Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ziemkiewicz: Komorowski nie umie odejść z klasą. Żenujące

22.08.2015

"Komorowski jest nielotem. Krąży po zaprzyjaźnionych mediach i opowiada, że padł ofiarą spisku".

W swoim najnowszym felietonie na portalu interia.pl Rafał Ziemkiewicz podsumowuje powyborcze wypowiedzi byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego. Zdaniem publicysty polityk ten nie potrafi pogodzić się z porażką i odejść z klasą. "Przez myśl mu nie przechodzi, że wyborcza obsuwa mogła mieć coś wspólnego z jego własnymi ograniczeniami i błędami. Co to to nie. Były prezydent, odkąd stał się byłym, krąży po zaprzyjaźnionych mediach i wszędzie opowiada o tym, że padł ofiarą spisku" - pisze Ziemkiewicz. 

W ocenie autora "Polactwa" najgłupsze we wnioskach wysuwanych przez Komorowskiego - i wspierających go mediów - jest porównanie do Gabriela Narutowicza. "Tak, prezydent Komorowski nie przegrał wyborów. Osiem milionów sześćset tysięcy Niewiadomskich ("tłum z Krakowskiego Przedmieścia") zamordowało go z nienawiści wyborczą kartką. Nie wiem doprawdy, czy można jeszcze wymyślić i powiedzieć coś głupszego. Ani, skoro można publicznie sadzić takie farmazony praktycznie bez niczyjej reakcji, czy jeszcze istnieje w Polsce jakakolwiek debata publiczna i jakikolwiek zdrowy rozsądek" - czytamy.

Dlaczego więc przegrał, jeśli w grę nie wchodzi "morderstwo" jak u Narutowicza? "Bronisław Komorowski przegrał, bo jest politycznym nielotem, pozbawionym charyzmy, samodzielności i niezbędnych prezydentowi talentów - pięć lat temu zawdzięczał wyniesienie ponad poziom swych kompetencji Tuskowi, który wybrał osobę najmniej zdolną mu zagrozić, oraz Kaczyńskiemu, który zamiast wystawić do wyborów kogokolwiek innego, kandydował sam, nie przyjmując do wiadomości, jak wielki ma elektorat negatywny" - pisze Ziemkiewicz.

Więcej wniosków na interia.pl.

LL

CS141fotMINI

Czas Stefczyka 141/2017

PDF (4,89 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook