Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Lewactwo sięga po Berlin

19.09.2016

Dziennikarz komentuje wyniki wyborów w stolicy Niemiec.

„Jeśli coś się w Rosji zmieni, to raczej nie na skutek wyborów. To jest w ogóle taki model demokracji, który staje się coraz bardziej popularny na całym świecie, gdzie zmienia się coś nie na skutek wyborów, a pomiędzy wyborami. Wybory są już wtedy tylko 'klepnięciem' tego stanu” - mówił Rafał Ziemkiewicz na antenie Telewizji Republika.


Dziennikarz mówił również o kwestii zamachów terrorystycznych w USA i zachowaniu dziennikarzy po tym wydarzeniu.


„Mam ochotę rozpocząć od ogłoszenia konkursu na inną nazwę ataku terrorystycznego, bo terroryzmem nazywać ich nie można. Obserwowałem tę gimnastykę telewizyjnych redakcji, niczym gimnastykę hinduskich joginów, jak napisać, że w Nowym Jorku wybuchła bomba, ale nie był to zamach. Może, że ktoś bombę zgubił, że miał depresję, która objawia się krzyczeniem 'Allah akbar' i rzucaniem się z nożem na przechodniów. Jak nazwać to, gdy wybuchnie bomba, ale nie napisać, że 'bomba wybuchła'? Idą dobre czasy dla poetów” - mówił dziennikarz „Do Rzeczy”.

Ziemkiewicz odniósł się też do sprawy wyników wyborów w Berlinie i słabym rezultacie partii Angeli Merkel.


„Wyniki wyborów w Berlinie potwierdziły, że CDU przestało być partią popularną i jak na niemieckie standardy jest to wielkie zamieszanie na scenie politycznej. W Berlinie może powstać wybitnie szemrana koalicja – czerwoni, jeszcze bardziej czerwoni i zieloni, którzy jak wiemy też są czerwoni. Lewactwo sięga po berliński ratusz, ale nie wydaje się, że to trwały stan. Widać po słupkach w Niemczech przede wszystkim zamieszanie. To państwo przez lata istniało w Niemczech w stanie spetryfikowania – nie mylić ze spetrufikowaniem. Ruszało się niewiele, powstała nomenklatura i totalnie zblatowane z nią media” - mówił Ziemkiewicz.

Mly/Telewizjarepublika.pl

fot. [YouTube]

Warto poczytać

 1. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 2. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 3. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 4. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 5. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 6. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 7. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook