Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: Jak produkować fakenewsy? Wyborcza jest w tym mistrzem!

12.05.2017

„Gazeta Wyborcza” w najnowszym numerze pisze o „wątpliwej teczce „Bolka’”.

„Gazeta Wyborcza” w najnowszym numerze pisze o „wątpliwej teczce „Bolka’”. To wręcz podręcznikowy przykład jak zrobić coś z niczego” – mówi Rafał Ziemkiewicz w programie „Prosto w Oczy” na antenie Telewizji Republika.

„Naukowcy z Krakowa badający materiały z tzw. szafy Kiszczaka pominęli istotny dokument. Może on podważać wniosek, że donosy agenta „Bolka” pisał Lech Wałęsa – pisze dziś „Gazeta Wyborcza”.

„Jak ktoś, kto nie ma dostępu do teczki, może zrobić jej ekspertyzę i podważać wyniki badań ekspertów, którzy zajmują się tym tematem i jako jedyni aktualnie mają do tego dostęp? – pyta Ziemkiewicz.

Publicysta zwrócił uwagę na mecenasa Widackiego, który rzekomo przedstawił prywatną ekspertyzę teczki TW Bolka i wynika z niej, że teczka ta albo jest sfałszowana albo błędnie zinterpretowana. Problem w tym, że Mecenas Widacki teczki nie widział na oczy.

„Może warto zbadać inaczej i może by się okazało i może byłoby coś nie tak – komentuje publicysta. „Trzeba mnożyć możliwości i zasiewać wątpliwości. To idealny przypadek zalewania czytelników fałszywymi informacjami” – dodał.

pg/Telewizja Republika

[foto: Telewizja Republika]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook