewicz uznał, że polskie państwo przyjęło taktykę: "żeby uniknąć gwałtu, trzeba się mu poddać, a wówczas nie będzie to gwałt". „Polska premier wreszcie zamiast walczyć z niemożliwym do zmiany, zamiast walczyć z tą liczbą, skupiła się na tym, czy podział uchodźców będzie dobrowolny, czy przyjęty z klucza. Przyjmiemy 12 tys. uchodźców dobrowolnie – nie ma mowy o gwałcie” – tłumaczył.

W jego ocenie europejskie władze łamią ustanawiane przez siebie prawa, jednocześnie krytykując rządy państw, które próbują tych praw bronić. „Kogo w tej awanturze reprezentują władze Europy? One zaatakowały nie tylko zdrowy rozsądek, ale i prawo unijne. Za obronę tego prawa jest bity Wiktor Orban, a my jesteśmy opluwani jako kraje ksenofobiczne” – stwierdził. „Twierdzą, że Węgrzy powinni okazać miłosierdzie, a nie wykonywać traktat z Schengen i chronić europejskie granice” – wyjaśniał.

TK,TelewizjaRepublika.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook