Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: KOD i GW odpowiedzialne za anarchistów

26.05.2016

"Powiedzmy to wyraźnie - Korwin nie odpowiada za terrorystę z Wrocławia, a KOD, Gazeta Wyborcza i media springerowskie za anarchistów z Włoch - tak" - pisze na Facebooku Rafał Ziemkiewicz.

"Podobnie jak było w wypadku Ryszarda Cyby, tak i teraz wobec anarchobomberów z Włoch środowiska moralnie za ich akcję odpowiedzialne usiłują sprawę zrelatywizować i zaprzeczyć, by ich nieustające szczucie miało z atakiem cokolwiek wspólnego" - pisze na swoim profilu facebookowym publicysta Rafał Ziemkiewicz, odnosząc się do zatrzymania przez Policję trzech mężczyzn próbujących podłożyć ładunki wybuchowe pod radiowozami w warszawskich Włochach. 

Według ustaleń RMF FM „mężczyźni w trakcie rozmów z policjantami i prokuratorami mieli stwierdzić, że są przeciwnikami obecnej władzy, a na cel obrali posterunek policji, bo utożsamiają ją z rządem - podaje stacja”. Publicysta odnosi się w swoim wpisie do postawy mainstreamowych mediów, które zaczęły przypisywać innemu bomberowi z Wrocławia sympatie do Partii Korwin.

"Wprawdzie nie wysłano tym razem do mediów Stefena Niesiołowskiego, aby dla przykrycia sprawy kłamał do kamer, że te bomby były przeznaczone dla niego. (…) Ale za to uczepił się obóz antypisu faktu, że inny kandydat na pirocelebrytę, ten z Wrocławia, lajkował na fejsie Korwina i został w komunikatach określony mianem "sympatyka prawicy” - pisze Ziemkiewicz.

Publicysta w swoim wpisie wskazuje kto jest winny, a kto niewinny działaniom bomberów.

"Otóż - powiedzmy to wyraźnie - Korwin nie odpowiada za terrorystę z Wrocławia, a KOD, Gazeta Wyborcza i media springerowskie za anarchistów z Włoch - tak" - podkreśla dziennikarz.

"Obóz antypisu od lat (…) w szczuciu przeciwko szeroko pojmowanej prawicy posługuje się chwytami typowymi dla propagandy ustrojów totalitarnych, odwołując się do najgorszych emocji, budując poczucie zagrożenia, podjuszając do nienawiści." - wskazuje Ziemkiewicz.

Na koniec wpisu publicysta wskazuje na wychowanków obozu antypisowskiego, jako tych, którzy chcieli wysadzić komisariat.

"Środowiska te przez wiele lat hodowały tzw. antifę, organizację bandycką, jawnie aprobując przemoc wobec "faszystów", przy czym pojęciem "faszysty" z lubością obdarzały każdego przeciwnika. Wszystko wskazuje, że ludzie, którzy próbowali wysadzić w powietrze komisariat to właśnie wychowankowie "antify", ukształtowani wezwaniami "autorytetów moralnych" do "zatrzymania pochodu faszystów". Motyw ich akcji był jednoznacznie polityczny: atak na rząd, symbolizowany przez służby państwowe" - pisze kończąc dziennikarz.

kk/Facebook

[fot. YouTube/Telewizja Trwam]

Warto poczytać

 1. 1270lisior 23.03.2018

  Tomasz Lis odleciał – wieszczy koniec „dobrej zmiany” i namawia do buntu

  Wystarczy spojrzeć na twitterowy profil Tomasza Lisa, na którym redaktor naczelny Newsweeka, jak dziecko emocjonuje się „ustępstwami: PiS-u i zachęca do walki.

 2. trisomia2122032018 22.03.2018

  ONZ i Human Rights Watch nawołują do zabijania dzieci. Dlaczego?

  Kolejna kompromitacja organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka. Chcą chronić tylko wybranych

 3. czeslawakwoka150302018 15.03.2018

  „Chciałam dać Czesławie szansę, aby opowiedziała swoją historię. To jest też opowieść innych ofiar”

  Czesława Kwoka miała 14 lat, gdy razem z mamą przyjechała pierwszym transportem z Zamojszczyzny do Auschwitz.

 4. 1270tomaszlis 12.03.2018

  Lis pomawiał córkę prezydenta, dzisiaj pluje jadem na Andrzeja Dudę. Nigdy się nie nauczy?

  Z opluwania polityków obozu rządzącego Tomasz Lis zrobił sposób na istnienie medialne

 5. 1270michalik 26.02.2018

  Eliza Michalik znowu jątrzy. Na zlecenie Moskwy? Obraża Lecha i Jarosława Kaczyńskiego oraz miliony Gruzinów

  Dziennikarka „Superstacji” Eliza Michalik pozazdrościła chyba sławy Tomaszowi Lisowi i od pewnego czasu za wszelką cenę chce być jednym z najbardziej kontrowersyjnych głosów polskiego Twittera

 6. 1270grubszybolek 23.02.2018

  Wałęsa znowu odleciał. Kreuje się na Męża Opatrznościowego, który powstrzyma PiS

  „Wzywam wszystkie siły opozycyjne do współpracy. Tylko zjednoczeni możemy pokonać PiS. Lech Wałęsa.”

 7. szacki21022018 21.02.2018

  Niedouczenie czy niebezpieczne manipulacje? Szacki dla Polityki komentuje nowelę ustawy o IPN

  Wojciech Szacki, redaktor „Polityki”, napisał na swoim blogu notkę dotyczącą nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej. Reklamował ją później na Twitterze słowami: „Ustawa jest idiotyczna, ale i groźna, bo służy nie historii, lecz jej wulgaryzacji”.

 8. BayernTT 14.02.2018

  Ten wpis przejdzie do historii! Zobacz jak Bayern Monachium odpowiedział na piosenkę Lady Gagi!

  Są takie reakcje, które na długi czas zapadną w głęboką pamięć internautom. Jedną z nich z pewnością będzie wpis na profilu Bayernu Monachium, w którym pojawił się... Robert Lewandowski!

CS153fotoMINI

Czas Stefczyka 153/2018

PDF (10,02 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook