Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz obnaża Lisa na antenie TVP: To propagandysta totalny!

25.08.2015

Autor "Polactwa" wytknął na antenie TVP Info standardy "dziennikarskie" pana Lisa...

"Całą sprawę rozkręcił propagandysta totalny, który za jeden odcinek programu dostaje 120 tys. złotych z naszych pieniędzy! Sorry, mówimy o TVP, dlatego mówię o tej stawce" - stwierdził Rafał Ziemkiewicz, dyskutując na antenie TVP Info o ataku „Newsweeka” (kierowanego przez Tomasza Lisa) na prezydenta Andrzeja Dudę.

Autor „Polactwa” ocenił, że cała próba powiązania nowego prezydenta z jakimiś nieścisłościami finansowymi jest niewiele warta.

"Jestem zdumiony – przywykłem, że smród można robić z niczego, ale tu wystarczą 3 kliknięcia w necie, by zobaczyć, że to kolejne zagranie Tomasza Lisa w stylu rzekomego twittu Kingi Dudy. On robi wszystko, by ta władza została i wiadomo dlaczego. To kompletnie z… znikąd wzięta sprawa. To, że posłowie mają prawo do przejazdów jest w ustawie – nie ma znaczenia, czy to jest związane z obowiązkami posła" - tłumaczył.

W ocenie Ziemkiewicza cała akcja jest próbą „szycia skojarzenia pt. Hofman-Madryt, a Duda nie jest lepszy – nie wiem co, ale w telewizji mówili”. Jak tłumaczył dziennikarz, telewizje nie są w ogóle zainteresowane aferami dotyczącymi Bronisława Komorowskiego.

"Bronisław Komorowski wynajął w ostatnich dniach urzędowania na 5 lat mieszkanie! (…) Pan prezydent jakoś nie poradził synowi: zmień pracę, weź kredyt. Pan nie dostał tego od wajchowych tego tematu, by o tym rozmawiać. Korzystam z okazji, by powiedzieć - jesteście robieni w bambus!" - podkreślił.

W przekonaniu publicysty sam fakt, że za artykułem stoją dziennikarze pisma kierowanego przez Lisa dużo mówi o sprawie.

"Całą sprawę rozkręcił propagandysta totalny, który za jeden odcinek programu dostaje 120 tys. złotych z naszych pieniędzy! Sorry, mówimy o TVP, dlatego mówię o tej stawce. To podał kiedyś „Dziennik Gazeta Prawna” i nigdy nie zostało zdementowane" - zaznaczył.

W rozmowie krótko pojawił się też wątek relacji polsko-ukraińskich. "Tu pasuje określenie zawiedziona miłość. Zachowujemy się nieracjonalnie – nigdy nie zadaliśmy pytania, jaki jest nasz interes, co my z tego będziemy mieli. Ukraina nam za to popieranie płaci figą od czasu do czasu pokazywaną. Tak jak śp. Lechowi Kaczyńskiemu figę pokazał Wiktor Juszczenko, jak Bronisławowi Komorowskiemu zrobiono wyraźny afront, gdy w godzinę po jego wystąpieniu w ukraińskim parlamencie przyjęto ustawę gloryfikującą zbrodniarzy, a teraz widzimy pstryczek w kierunku Andrzeja Dudy" - mówił Ziemkiewicz, podkreślając, że ma nadzieję na nową politykę wobec Kijowa.

LL

Warto poczytać

 1. trwam23012018 23.01.2018

  Oj. Rydzyk i dwa samochody od bezdomnego. Skandal... czy manipulacja, na którą daliście się nabrać?

  „Ojciec Tadeusz Rydzyk dostał dwa samochody od bezdomnego”. Taki temat od dwóch dni przewija się przez wszystkie media, które ironizują z duchownego i szydzą z rzekomego prezentu. Jak to możliwe, żeby bezdomny miał dwa samochody?

 2. Orbanwiki 17.01.2018

  „Węgrzy przyjęli 1300 uchodźców i deklarują gotowość przyjmowania kolejnych”. Orban oszukał Polaków?

  Lewicowo-liberalne media sugerują, iż zostaliśmy "zdradzeni” przez naszych bratanków.

 3. 1270ragazetawyborczakuczok 11.01.2018

  Maski Opadły. Gazeta Wyborcza piórem swojego publicysty otwarcie obraża 90 proc. Polaków

  - W żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe "Wymię ojca" będzie poprzedzało każdy dojazd do progu – pisze w swoim artykule dla portalu „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok, pisarz i publicysta gazety.

 4. nowacka10012018 10.01.2018

  Barbara Nowacka mówi, że zabijanie dzieci do 12 tygodnia ich życia to „europejski standard”

  – Nasza ustawa przywraca normalność. Dostęp do edukacji seksualnej, antykoncepcji, opieki medycznej, a także bezpiecznej i legalnej aborcji – to nie jest nic nadzwyczajnego, to europejskie standardy.

 5. pejzaz09012017 09.01.2018

  Pejzaż z upadkiem Ikara, czyli co zmienia rekonstrukcja rządu?

  Po rekonstrukcji rządu część prawej strony rozpacza i lamentuje w sieciach społecznościowych, niektóre koterie zdążyły już nawet wskazać, iż prezydent Andrzej Duda stoi po tej stronie, po której "stało ZOMO".

 6. 1270chinczxykias 28.12.2017

  Cejrowski: To najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Masowy zbrodniarz

  - Chiny, to najbardziej morderczy kraj na kuli ziemskiej. Tam przymusowo morduje się poczęte dzieci, jeżeli to jest drugie dziecko

 7. Tusk24112017 14.12.2017

  Nowa rola dla Tuska

  Zawsze powtarzałem, że polskie kino odniosło potężną stratę gdy Donald Tusk zdecydował się po 89 roku dążyć do kariery politycznej aniżeli filmowej.

 8. zosia05122017 05.12.2017

  Zdążyć z pomocą chorej dziewczynce. Wspieramy akcję #stawiamyzosienanogi

  Według większości specjalistów schorzenie miało sprawić, że dziewczynka nigdy nie będzie chodzić. Nigdy nie będzie samodzielna. A jednak pojawiła się nadzieja.

CS151fotMINI

Czas Stefczyka 151/2018

PDF (5,47 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook