Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ziemkiewicz: Lis ma zdolności wróżbiarskie

09.11.2015

„Strasznie PiS-em nie zadziałało, a oni po wyborach robią to samo, więc poparcie jeszcze spada”.

Rafał Ziemkiewicz kpi z przekazu mediów mainstreamowych. „W przekazie TVN24 jest jeszcze trochę hejtu i wypróbowana Kolenda-Zalewska, ale jak włączyłem dzisiaj to było o UFO, a potem, że chłop kawał blachy wyorał i okazało się, że to czołg, nic o Macierewiczu” – ironizował w TV Republika Rafał Ziemkiewicz.

Ziemkiewicz mówił o sytuacji po wyborach parlamentarnych zarówno w partiach politycznych, jak i w mediach. Jego zdaniem TVN24 przeszło do mówienia o rzeczach zupełnie odległych od polityki, ale w antypisowskich tekstach nie słabnie Tomasz Lis. Najnowsza okładka "Newsweeka" pokazuje Antoniego Macierewicza jako wydobywającego się z lampy dżina.

Lis ma zdolności wróżbiarskie. Nie pisze już o tym co było, tylko o tym co będzie np. Beata Szydło będzie najbardziej niesamodzielnym premierem, czy PiS nie spełni obietnic wyborczych. Rzutem na taśmę niektóre środowiska, których niedługo nikt już nie będzie chciał słuchać muszą napisać swoją apokalipsę, np. apokalipsa wg. Lisa” – ocenił.

Publicysta wskazał również na ostatni sondaż, który pokazuje, iż partia Ryszarda Petru zyskuje na jednoczesnym kryzysie poparcia PO. „Sondaż IBRiS pokazuje, że 13,5 proc. ma partia Ryszarda Petru. Działa mechanizm, przed którym przestrzegałem PO – żeby nie szła tą drogą, strasznie PiS-em nie zadziałało, a oni po wyborach dalej robią to samo, więc poparcie jeszcze im spada” – stwierdził Ziemkiewicz. „Polacy oczekują normalności, mają dość wojny polsko-polskiej, dlatego PiS dostał tak dużą premię” – uznał.

Publicysta stwierdził również, że Platforma pogrążyła się w przekonaniu, że "trzeba zbudować antypisowską twierdzę" i, choć to jej tylko szkodzi, to już nie potrafi wyjść z takiej retoryki. „PO się zasysa w kolapsie, z jednej strony nie może straszyć PiS-em, a z drugiej to jedyne, co ją trzyma przy życiu, jakby się w tym nie utwierdzała, to by pękła” – mówił.

ez

[Fot. Youtube.pl]

CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook