Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: Kopacz wykazała się kompletnym beztalenciem

05.09.2014

Rafał Ziemkiewicz uważa, że Ewa Kopacz nie ma kompetencji, by zostać premierem, ale jest ważna dla Donalda Tuska. „Kopacz w czasie sprawowania funkcji ministra zdrowia wykazała się kompletnym beztalenciem w kwestiach merytorycznych, ale za to pokazała, że jest bulterierem Tuska” - mówił w TV Republika.

Dodał, że „dla niego totalnym kryminałem jest stosunek PO do państwa polskiego”. W ten sposób odniósł się do planów powołania Elżbiety Bieńkowskiej do Komisji Europejskiej. Pisarz przypomniał, że to przecież dla Bieńkowskiej stworzono „super resort” przez połączenie ministerstw Rozwoju Regionalnego oraz Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. „Teraz, skoro 'baronowa' odchodzi, resort znów zostanie podzielony” - mówił.

Ziemkiewicz ocenił również plotki dotyczące Cezarego Grabarczyka, który zdaniem niektórych doniesień miałby objąć funkcję szefa MSW. „Jeśli ktoś pamięta dokonania Grabarczyka, to rzeczywiście może powiedzieć, że był „grabarczykiem” tego resortu, nawet nie poważnym grabarzem. Narobił tam niezłego bałaganu i zatrudnił ponad 40. kolesi z PO” - przypomniał.

Publicysta skomentował także potencjalnego następce Tuska na stanowisku szefa rządu. - Kopacz w czasie sprawowania funkcji ministra zdrowia wykazała się kompletnym beztalenciem w kwestiach merytorycznych, ale za to pokazała, że jest bulterierem Tuska – ocenił. Dodał, że obecna marszałek Sejmu pokazała dotychczas, że umie słuchać. „Ale teraz to ona musi wydawać polecenia. Premier nie jest od tego, żeby słuchać” - przekonywał.

Zdaniem Ziemkiewicza powołanie Tuska na stanowisko szefa Rady Europejskiej to dobra okazja, by pokazać Polakom jak absurdalna jest unijna biurokracja. Odnosząc się do kwestii zarobków Tuska w RE, Ziemkiewicz mówił: „Być może przy okazji Polacy zwrócą uwagę jak kretyńska jest ta eurokracja. Taki Obama przy Tusku to będzie nędzarz. Tak by wyglądał Związek Sowiecki, gdyby miał mnóstwo pieniędzy. Moim zdaniem UE wielkiej przyszłości przed sobą nie ma”.

TK
[Fot. wPolityce.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook