Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Lis powinien prowadzić telezakupy

09.09.2015

„Chodziło o skompromitowanie nazwiska Duda. Lis prowadzi antyprezydencką krucjatę”.

Rafał Ziemkiewicz miażdży publikację „Newsweeka” dotyczącą Piotra Dudy. W jego ocenie tekst tygodnika Tomasza Lisa jest oparty na insynuacjach. Ziemkiewicz przyznał, że tekst ocenia „nędznie”.

„To kolejna już publikacja "Newsweeka" oparta na pytaniach retorycznych, mglistych stwierdzeniach, sugerujących, że coś jest nie w porządku, nie ma jednak żadnych twardych dowodów. Mam wrażenie, że to jest tak, że jak się pojedzie do jakiegoś miasteczka i zapyta ludzi, co mają do powiedzenia o "panu X", to zawsze znajdą się jakieś osoby, które powiedzą na temat danej osoby coś złego. Potem okazuje się, że połowa tych rzeczy jest nieprawdą” - mówi Ziemkiewicz w „Super Expressie”.

Dodaje, że tygodnikowi „chodziło o skompromitowanie nazwiska Duda”. „Autorzy mieli nadzieję, że to pójdzie szeroko, a czytelnik nie zorientuje się, że chodzi nie o prezydenta, a lidera Solidarności. Tomasz Lis od dawna już prowadzi antyprezydencką krucjatę. Od początku byłem bardzo krytycznie nastawiony do publikacji "Newsweeka", ale po konferencji Piotra Dudy mam o tym materiale jeszcze gorsze zdanie” - przyznaje Ziemkiewicz.

I tłumaczy: „'Wskrzeszenie' teściowej Piotra Dudy jest bardzo jaskrawym przykładem nierzetelności tekstu 'Newsweeka'. Jednak było znacznie więcej przykładów, które przypomniały mi publikację tekstu Jerzego Urbana o Zbigniewie Ćwiąkalskim. Cała publikacja oparta była na stwierdzeniach jakiegoś człowieka, który zwyczajnie chciał się zemścić. Gdy wyszło to na jaw, Urban błyskawicznie pobiegł kajać się do Ćwiąkalskiego”.

Ziemkiewicz wskazuje, że na takie praktyki, jakie stosuje Tomasz Lis nie powinno być w mediach miejsca. „Gdyby nie to, że mianowany przez PiS zarząd TVP przewidywał porażkę PiS w wyborach i zdecydował się na ściągniecie Lisa i obdarowanie go wielkimi pieniędzmi, Lis prowadziłby dziś co najwyżej telezakupy. Oglądalność jego programu wynika z tego, że emitowany jest on tuż po popularnej telenoweli. Gdyby posadzić tam nylonowego misia, też miałby widownię, ale nie trzeba by płacić mu takich pieniędzy” - wskazał.

Jak widać Ziemkiewicz bardzo twardo ocenia działalność Lisa...

ez
[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook