Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Mamy teatrzyk, decyzje ws. imigrantów już podjęto

21.09.2015

„To wszystko co się przed nami rozgrywa – dyskusje, debaty – to teatrzyk, kukiełki sobie gadają”.

Rafał Ziemkiewicz uważa, że Polscy powinni czytać niemiecką prasę, żeby wiedzieć co będzie się u nas w kraju działo. Publicysta w TV Republika wskazywał, że niemieckie gazety już dawno pisały, że Polska zgodziła się na przyjęcie 12 tys. uchodźców. „To wszystko co się przed nami rozgrywa – dyskusje, debaty – to jest teatrzyk, kukiełki sobie gadają” – mówił. „Prasa niemiecka już dawno napisała, że Polska przyjmie 12 tys. uchodźców i premier się na to zgodziła” – podkreślał.

Publicysta wskazał, że to, czego dowiemy się na temat ilości przyjętych do Polski uchodźców zostało już dawno napisane w zagranicznej prasie. „7 proc. uchodźców ma być w Polsce” – mówił.

Ziemkiewicz uznał, że polskie państwo przyjęło taktykę: "żeby uniknąć gwałtu, trzeba się mu poddać, a wówczas nie będzie to gwałt". „Polska premier wreszcie zamiast walczyć z niemożliwym do zmiany, zamiast walczyć z tą liczbą, skupiła się na tym, czy podział uchodźców będzie dobrowolny, czy przyjęty z klucza. Przyjmiemy 12 tys. uchodźców dobrowolnie – nie ma mowy o gwałcie” – tłumaczył.

W jego ocenie europejskie władze łamią ustanawiane przez siebie prawa, jednocześnie krytykując rządy państw, które próbują tych praw bronić. „Kogo w tej awanturze reprezentują władze Europy? One zaatakowały nie tylko zdrowy rozsądek, ale i prawo unijne. Za obronę tego prawa jest bity Wiktor Orban, a my jesteśmy opluwani jako kraje ksenofobiczne” – stwierdził. „Twierdzą, że Węgrzy powinni okazać miłosierdzie, a nie wykonywać traktat z Schengen i chronić europejskie granice” – wyjaśniał.

TK,TelewizjaRepublika.pl
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 1270kijowniaij 25.04.2018

  Oto i są. To oni żerują na dramacie niepełnosprawnych...

  Jeszcze kilka godzin temu pisaliśmy, że w tym sporze dawno przestało chodzić o dobro niepełnosprawnych, a ktoś próbuje zbić na nim kapitał polityczny i pieniądze. Okazuje się, że nie trzeba było długo czekać na potwierdzenie naszych przypuszczeń.

 2. 1270facebookstefczyk 25.04.2018

  Tych słów już nie napiszesz na Facebooku

  Nowy regulamin największego portalu społecznościowego wchodzi w życie 25 maja

 3. 1270twitterPOl 25.04.2018

  „Im zależy tylko na pieniądzach. Wykorzystują swoje niepełnosprawne dzieci”

  Za nami kolejne godziny protestu opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Mimo szerokich propozycji ze strony rządu, protestujący nie zamierzają ustąpić. Jeszcze kilka dni temu zastanawialiśmy się kto im płaci

 4. 1270kodomi 20.04.2018

  Totalny odlot KOD. Zbierają relikwie od „obrońców demokracji”

  Jeszcze niedawno KOD miał mocarstwowe plany odbicia Polski z rąk „kaczystów"

 5. pomnik18042018 19.04.2018

  Amerykanie zlikwidują pomnik katyński? „Rosyjscy oligarchowie planują w tym miejscu zbudować hotel"

  Według przedstawiciela amerykańskiej Polonii, który wystąpił w programie Marcina Roli w telewizji wRealu24.pl, zagrożona jest przyszłość Pomnika Katyńskiego w Jersey City.

 6. 1270kaczynskiprezesnaczelnik 19.04.2018

  Znany polityk o Jarosławie Kaczyńskim: Jest jak Piłsudski!

  Naczelnik, Wódz, Marszałek. To tylko niektóre określenia, którymi politycy opozycji i nieprzychylni PiS dziennikarze nazywają prezesa partii rządzącej Jarosława Kaczyńskiego

 7. 1270pawlowiczkrystyna 19.04.2018

  Prof. Pawłowicz przesadziła? Obraża byłych prezydentów

  Krystyna Pawłowicz słynie z mocnych i kontrowersyjnych wypowiedzi

 8. 1270luck22yluck222 18.04.2018

  Wspaniała inicjatywa niepełnosprawnego Łukasza Warzechy

  Wydawałoby się, że w dzisiejszych czasach trudno o bezinteresowną pomoc, a z pewnością jeszcze trudniej oczekiwać jej od osób, które na co dzień same potrzebują pomocy. .

CS154fotoMINI

Czas Stefczyka 154/2018

PDF (7,35 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook