Jedynie prawda jest ciekawa

Gorące tematy:

Ziemkiewicz: Każdy kandydat byłby lepszy niż Komorowski

27.12.2014

"Polacy zasługują na lepsze rządy i lepszego prezydenta niż taki głupawy wujo"

Mimo że Rafał Ziemkiewicz odmówił propozycji Ruchu Narodowego, aby zostać kandydatem tej organizacji na prezydenta to nie mówi "nigdy": "Nie daj Boże, żebym musiał uznać, że nie widzę nikogo lepszego i sam się rzucam do walki o Polskę, ale oczywiście, że różnie się może układać" - deklaruje w rozmowie z "Faktem". 

"Polacy zasługują na lepsze rządy i lepszego prezydenta niż taki głupawy wujo, który potrafi przy bigosie jakiś dowcip opowiedzieć i jeszcze ma do tego jakieś dziwne powiązania z ludźmi dawnych służb" - ocenia obecnego prezydenta.

"Nie sądzę, że jest już tak źle, że trzeba się rzucić do polityki i tam chwalebnie polec na przykład, bo przecież trzeba się liczyć z taką możliwością" - dodaje. O kandydatach formacji prawicowych - Andrzeju Dudzie (PiS) i Marianie Kowalskim (Ruch Narodowy) mówi, że "Każdy jest lepszy niż Komorowski. Każdy kto nie jest z Platformy będzie lepszy na tym stanowisku niż Bronisław Komorowski."

Jednak nie chce jednoznacznie oceniać która kandydatura jest lepsza, "byłoby to włączanie się w kampanię" - dodaje. "Obaj kandydaci by sobie poradzili z urzędem, nawet jeśli nie mieli podobnych doświadczeń wcześniej, to na pewno by do nich dorośli" - podsumowuje.

mc,fakt.pl
[fot. prezydent.pl]
CS145fotMINI

Czas Stefczyka 145/2017

PDF (8,85 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook