Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: Komorowski to naczelny leśny dziadek

21.11.2014

„Doszło do masowych fałszerstw. Ta władza kopie sobie grób, kompromitując się”.

Rafał Ziemkiewicz jest przekonany, że po wyborach samorządowych doszło do masowych fałszerstw. „To, że doszło do masowych fałszerstw wyborczych jest oczywiste. Wmawianie Polakom, że dopóki nikogo się nie złapie za rękę, to nie można mówić o fałszerstwie, bo jest to odmęt szaleństwa, jest czystą propagandą” - mówił w Radiu Wnet publicysta, wskazując, że „linia przyjęta przez Prezydenta jest nie do utrzymania”.

„Wybory wyglądały jak gdyby PKW zastała zaskoczona wyborami. W zasadzie jest to instytucja, gdzie wysyła się emerytów, jeszcze z przebiegiem peerelowskim, na dobrą synekurę, z zarobkami po 20 tys. miesięcznie, na której nic się nie robi tylko raz na jakiś czas trzeba odczytać wyniki wyborów, a po za tym można spać spokojnie. Ale wydaje się, że teraz nawet na wybory PKW zaspało” – tłumaczył dziennikarz.

Przypomniał, że to już kolejne wybory, w czasie których dochodzi o nieprawidłowości. „Jak się nie zwraca uwagi na postępujące objawy zniszczenie, to rozkład postępuje coraz szybkiej i w którymś momencie okazuje się, że kiedyś sprawnych mechanizm to totalny szmelc. Tak jest z naszymi wyborami, z którymi było coraz gorzej, ale niepodejmowania żadnych konkretnych działań i machano na to ręką. Teraz mamy sytuacje, że PKW nie jest w stanie zapewnić uczciwych wyborów na wszystkich szczeblach” - tłumaczył.

Ziemkiewicz odniósł się także do słów prezydenta Komorowskiego, który przekonywał, że nie ma argumentów na rzecz powtórzenia wyborów. „Naczelny leśny dziadek, który ma wszystkich innych pod sobą, wystąpił z hasłem, że żadnych zmian w tych wyborach nie można wprowadzić. Co jest dla tej władzy zabójcze. Jak nie wiem dlaczego prezydent tak wystąpił, bo w ten sposób ta władza kopie sobie grób, skrajnie się kompromitując” - tłumaczy Ziemkiewicz.

Cała rozmowa na stronach Radia Wnet.

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook