Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: KOD ma rekrutować dla PO i .Nowoczesnej

14.12.2015

„KOD-owi zaproponowałbym hymn „ojczyznę dojną racz nam wrócić Panie”.

Rafał Ziemkiewicz tłumaczy, że aktywność KOD należy rozumieć w kontekście zmian na polskiej scenie partyjnej. „Jak patrzyłem na prezydium tego marszu, to zaproponowałbym hymn „ojczyznę dojną racz nam wrócić Panie”. KOD to jest taka firma outsourcingowa, która ma rekrutować dla PO i .Nowoczesnej pod nowym szyldem” – zaznaczał w TV Republika Ziemkiewicz.

Publicysta uważa, że najbardziej zadowolone są lemingi, ponieważ udało im się wyjść na ulice, a odpowiednie kadrowanie i zaprzyjaźnione media zapewniły właściwą otoczkę. Dziennikarz przyznał jednak, że zmobilizowano 10-20 tysięcy osób, co wcześniej wydawało się mało prawdopodobne.

Ziemkiewicz przytoczył również słowa posłanki PO Henryki Krzywonos, która na gdańskiej demonstracji zaproponowała, żeby organizować teraz miesięcznice. „Przypominam sobie, jaka była beka w tych mediach, że opozycja wychodziła na ulice, a PiS chodzi i się frustruje. Co robi teraz odsunięta od kurków formacja? Żyje w alternatywnej rzeczywistości, robi rodziny radia TOK FM, kluby „Gazety Wyborczej” i miesięcznice” – ironizował publicysta.

ez

[Fot. Youtube.pl]

CS148fotMINI

Czas Stefczyka 148/2017

PDF (10,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook