Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ziemkiewicz: Lis nawiązał do Bubla

25.03.2015

Zdaniem Rafała Ziemkiewicza Tomasz Lis nie spodziewał się, że wytykanie żydowskich korzeni rodzinie żony Andrzeja Dudy może obrócić się przeciw „Newsweekowi”. Komentator polityczny odniósł się również do kampanii wyborczej Bronisława Komorowskiego.

„Mogli żyć w przekonaniu, że nic im nie grozi. Żyją w poczuciu własnej nietykalności. Myślą, że stanowią jakiś lepszy ludzki gatunek, a co najmniej gatunek uprzywilejowany” - mówi publicysta w wywiadzie dla tygodnika „Najwyższy CZAS!”.

Ziemkiewicz przypomina, że podobnych praktyk dopuszczały się również inne media głównego nurtu. „W końcu to nie jest jakaś akcja bezprecedensowa. Nie gdzie indziej, tylko w „Gazecie Wyborczej” można było przeczytać, że Zbigniew Ziobro i Jarosław Kaczyński to para homoseksualistów, ukrywających się i współżyjących ze sobą potajemnie. Wiele lat temu, i to jeszcze wtedy w tygodniku „Nie”, Marian Krzaklewski został zdemaskowany jako Żyd. (...) Nie przestano z tego powodu Urbana zapraszać na salony, Michnik nie brzydził się podawania mu ręki. Tomasz Lis prawdopodobnie uznał, że jest równie bezkarny. W języku fachowym służb czy też w języku sztuki manipulacji i komunikacji masowej nazywa się to intoksykacją” - mówi komentator.

Publicysta porównuje artykuł „Duda Gracz” opublikowany na łamach „Newsweeka” do tekstów zamieszczanych w gazetach Leszka Bubla. „Jego intencją było nawiązanie do tego stereotypu z pisemek Bubla. Głosi on, że Żydzi są wszędzie, nawet na prawicy, i przez żony teściów, babcie i inne koneksje rodzinne wszystko kontrolują. Pamiętajmy, że Andrzejowi Dudzie zasugerowano jeszcze przynależność do Unii Wolności i że teść-Żyd kazał się zięciowi do tej partii zapisać. To oczywista propagandowa intencja, żeby wrzucić takiego śmiecia, którego potem podejmą płatne internetowe trolle na rozmaitych forach. Będą wbijać w łepetyny wyznawcom PiS-u, że Duda to jest tak naprawdę kontrolowany Żyd” - zauważa Rafał Ziemkiewicz.

Rozmówca tygodnika „Najwyższy CZAS!” odniósł się również do kampanii prezydenta Bronisława Komorowskiego. „Myślę, że bardzo dużym błędem było posłanie Komorowskiego w naród kilkunastoma mercedesami naraz. Jego sztabowcy za dar z nieba przyjęli masakrę w Tunisie, bo dała pretekst, żeby zaprzestać jazd autobusem. Postanowili wrócić do tego, co jest niewątpliwie dla prezydenta bezpieczniejsze, czyli do występów w życzliwych mu mediach. Przypomnę, że kiedy prezydent ogłosił, iż wycofuje się z kampanii, nie wychodził z telewizji. Tam jest bezpieczny. Pytania zadaje mu dziennikarz, a raczej prezenter, który ma w pamięci los Kamila Durczoka.  (...) Nikt nie pyta Komorowskiego, u kogo pracuje jego syn; o sprzeczne zeznania, jakie składał w sprawie swoich kontaktów z oficerami WSI i handlowania aneksem do raportu z likwidacji tych służb. Zadaje się pytania, jak dobra jest zgoda i jak zły jest Kaczyński. Z takimi pytaniami Komorowski sobie poradzi”  - podkreśla Ziemkiewicz.

gah/Najwyższy CZAS!

[fot. YouTube]
Słowa kluczowe:

wywiad

,

tygodnik

,

media

,

koniec

,

akcja

Warto poczytać

 1. Google1477x83143-2016 28.10.2016

  "wSieci": Zacięta walka o Nowy Porządek Świata

  "Dla amerykańskiego mainstreamu jest ważne, by USA były globalną wioską, w której, jak u Orwella, po wypędzeniu ludzi światowym folwarkiem będą rządzić świnie".

 2. malejonek 28.10.2016

  Malejonek: Byliśmy w przedsionku piekła

  "To jest konflikt biblijny, który wchodzi już w rozumienie apokaliptyczne".

 3. januskorminwikke 28.10.2016

  Korwin-Mikke: Clinton to zimna suka

  "Hillary Clinton to zimna suka, ona doprowadzi do wojny".

 4. 1232sdasdasd222 28.10.2016

  Wildstein: Dziennikarze chcą walczyć z PiS!. WIDEO

  "Mamy do czynienia z ludźmi, którzy nie cofną się przed niczym, aby walczyć o odzyskanie szeroko pojętej władzy".

 5. kukiz-mucha 28.10.2016

  Kukiz: Mija 66. rocznica skoku władzy na prywatne pieniądze

  "28 października 1950 roku rozpoczął się proces zagrabiania naszych pieniędzy przez zmieniające się rządy i ich zaplecza w postaci aparatu urzędniczego".

 6. sadsadasd 28.10.2016

  Ziemkiewicz: Niech da pani w mordę wszystkim KOD-ziarzom!

  Na spotkaniu Michnika z KOD było sympatycznie, dopóki młody człowiek, wychodząc z sali, nie rzucił "do widzenia, panie Adamie, pan brata pozdrowi".

 7. dgfdfgfdg 27.10.2016

  Ks. Chrostowski: "Rzetelna polityka historyczna jest obowiązkiem". WIDEO

  "Mądra i rzetelna polityka historyczna jest obowiązkiem. Jej brak stanowi wielki grzech zaniechania skutkujący ignorancją, bezmyślnością i bezradnością".

 8. kowalczyk 27.10.2016

  "wSieci": Kowalczyk miała rację

  Cezary Kowalski we "wSieci" o aferze dopingowej w norweskiej kadrze narciarek.

CS136MINIfoto

Czas Stefczyka 136/2016

PDF (7,14 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook