Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: Kopacz do dymisji!

23.01.2015

"Ewa Kopacz będzie więc musiała odejść śladem swojej rzeczniczki, szefowej gabinetu i szefa doradców".

"Ewa Kopacz będzie więc musiała odejść śladem swojej rzeczniczki, szefowej gabinetu i szefa doradców" - pisze Rafał Ziemkiewicz w swoim felietonie na łamach serwisu interia.pl. Zdaniem publicysty szefowa rządu wpadła w poważne tarapaty, a kolejne dymisje w jej otoczeniu są tego najlepszym dowodem. 

Ziemkiewicz przekonuje przy tym, że - w jego ocenie - dla Ewy Kopacz nie ma już dużych szans, jeśli chodzi o polityczną przyszłość. "Moim skromnym nie ma już problemu "czy", jest tylko problem, jak to zrobić z najmniejszymi stratami wizerunkowymi i z zachowaniem pozorów pełnej zgody i własnej decyzji samej dymisjonowanej" - czytamy. 

Jak tłumaczy dziennikarz, w Platformie jest dość duże i wpływowe stronnictwo tych polityków, którzy widzą, że Ewa Kopacz po prostu się nie nadaje i przy najbliższej okazji pozbędą się szefowej rządu. "Im bliżej jest ktoś "centrali", i im bardziej sytuację III RP w ósmym roku rządów bezideowej sitwy, zwanej urągliwie "obywatelską", zna z realiów, a nie ze zmanipulowanych przekazów TVN-u i "Wyborczej", tym bardziej się boi, że władzę przyjdzie kiedyś oddać. A wtedy przyjdzie straszny Kaczor i powsadza ich wszystkich do pierdla - bo, umówmy się, jest za co" - ocenia Ziemkiewicz.

Pisarz również na łamach TV Republika odnosił się do działalności Ewy Kopacz. "Trzy dymisje w ciągu dwóch dni. Bliska współpracownica Ewy Kopacz porzuciła kierowanie jej gabinetem bez podawania jakiegokolwiek powodu nawet wyssanego z palca. Możliwe, że to przymierzanie się do nowego wizerunku? Była już Kopacz jako troskliwa matka spotykająca się z żonami górników, uciekająca z dzieckiem do łazienki w związku z konfliktem na Ukrainie. Potem była polska Margaret Thatcher, czyli "iron lady" i niestety okazała się taka twarda jak beza. Teraz być może Lady Makbet" – mówił Ziemkiewicz.

LL, interia.pl

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook