Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Lis nawiązał do Bubla

25.03.2015

Zdaniem Rafała Ziemkiewicza Tomasz Lis nie spodziewał się, że wytykanie żydowskich korzeni rodzinie żony Andrzeja Dudy może obrócić się przeciw „Newsweekowi”. Komentator polityczny odniósł się również do kampanii wyborczej Bronisława Komorowskiego.

„Mogli żyć w przekonaniu, że nic im nie grozi. Żyją w poczuciu własnej nietykalności. Myślą, że stanowią jakiś lepszy ludzki gatunek, a co najmniej gatunek uprzywilejowany” - mówi publicysta w wywiadzie dla tygodnika „Najwyższy CZAS!”.

Ziemkiewicz przypomina, że podobnych praktyk dopuszczały się również inne media głównego nurtu. „W końcu to nie jest jakaś akcja bezprecedensowa. Nie gdzie indziej, tylko w „Gazecie Wyborczej” można było przeczytać, że Zbigniew Ziobro i Jarosław Kaczyński to para homoseksualistów, ukrywających się i współżyjących ze sobą potajemnie. Wiele lat temu, i to jeszcze wtedy w tygodniku „Nie”, Marian Krzaklewski został zdemaskowany jako Żyd. (...) Nie przestano z tego powodu Urbana zapraszać na salony, Michnik nie brzydził się podawania mu ręki. Tomasz Lis prawdopodobnie uznał, że jest równie bezkarny. W języku fachowym służb czy też w języku sztuki manipulacji i komunikacji masowej nazywa się to intoksykacją” - mówi komentator.

Publicysta porównuje artykuł „Duda Gracz” opublikowany na łamach „Newsweeka” do tekstów zamieszczanych w gazetach Leszka Bubla. „Jego intencją było nawiązanie do tego stereotypu z pisemek Bubla. Głosi on, że Żydzi są wszędzie, nawet na prawicy, i przez żony teściów, babcie i inne koneksje rodzinne wszystko kontrolują. Pamiętajmy, że Andrzejowi Dudzie zasugerowano jeszcze przynależność do Unii Wolności i że teść-Żyd kazał się zięciowi do tej partii zapisać. To oczywista propagandowa intencja, żeby wrzucić takiego śmiecia, którego potem podejmą płatne internetowe trolle na rozmaitych forach. Będą wbijać w łepetyny wyznawcom PiS-u, że Duda to jest tak naprawdę kontrolowany Żyd” - zauważa Rafał Ziemkiewicz.

Rozmówca tygodnika „Najwyższy CZAS!” odniósł się również do kampanii prezydenta Bronisława Komorowskiego. „Myślę, że bardzo dużym błędem było posłanie Komorowskiego w naród kilkunastoma mercedesami naraz. Jego sztabowcy za dar z nieba przyjęli masakrę w Tunisie, bo dała pretekst, żeby zaprzestać jazd autobusem. Postanowili wrócić do tego, co jest niewątpliwie dla prezydenta bezpieczniejsze, czyli do występów w życzliwych mu mediach. Przypomnę, że kiedy prezydent ogłosił, iż wycofuje się z kampanii, nie wychodził z telewizji. Tam jest bezpieczny. Pytania zadaje mu dziennikarz, a raczej prezenter, który ma w pamięci los Kamila Durczoka.  (...) Nikt nie pyta Komorowskiego, u kogo pracuje jego syn; o sprzeczne zeznania, jakie składał w sprawie swoich kontaktów z oficerami WSI i handlowania aneksem do raportu z likwidacji tych służb. Zadaje się pytania, jak dobra jest zgoda i jak zły jest Kaczyński. Z takimi pytaniami Komorowski sobie poradzi”  - podkreśla Ziemkiewicz.

gah/Najwyższy CZAS!

[fot. YouTube]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook