Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Mamy teatrzyk, decyzje ws. imigrantów już podjęto

21.09.2015

„To wszystko co się przed nami rozgrywa – dyskusje, debaty – to teatrzyk, kukiełki sobie gadają”.

Rafał Ziemkiewicz uważa, że Polscy powinni czytać niemiecką prasę, żeby wiedzieć co będzie się u nas w kraju działo. Publicysta w TV Republika wskazywał, że niemieckie gazety już dawno pisały, że Polska zgodziła się na przyjęcie 12 tys. uchodźców. „To wszystko co się przed nami rozgrywa – dyskusje, debaty – to jest teatrzyk, kukiełki sobie gadają” – mówił. „Prasa niemiecka już dawno napisała, że Polska przyjmie 12 tys. uchodźców i premier się na to zgodziła” – podkreślał.

Publicysta wskazał, że to, czego dowiemy się na temat ilości przyjętych do Polski uchodźców zostało już dawno napisane w zagranicznej prasie. „7 proc. uchodźców ma być w Polsce” – mówił.

Ziemkiewicz uznał, że polskie państwo przyjęło taktykę: "żeby uniknąć gwałtu, trzeba się mu poddać, a wówczas nie będzie to gwałt". „Polska premier wreszcie zamiast walczyć z niemożliwym do zmiany, zamiast walczyć z tą liczbą, skupiła się na tym, czy podział uchodźców będzie dobrowolny, czy przyjęty z klucza. Przyjmiemy 12 tys. uchodźców dobrowolnie – nie ma mowy o gwałcie” – tłumaczył.

W jego ocenie europejskie władze łamią ustanawiane przez siebie prawa, jednocześnie krytykując rządy państw, które próbują tych praw bronić. „Kogo w tej awanturze reprezentują władze Europy? One zaatakowały nie tylko zdrowy rozsądek, ale i prawo unijne. Za obronę tego prawa jest bity Wiktor Orban, a my jesteśmy opluwani jako kraje ksenofobiczne” – stwierdził. „Twierdzą, że Węgrzy powinni okazać miłosierdzie, a nie wykonywać traktat z Schengen i chronić europejskie granice” – wyjaśniał.

TK,TelewizjaRepublika.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 2. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 3. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 4. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 5. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 6. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 7. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

 8. 1270antypisa2 01.12.2017

  To się nazywa Targowica – przeciwnicy PiS od lat piszą donosy na Polskę do Europarlamentu.

  Jeden z twitterowych profili demaskujących działania opozycji opublikował listy, jakie obywatele Polski już kilka lat temu przesyłali do Parlamentu Europejskiego skarżąc się na łamanie demokracji w Polsce

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook