Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: KOD i GW odpowiedzialne za anarchistów

26.05.2016

"Powiedzmy to wyraźnie - Korwin nie odpowiada za terrorystę z Wrocławia, a KOD, Gazeta Wyborcza i media springerowskie za anarchistów z Włoch - tak" - pisze na Facebooku Rafał Ziemkiewicz.

"Podobnie jak było w wypadku Ryszarda Cyby, tak i teraz wobec anarchobomberów z Włoch środowiska moralnie za ich akcję odpowiedzialne usiłują sprawę zrelatywizować i zaprzeczyć, by ich nieustające szczucie miało z atakiem cokolwiek wspólnego" - pisze na swoim profilu facebookowym publicysta Rafał Ziemkiewicz, odnosząc się do zatrzymania przez Policję trzech mężczyzn próbujących podłożyć ładunki wybuchowe pod radiowozami w warszawskich Włochach. 

Według ustaleń RMF FM „mężczyźni w trakcie rozmów z policjantami i prokuratorami mieli stwierdzić, że są przeciwnikami obecnej władzy, a na cel obrali posterunek policji, bo utożsamiają ją z rządem - podaje stacja”. Publicysta odnosi się w swoim wpisie do postawy mainstreamowych mediów, które zaczęły przypisywać innemu bomberowi z Wrocławia sympatie do Partii Korwin.

"Wprawdzie nie wysłano tym razem do mediów Stefena Niesiołowskiego, aby dla przykrycia sprawy kłamał do kamer, że te bomby były przeznaczone dla niego. (…) Ale za to uczepił się obóz antypisu faktu, że inny kandydat na pirocelebrytę, ten z Wrocławia, lajkował na fejsie Korwina i został w komunikatach określony mianem "sympatyka prawicy” - pisze Ziemkiewicz.

Publicysta w swoim wpisie wskazuje kto jest winny, a kto niewinny działaniom bomberów.

"Otóż - powiedzmy to wyraźnie - Korwin nie odpowiada za terrorystę z Wrocławia, a KOD, Gazeta Wyborcza i media springerowskie za anarchistów z Włoch - tak" - podkreśla dziennikarz.

"Obóz antypisu od lat (…) w szczuciu przeciwko szeroko pojmowanej prawicy posługuje się chwytami typowymi dla propagandy ustrojów totalitarnych, odwołując się do najgorszych emocji, budując poczucie zagrożenia, podjuszając do nienawiści." - wskazuje Ziemkiewicz.

Na koniec wpisu publicysta wskazuje na wychowanków obozu antypisowskiego, jako tych, którzy chcieli wysadzić komisariat.

"Środowiska te przez wiele lat hodowały tzw. antifę, organizację bandycką, jawnie aprobując przemoc wobec "faszystów", przy czym pojęciem "faszysty" z lubością obdarzały każdego przeciwnika. Wszystko wskazuje, że ludzie, którzy próbowali wysadzić w powietrze komisariat to właśnie wychowankowie "antify", ukształtowani wezwaniami "autorytetów moralnych" do "zatrzymania pochodu faszystów". Motyw ich akcji był jednoznacznie polityczny: atak na rząd, symbolizowany przez służby państwowe" - pisze kończąc dziennikarz.

kk/Facebook

[fot. YouTube/Telewizja Trwam]

Warto poczytać

 1. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 2. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 3. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 4. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 5. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 6. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 7. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

 8. 1270gasiukpawlowicz222 03.07.2018

  Nie ma Petru, a gafa goni gafę. Nowoczesna nie potrafi poprawnie wpisać nazwy kraju

  Nieznajomość ortografii, zwykła niechlujność czy może brak elementarnego szacunku dla ojczyzny? Nowoczesna znowu poraża błędami.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook