Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: Mamy teatrzyk, decyzje ws. imigrantów już podjęto

21.09.2015

„To wszystko co się przed nami rozgrywa – dyskusje, debaty – to teatrzyk, kukiełki sobie gadają”.

Rafał Ziemkiewicz uważa, że Polscy powinni czytać niemiecką prasę, żeby wiedzieć co będzie się u nas w kraju działo. Publicysta w TV Republika wskazywał, że niemieckie gazety już dawno pisały, że Polska zgodziła się na przyjęcie 12 tys. uchodźców. „To wszystko co się przed nami rozgrywa – dyskusje, debaty – to jest teatrzyk, kukiełki sobie gadają” – mówił. „Prasa niemiecka już dawno napisała, że Polska przyjmie 12 tys. uchodźców i premier się na to zgodziła” – podkreślał.

Publicysta wskazał, że to, czego dowiemy się na temat ilości przyjętych do Polski uchodźców zostało już dawno napisane w zagranicznej prasie. „7 proc. uchodźców ma być w Polsce” – mówił.

Ziemkiewicz uznał, że polskie państwo przyjęło taktykę: "żeby uniknąć gwałtu, trzeba się mu poddać, a wówczas nie będzie to gwałt". „Polska premier wreszcie zamiast walczyć z niemożliwym do zmiany, zamiast walczyć z tą liczbą, skupiła się na tym, czy podział uchodźców będzie dobrowolny, czy przyjęty z klucza. Przyjmiemy 12 tys. uchodźców dobrowolnie – nie ma mowy o gwałcie” – tłumaczył.

W jego ocenie europejskie władze łamią ustanawiane przez siebie prawa, jednocześnie krytykując rządy państw, które próbują tych praw bronić. „Kogo w tej awanturze reprezentują władze Europy? One zaatakowały nie tylko zdrowy rozsądek, ale i prawo unijne. Za obronę tego prawa jest bity Wiktor Orban, a my jesteśmy opluwani jako kraje ksenofobiczne” – stwierdził. „Twierdzą, że Węgrzy powinni okazać miłosierdzie, a nie wykonywać traktat z Schengen i chronić europejskie granice” – wyjaśniał.

TK,TelewizjaRepublika.pl
[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook