Jedynie prawda jest ciekawa


Ziemkiewicz: Juncker jest agentem Putina

14.06.2016

"Prawda jest taka, że jeśli spojrzymy, kto i jakie interesy robi z Moskwą, to największym agentem okaże się szef KE i jego towarzystwo" - mówi publicysta w wywiadzie dla Gazety Warszawskiej.

„Zdecydowaliśmy się na taki krok, żeby mieć wybór, trzecią opcję między opozycją liberalną, nieistotne, czy pod nazwą Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej czy KOD-u, a Prawem i Sprawiedliwością. Obecnie mamy możliwość wyboru jednej z tych dwóch grup i chyba każdy może przyznać, że jest to mało satysfakcjonująca sytuacja” - mówił Rafał Ziemkiewicz w wywiadzie dla Gazety Warszawskiej mówiąc o powodach powołania stowarzyszenia Endecja.

W opinii publicysty żadna z dwóch największych obecnie partii nie jest zdolna do naprawy kraju.

„Przesadą byłoby mówienie o dżumie i cholerze, ale żadne z tych ugrupowań nie daje większej nadziei na znaczącą naprawę sytuacji w kraju. Obecnie można mieć przynajmniej nadzieję, że dotychczasowe układy zostaną rozbite i rozpędzone, ale nie wiadomo, czy w ich miejsce nie powstaną nowe” - powiedział.

Publicysta tygodnika „Do Rzeczy” odniósł się także do innych ruchów prawicowych.

"Mamy ONR, który kłóci się z Ruchem Narodowym, mamy Kowalskiego, który po wielu sporach założył własne stowarzyszenie, jest też Grzegorz Braun, który generalnie ma inne pomysły niż pozostali i idzie własną drogą. Wszyscy prześcigają się jedynie w radykalizmie. Wychodzą na ulice, robią pikiety czy demonstracje, mają nadzieję, że przyjdzie telewizja, powiedzą coś do kamery, i myślą, że zrobili wielką politykę. To jest taki chocholi taniec, który ja pamiętam jeszcze z lat 90., gdy prawica się jednoczyła” - wyjaśniał Ziemkiewicz.

Publicysta pytany był również to jak odnosi się do zarzutów, że jest „ruskim agentem”.

„Prawda jest taka, że jeśli spojrzymy, kto i jakie interesy robi z Moskwą, to największym agentem okaże się szef KE Jean-Claude Juncker i jego towarzystwo. Ten „ruski agent” przestaje cokolwiek sensownego znaczyć” - mówił Ziemkiewicz.

kk/Gazeta Warszawska

[fot. YouTube/Telewizja Republika]

Warto poczytać

 1. 1270lenin12 17.07.2018

  Rosyjski zbrodniarz twarzą reklamy polskiej firmy. Przesadzili

  Lenin, to wbrew komunistycznej propagandzie, jeden z najkrwawszych dyktatorów ubiegłego stulecia.

 2. stop-pedofilii-14072018 14.07.2018

  Czy to krok w celu akceptacji pedofilii? Amerykańska strona internetowa chce zmiany słowa "pedofil" bo jest obraźliwie

  Thepreventionproject.org to strona internetowa o charakterze profilaktycznym, która zajmuje się badaniem oraz pomocą osobom, które posiadają skłonności pedofilskie

 3. 1270tuseksmieszek 13.07.2018

  Tusk wyśmiany przez amerykańskich dziennikarzy. Mocny komentarz Antoniego Macierewicza

  Donald Tusk chyba nie zdaje sobie sprawy z faktu, że w Europie niewielu traktuje go poważnie. Choć wielokrotnie dano mu to odczuć, on niezrażony stara się pokazac, że jest politykiem „z pierwszej ligi”. Próbował to udowodnić, pouczając Donalda Trumpa

 4. walesa02022018 09.07.2018

  Czy to atak sztabu wyborczego PO? Przychylne dla Jarosława Wałęsy komentarze pochodzą z tego samego komputera

  Zobacz zdjęcie z komentarzami dla Jarosława Wałęsy

 5. 1270prezydentandrzejwolyn 09.07.2018

  Prezydent oddający hołd wymordowanym Polakom? Dla lewactwa to powód do śmiechu!

  Trudno o większe zezwierzęcenie, niż wyśmiewanie się z osoby, która oddaje hołd ofiarom ludobójstwa. Jednak to, co dla przyzwoitych ludzi jest niedopuszczalne, dla wielu, wychowanych na publicystyce wiadomej gazety, jest rzeczą naturalną

 6. 1270jaroslawkacz1 06.07.2018

  Ordynarny atak na Jarosława Kaczyńskiego. „Totalni”, chcą „odstrzelić” prezesa PiS

  Opozycjo, opamiętaj się, bo może dojść do tragedii

 7. amnesty-international-5072018-r 05.07.2018

  Nie mogli się zaangażować w sprawę Alfiego Evansa, ale nie mieli obiekcji przed protestami pod SN. Jaki jest prawdziwy cel Amnesty International?

  Emocje związane z ustawą o Sądzie Najwyższym oraz odwołaniem sędzi Małgorzaty Gersdorf ze stanowiska Pierwszej Prezes SN przyciągnęły uwagę wielu ludzi

 8. 1270hejtlis 04.07.2018

  Tomasz Lis wyzywa premiera Morawieckiego. Pinokiusz przechodzi samego siebie

  Tomasz Lis, to bez wątpienia przykład „dziennikarza zaangażowanego”. Nic dziwnego – za swoje zaangażowanie dostaje sute wynagrodzenie od niemiecko-szwajcarskiego wydawcy „Newsweeka”, który skoro płaci, to wymaga.

CS157fotoMINI

Czas Stefczyka 157/2018

PDF (9,17 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook