Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Lis powinien prowadzić telezakupy

09.09.2015

„Chodziło o skompromitowanie nazwiska Duda. Lis prowadzi antyprezydencką krucjatę”.

Rafał Ziemkiewicz miażdży publikację „Newsweeka” dotyczącą Piotra Dudy. W jego ocenie tekst tygodnika Tomasza Lisa jest oparty na insynuacjach. Ziemkiewicz przyznał, że tekst ocenia „nędznie”.

„To kolejna już publikacja "Newsweeka" oparta na pytaniach retorycznych, mglistych stwierdzeniach, sugerujących, że coś jest nie w porządku, nie ma jednak żadnych twardych dowodów. Mam wrażenie, że to jest tak, że jak się pojedzie do jakiegoś miasteczka i zapyta ludzi, co mają do powiedzenia o "panu X", to zawsze znajdą się jakieś osoby, które powiedzą na temat danej osoby coś złego. Potem okazuje się, że połowa tych rzeczy jest nieprawdą” - mówi Ziemkiewicz w „Super Expressie”.

Dodaje, że tygodnikowi „chodziło o skompromitowanie nazwiska Duda”. „Autorzy mieli nadzieję, że to pójdzie szeroko, a czytelnik nie zorientuje się, że chodzi nie o prezydenta, a lidera Solidarności. Tomasz Lis od dawna już prowadzi antyprezydencką krucjatę. Od początku byłem bardzo krytycznie nastawiony do publikacji "Newsweeka", ale po konferencji Piotra Dudy mam o tym materiale jeszcze gorsze zdanie” - przyznaje Ziemkiewicz.

I tłumaczy: „'Wskrzeszenie' teściowej Piotra Dudy jest bardzo jaskrawym przykładem nierzetelności tekstu 'Newsweeka'. Jednak było znacznie więcej przykładów, które przypomniały mi publikację tekstu Jerzego Urbana o Zbigniewie Ćwiąkalskim. Cała publikacja oparta była na stwierdzeniach jakiegoś człowieka, który zwyczajnie chciał się zemścić. Gdy wyszło to na jaw, Urban błyskawicznie pobiegł kajać się do Ćwiąkalskiego”.

Ziemkiewicz wskazuje, że na takie praktyki, jakie stosuje Tomasz Lis nie powinno być w mediach miejsca. „Gdyby nie to, że mianowany przez PiS zarząd TVP przewidywał porażkę PiS w wyborach i zdecydował się na ściągniecie Lisa i obdarowanie go wielkimi pieniędzmi, Lis prowadziłby dziś co najwyżej telezakupy. Oglądalność jego programu wynika z tego, że emitowany jest on tuż po popularnej telenoweli. Gdyby posadzić tam nylonowego misia, też miałby widownię, ale nie trzeba by płacić mu takich pieniędzy” - wskazał.

Jak widać Ziemkiewicz bardzo twardo ocenia działalność Lisa...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook