Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ziemkiewicz: Lis ma zdolności wróżbiarskie

09.11.2015

„Strasznie PiS-em nie zadziałało, a oni po wyborach robią to samo, więc poparcie jeszcze spada”.

Rafał Ziemkiewicz kpi z przekazu mediów mainstreamowych. „W przekazie TVN24 jest jeszcze trochę hejtu i wypróbowana Kolenda-Zalewska, ale jak włączyłem dzisiaj to było o UFO, a potem, że chłop kawał blachy wyorał i okazało się, że to czołg, nic o Macierewiczu” – ironizował w TV Republika Rafał Ziemkiewicz.

Ziemkiewicz mówił o sytuacji po wyborach parlamentarnych zarówno w partiach politycznych, jak i w mediach. Jego zdaniem TVN24 przeszło do mówienia o rzeczach zupełnie odległych od polityki, ale w antypisowskich tekstach nie słabnie Tomasz Lis. Najnowsza okładka "Newsweeka" pokazuje Antoniego Macierewicza jako wydobywającego się z lampy dżina.

Lis ma zdolności wróżbiarskie. Nie pisze już o tym co było, tylko o tym co będzie np. Beata Szydło będzie najbardziej niesamodzielnym premierem, czy PiS nie spełni obietnic wyborczych. Rzutem na taśmę niektóre środowiska, których niedługo nikt już nie będzie chciał słuchać muszą napisać swoją apokalipsę, np. apokalipsa wg. Lisa” – ocenił.

Publicysta wskazał również na ostatni sondaż, który pokazuje, iż partia Ryszarda Petru zyskuje na jednoczesnym kryzysie poparcia PO. „Sondaż IBRiS pokazuje, że 13,5 proc. ma partia Ryszarda Petru. Działa mechanizm, przed którym przestrzegałem PO – żeby nie szła tą drogą, strasznie PiS-em nie zadziałało, a oni po wyborach dalej robią to samo, więc poparcie jeszcze im spada” – stwierdził Ziemkiewicz. „Polacy oczekują normalności, mają dość wojny polsko-polskiej, dlatego PiS dostał tak dużą premię” – uznał.

Publicysta stwierdził również, że Platforma pogrążyła się w przekonaniu, że "trzeba zbudować antypisowską twierdzę" i, choć to jej tylko szkodzi, to już nie potrafi wyjść z takiej retoryki. „PO się zasysa w kolapsie, z jednej strony nie może straszyć PiS-em, a z drugiej to jedyne, co ją trzyma przy życiu, jakby się w tym nie utwierdzała, to by pękła” – mówił.

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. 04c2ed08c4504c9090755b6edb3dd1b9 20.01.2017

  Siostra Kijowskiego we „wSieci”: "Nie nadaje się na przywódcę"

  „Jest dla mnie oczywiste, że za KOD stoi jakaś siła. Mateusz sam by tego nie wymyślił".

 2. mid-17120101 20.01.2017

  Wałęsa: „Jestem czysty jak łza”

  "Mój syn też nie wytrzymał psychicznie i przez Cenckiewiczów i innych skrócił sobie życie”.

 3. mid-17118019 20.01.2017

  Premier: „Tabory się podciągnęły”

  „Wydarzenia, które miały miejsce, nie budzą wątpliwości, że chodziło o przejęcie władzy”.

 4. rziemkiewiczchlodnymokiemtvreo 20.01.2017

  Ziemkiewicz: „Wszyscy strasznie boją się Trumpa”

  „Jest przerażenie, że prezydentem USA zostaje człowiek, na którego Putin ma haki”.

 5. kanowsdgadh 19.01.2017

  Kanownik: Jesteśmy za najbardziej radykalnymi środkami ws. VAT . WYWIAD

  Każdy miesiąc opóźnienia to są setki milionów złotych, które wypływają z budżetu państwa do oszustów.

 6. stycznio 19.01.2017

  "wSieci Historii": Jak się biliśmy w Powstaniu Styczniowym?

  Tematem miesiąca nowego wydania miesięcznika „wSieci Historii” są nieznane epizody powstańców walczących o niepodległość w 1863 roku.

 7. bielus 19.01.2017

  Bielan we "wSieci": Szaleńcza opozycja przegrała

  Wicemarszałek Senatu Adam Bielan w rozmowie z Jackiem i Michałem Karnowskimi mówi o istocie konfliktu toczącego się w Sejmie i dalszych krokach rządu we wprowadzaniu dobrej zmiany.

 8. swit 19.01.2017

  Świetlik: Nie widzę, by co trzeci Polak wspierał protesty

  Wiktor Świetlik odniósł się "Super Expressie" do sondażu WP, według którego rzekomo 15 milionów Polaków chce, by opozycja kontynuowała protesty.

CS139fotoMINI

Czas Stefczyka 139/2017

PDF (4,73 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook