Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Kopacz do dymisji!

23.01.2015

"Ewa Kopacz będzie więc musiała odejść śladem swojej rzeczniczki, szefowej gabinetu i szefa doradców".

"Ewa Kopacz będzie więc musiała odejść śladem swojej rzeczniczki, szefowej gabinetu i szefa doradców" - pisze Rafał Ziemkiewicz w swoim felietonie na łamach serwisu interia.pl. Zdaniem publicysty szefowa rządu wpadła w poważne tarapaty, a kolejne dymisje w jej otoczeniu są tego najlepszym dowodem. 

Ziemkiewicz przekonuje przy tym, że - w jego ocenie - dla Ewy Kopacz nie ma już dużych szans, jeśli chodzi o polityczną przyszłość. "Moim skromnym nie ma już problemu "czy", jest tylko problem, jak to zrobić z najmniejszymi stratami wizerunkowymi i z zachowaniem pozorów pełnej zgody i własnej decyzji samej dymisjonowanej" - czytamy. 

Jak tłumaczy dziennikarz, w Platformie jest dość duże i wpływowe stronnictwo tych polityków, którzy widzą, że Ewa Kopacz po prostu się nie nadaje i przy najbliższej okazji pozbędą się szefowej rządu. "Im bliżej jest ktoś "centrali", i im bardziej sytuację III RP w ósmym roku rządów bezideowej sitwy, zwanej urągliwie "obywatelską", zna z realiów, a nie ze zmanipulowanych przekazów TVN-u i "Wyborczej", tym bardziej się boi, że władzę przyjdzie kiedyś oddać. A wtedy przyjdzie straszny Kaczor i powsadza ich wszystkich do pierdla - bo, umówmy się, jest za co" - ocenia Ziemkiewicz.

Pisarz również na łamach TV Republika odnosił się do działalności Ewy Kopacz. "Trzy dymisje w ciągu dwóch dni. Bliska współpracownica Ewy Kopacz porzuciła kierowanie jej gabinetem bez podawania jakiegokolwiek powodu nawet wyssanego z palca. Możliwe, że to przymierzanie się do nowego wizerunku? Była już Kopacz jako troskliwa matka spotykająca się z żonami górników, uciekająca z dzieckiem do łazienki w związku z konfliktem na Ukrainie. Potem była polska Margaret Thatcher, czyli "iron lady" i niestety okazała się taka twarda jak beza. Teraz być może Lady Makbet" – mówił Ziemkiewicz.

LL, interia.pl

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 4. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 5. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 6. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook