Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: Kopacz miała kompleks Religi

16.06.2015

Rafał Ziemkiewicz pisze o problemach Ewy Kopacz z pamięcią o Zbigniewie Relidze.

Rafał Ziemkiewicz udostępnił na Facebooku swój wpis na temat nominacji profesora Zembali na stanowisko ministra zdrowia. Zdaniem Ziemkiewicza to dobre posunięcie wizerunkowe rządu Kopacz. Publicysta przypomina jednak jak Ewa Kopacz traktowała śp. Zbigniewa Religę, którego współpracownikiem był Zembala.

„Gryząca ironia tej historii leży w fakcie, że gdy osiem lat temu Ewa Kopacz przejęła po Relidze ministerstwo Zdrowia, kazała – jak wiemy od pracowników resortu – wszystkie projekty przygotowane przez poprzednika wyrzucić do kosza. Te zaś, które już funkcjonowały, przypisała sobie.” – pisze publicysta.

 „Na przykład gdy po katastrofie kolejowej pod Szczekocinami przechwalała się sprawnym działaniem systemu reagowania alarmowego, który to właśnie ekipa Religi wymyśliła i wdrożyła. Jest wiele relacji o tym, że pani Kopacz miała wielki kompleks sławnego poprzednika i bardzo starała się „wygasić” pamięć o nim.” – dodaje.

Ziemkiewicz twierdzi, że PO chciała „zgnoić” Religę w ramach walki z PiS.

„Bandyckim wyrazem tych starań było aresztowanie innego wychowanka Religi i jego wiceministra, Jarosława Pinkasa, pod pretekstem rzekomego przyjęcia pióra wiecznego od firmy,  która malowała mu ministerialny gabinet.” – pisze Ziemkiewicz.

 Pinkas trafił do aresztu, gdzie miał przebywać tak długo, aż opowie coś kompromitującego o Zbigniewie Relidze.

 „Pinkas okazał się twardszy, niż „niezależna” prokuratura założyła, ale ile to kosztowało jego i jego rodzinę, wie tylko ten, kto przeszedł podobne represje.” – pisze Ziemkiewicz.

„Pamięci Religi zniszczyć się nie udało, co gorsza, powstał i zrobił furorę film o nim. I oto dziś tonąca PO i Kopacz osobiście czepiają się dziś jego sławy, by się ratować.” – dodaje publicysta.

mly/Facebook

[fot.]

 

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook