Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Lis ma zdolności wróżbiarskie

09.11.2015

„Strasznie PiS-em nie zadziałało, a oni po wyborach robią to samo, więc poparcie jeszcze spada”.

Rafał Ziemkiewicz kpi z przekazu mediów mainstreamowych. „W przekazie TVN24 jest jeszcze trochę hejtu i wypróbowana Kolenda-Zalewska, ale jak włączyłem dzisiaj to było o UFO, a potem, że chłop kawał blachy wyorał i okazało się, że to czołg, nic o Macierewiczu” – ironizował w TV Republika Rafał Ziemkiewicz.

Ziemkiewicz mówił o sytuacji po wyborach parlamentarnych zarówno w partiach politycznych, jak i w mediach. Jego zdaniem TVN24 przeszło do mówienia o rzeczach zupełnie odległych od polityki, ale w antypisowskich tekstach nie słabnie Tomasz Lis. Najnowsza okładka "Newsweeka" pokazuje Antoniego Macierewicza jako wydobywającego się z lampy dżina.

Lis ma zdolności wróżbiarskie. Nie pisze już o tym co było, tylko o tym co będzie np. Beata Szydło będzie najbardziej niesamodzielnym premierem, czy PiS nie spełni obietnic wyborczych. Rzutem na taśmę niektóre środowiska, których niedługo nikt już nie będzie chciał słuchać muszą napisać swoją apokalipsę, np. apokalipsa wg. Lisa” – ocenił.

Publicysta wskazał również na ostatni sondaż, który pokazuje, iż partia Ryszarda Petru zyskuje na jednoczesnym kryzysie poparcia PO. „Sondaż IBRiS pokazuje, że 13,5 proc. ma partia Ryszarda Petru. Działa mechanizm, przed którym przestrzegałem PO – żeby nie szła tą drogą, strasznie PiS-em nie zadziałało, a oni po wyborach dalej robią to samo, więc poparcie jeszcze im spada” – stwierdził Ziemkiewicz. „Polacy oczekują normalności, mają dość wojny polsko-polskiej, dlatego PiS dostał tak dużą premię” – uznał.

Publicysta stwierdził również, że Platforma pogrążyła się w przekonaniu, że "trzeba zbudować antypisowską twierdzę" i, choć to jej tylko szkodzi, to już nie potrafi wyjść z takiej retoryki. „PO się zasysa w kolapsie, z jednej strony nie może straszyć PiS-em, a z drugiej to jedyne, co ją trzyma przy życiu, jakby się w tym nie utwierdzała, to by pękła” – mówił.

ez

[Fot. Youtube.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook