Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ziemkiewicz: Macierewicz poradzi sobie z gangsterami

28.10.2015

„Antoni Macierewicz pokazał, że z takimi zadaniami dobrze sobie radzi”.

Rafał Ziemkiewicz nie boi się rządu PiSu. Wskazuje jednak, że ma w PiSie „paru antyulubieńców”. „W rządzie PiS było parę osób, które delikatnie mówiąc się nie sprawdziły. Większość z nich jest dziś na szczęście w Platformie, bo ich postępowanie było motywowane nie ideowością, a chęcią dorwania się do intratnych stanowisk. W latach 2005-2007 miałem wrażenie, że celowo stawiano na takich ludzi. To się źle skończyło, czego przykładem jest prokurator Kaczmarek. Mam nadzieję, że tym razem ta polityka personalna będzie lepsza i oparta na ludziach młodych. Jest dziś wiele osób z think tanków, które są przygotowane merytorycznie do zmierzenia się z patologiami III RP. Lepiej, żeby przyszłych ministrów dobierano stamtąd, a nie z szeroko rozumianego zakonu PC, którego przedstawiciele są już też mocno zaangażowani wiekowo” - uważa publicysta. W rozmowie z „Super Expressem” przyznaje, że „do spekulacji medialnych należy podchodzić bardzo ostrożnie”.

Ziemkiewicz odnosi się również do postaci Antoniego Macierewicza, który spędza sen z powiek środowiskom lewicowym w Polsce. „Antoni Macierewicz jak każdy polityk ma swoje wady i zalety. Każdego polityka wadami i zaletami można dostosować do zadania. Nie widziałbym za bardzo Macierewicza w resortach, w których należy tworzyć jakieś nowe konstrukcje prawne i organizacyjne. Jest natomiast kilka obszarów życia publicznego, gdzie trzeba zmierzyć się, mówiąc wprost, z gangsterami. Tu Macierewicz pokazał, że z takimi zadaniami dobrze sobie radzi. Jest wiele obszarów, w których mógłby się sprawdzić” - tłumaczy publicysta.

W jego ocenie niewiadomą jest dziś postawa Ruchu Kukiza. „Wielką niewiadomą jest zarówno przyszłość ruchu Pawła Kukiza, jak i droga, jaką sam Paweł Kukiz pójdzie. Wielką niewiadomą jest w ogóle cały nowy Sejm. Nie wiemy, co dalej stanie się z Platformą Obywatelską, która może pójść albo drogą merytorycznej liberalnej opozycji i odbudować pozycję, albo pójść w ślady "Gazety Wyborczej", straszyć faszyzmem i sikać na nogawki prezydenta. W takiej sytuacji PO się zmarginalizuje, a jej funkcję przejąć może Nowoczesna Ryszarda Petru. W zasadzie dziś w parlamencie jedynym stabilnym elementem jest PiS. Bo wszyscy wiedzą, czego po Jarosławie Kaczyńskim i jego partii się spodziewać” - zauważa.

ez,SE

[Fot. PAP/Radek Pietruszka;Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. dad-and-son-14327721920 26.10.2016

  Szymański: Silny ojciec = społeczeństwo bez aborcji

  "Coraz więcej polskich mężczyzn odkrywa bycie tatą jako ważny element własnej tożsamości i możliwość samorealizacji".

 2. pawlowiczkrystynkaaa 26.10.2016

  Krystyna Pawłowicz złożyła do KRRiT skargę na TVN

  "Czuję się zagrożona, tym bardziej, że „organizowane” przez „Fakty” akcje agresji przeciwko nam i nienawiści stwarzają realne zagrożenie i pobudzają do agresji widzów ze środowisk obecnej opozycji".

 3. Google1477x83143-2016 25.10.2016

  Prezydent we "wSieci": Poprzedni rząd zapominał o rodzinach

  Andrzej Duda w wyjątkowym wywiadzie dla tygodnika "wSieci".

 4. marzena1 25.10.2016

  Nykiel: Uczestniczki "Czarnego Protestu" są wykorzystywane

  "Widać wyraźnie, że sprawa aborcji to jest jeden z tematów, które bardzo dobrze napędzają rozruchy społeczne jakiejś określonej części kobiet, określonej części Polaków".

 5. Zrzut-ekranu-2016-10-25-o-122940 25.10.2016

  Janecki: Obcujemy z totalną groteską

  "Im bardziej wsłuchiwałem się w to, czego protestujący maja dość, to byłem zdumiony i miałem poczucie obcowania z totalną groteską, bo mają dość tego, czego nikt im nie chce odbierać"

 6. jadzwiga 25.10.2016

  Staniszkis: "Obawiam się, że PiS może wygrać kolejne wybory"

  Prof. Jadwiga Staniszkis w Poranku Radia Wnet recenzuje działania rządu.

 7. rurgenrotkh 25.10.2016

  Jürgen Roth dotarł do pełnego raportu BND na temat 10/04

  Z raportu dowiadujemy się m.in., że informację BND o „wysoce prawdopodobnym zamachu przy użyciu materiałów wybuchowych” potwierdziło „wysokiej rangi źródło wewnątrz polskiej ambasady w K.".

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook