Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: Koniec baraniego zachwytu nad Europą!

13.01.2016

Rafał Ziemkiewicz, pisarz i publicysta, zwraca uwagę na to, że niechęć Zachody do naszego kraju inspirowana jest z Polski.

Zapewne część polityków, a zwłaszcza liderów opinii zachodnich, była pod wpływem dezinformacji płynących z Polski, z jednego środowiska.  Niestety, większość informacji o Polsce na Zachodzie czerpie się z "Gazety Wyborczej" – podkreśla Ziemkiewicz w wywiadzie dla „Super Expressu”.

Jednocześnie zauważa zmianę postrzegania Zachodu przez Polaków. - Ten barani zachwyt nad Europą chyba w Polsce się skończył i argument, że jakiś Niemiec powiedział, że my mamy coś tam zrobić, bo nie podobają mu się władze, które Polacy wybrali, nie ma takiego oddziaływania, jak jeszcze kilka lat temu – ocenia.

Według Ziemkiewicza, zauroczenie Zachodem nie wytrzymuje konfrontacji z realiami życia Polaków, którzy wyemigrowali do krajów Unii za pracą.

- Jak wynika z obliczeń Kościoła, z Polski wyjechało ponad 2 mln 600 tys. osób. To więcej niż wynika z danych GUS, a Kościół po prostu obliczył, ilu ludzi wyjechało z poszczególnych parafii. Ludzie ci mają skype'a, internet, portale społecznościowe. Są w kontakcie z rodzinami, którym mówią, jak się tam żyje, zwłaszcza w kontekście imigrantów, i jak się to ma do oficjalnej politycznie poprawnej polityki medialnej – zauważa publicysta.

Zapraszamy na profil Stefczyk.info na Facebooku!

JKUB/”SE”

[fot. PAP/EPA/Stefczyk.info]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook