Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: KOD to organizacja hejterska i bez przesłania

23.09.2016

„Najśmieszniejsze jest to, że KOD jest organizacją, która próbuje przykleić się do KOR-u - powiedział na antenie Telewizji Republika Rafał Ziemkiewicz, publicysta.

Podkreślił, że z KOD-u jest taki spadkobierca KOR-u, jak mecenas Nowaczyk jest spadkobiercą 50 kamienic w Warszawie.

„Prawda jest taka, że z założycieli KOR-u żyje dwóch i jest to Antoni Macierewicz i Piotr Naimski. W związku z tym ci, którzy rzeczywiście przez KOR się przewinęli, współpracowali z nim, ale dzisiaj poszli na stronę III RP, a nie IV, nie chcą świętować z tymi ‚niesłusznymi’ założycielami i jutro robią sobie marsz ‚przeciwko podziałom’” – mówił publicysta.

Zdaniem publicysty w mediach powstał nowy rodzaj poezji.

„Powstał taki bardzo fajny rodzaj poezji KOD-owskiej, jakaś przeraźliwa grafomania, że potrzeba wolności, ja tego nie powtórzę nawet, bo mózg nie jest tego nawet na chwilę w stanie zaabsorbować. Na YouTube są materiały ze spotkań KOD-u i tam jest rzeczywiście jazda” – ocenił publicysta.

Zdaniem Ziemkiewicza w szeregach Komitetu Obrony Demokracji można dostrzec bardzo szczególny rodzaj pań.

„Tak jak ta, co opluła limuzynę prezydencką w Nowym Jorku, albo pani Kukieła sławna. Nie wiem czy państwo zwrócili uwagę: taka twarz spalona solarką, trwała, wypalone włosy ondulacją i te tygryski albo lamparty, jako szczyt wykwintnego wejścia, no i stosowne do tego słownictwo, stosowny do tego poziom pojęciowy "elita intelektualna" – komentował Ziemkiewicz.

Jak dodał, KOD to organizacja całkowicie hejterska i bez żadnego przesłania. Podczas swoich zebrań nic nie mówią o demokracji tylko o tym, jak strasznie nienawidzą  tego „kurdupla” i „plastusia”.

„I oni robią teraz marsz pt. ‚Jedna Polska’, ‚precz z podziałami’, czyli, że ma być Polska, czyli tylko ta nasza Polska, właściwie nie Polska, ale nasz euroregion, z tymi tygryskami, lampartami, z tą euroretoryką, a cała reszta won, nawet KOR won, bo jak dzisiaj powiedzieli ci, którzy identyfikują się z tą III RP, oni z Andrzejem Dudą nie będą świętować, bo ten KOR z Antonim Macierewiczem i Piotrem Naimskim to nie jest ich KOR, oni już mieli swój, już tam "Gazetę Wyborczą" tworzyli”  - podkreślił Ziemkiewicz.

wkt/telewizjarepublika.pl

[fot. youtube.com]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook