Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Kopacz wykazała się kompletnym beztalenciem

05.09.2014

Rafał Ziemkiewicz uważa, że Ewa Kopacz nie ma kompetencji, by zostać premierem, ale jest ważna dla Donalda Tuska. „Kopacz w czasie sprawowania funkcji ministra zdrowia wykazała się kompletnym beztalenciem w kwestiach merytorycznych, ale za to pokazała, że jest bulterierem Tuska” - mówił w TV Republika.

Dodał, że „dla niego totalnym kryminałem jest stosunek PO do państwa polskiego”. W ten sposób odniósł się do planów powołania Elżbiety Bieńkowskiej do Komisji Europejskiej. Pisarz przypomniał, że to przecież dla Bieńkowskiej stworzono „super resort” przez połączenie ministerstw Rozwoju Regionalnego oraz Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej. „Teraz, skoro 'baronowa' odchodzi, resort znów zostanie podzielony” - mówił.

Ziemkiewicz ocenił również plotki dotyczące Cezarego Grabarczyka, który zdaniem niektórych doniesień miałby objąć funkcję szefa MSW. „Jeśli ktoś pamięta dokonania Grabarczyka, to rzeczywiście może powiedzieć, że był „grabarczykiem” tego resortu, nawet nie poważnym grabarzem. Narobił tam niezłego bałaganu i zatrudnił ponad 40. kolesi z PO” - przypomniał.

Publicysta skomentował także potencjalnego następce Tuska na stanowisku szefa rządu. - Kopacz w czasie sprawowania funkcji ministra zdrowia wykazała się kompletnym beztalenciem w kwestiach merytorycznych, ale za to pokazała, że jest bulterierem Tuska – ocenił. Dodał, że obecna marszałek Sejmu pokazała dotychczas, że umie słuchać. „Ale teraz to ona musi wydawać polecenia. Premier nie jest od tego, żeby słuchać” - przekonywał.

Zdaniem Ziemkiewicza powołanie Tuska na stanowisko szefa Rady Europejskiej to dobra okazja, by pokazać Polakom jak absurdalna jest unijna biurokracja. Odnosząc się do kwestii zarobków Tuska w RE, Ziemkiewicz mówił: „Być może przy okazji Polacy zwrócą uwagę jak kretyńska jest ta eurokracja. Taki Obama przy Tusku to będzie nędzarz. Tak by wyglądał Związek Sowiecki, gdyby miał mnóstwo pieniędzy. Moim zdaniem UE wielkiej przyszłości przed sobą nie ma”.

TK
[Fot. wPolityce.pl]

Warto poczytać

 1. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 2. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 3. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 4. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 5. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 6. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

 7. 1270poselfaszytawglisa 14.02.2018

  Znowu kłamią. Lis i Piechociński w obrzydliwy sposób szkalują posła, rozpowszechniając fake newsa

  Ludzka podłość nie zna granic. Tomasz Lis i Janusz PIechociński bezrefleksyjnie podali dalej fake newsa robiącego z posła nazistę

 8. 1270mumin 13.02.2018

  To zdjęcie mówi o Rosji więcej niż niejedna analiza

  To miało być zwyczajne spotkanie polskiego Konsula Generalnego w Kaliningradzie z przedstawicielem tamtejszej placówki Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji.

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook