Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: „Hiena Roku” dla Lisa wyjątkowo trafna

22.12.2015

„Działalność Lisa całkowicie mieści się we wzorcu propagandysty i agitatora”.

Rafał Ziemkiewicz w swoim komentarzu odnosi się do ostatnich działań Tomasza Lisa. „Nie zamierzam wdawać się w pyskówki z upadłym człowiekiem, którego popularność zeszła ostatnio w fazę „pudelkową” i podtrzymywana jest cytowaniem przez plotkarski portal jego bluzgów z twittera” - pisze na początek Ziemkiewicz.

Dodaje, że „tytuł „Hieny Roku” dla Tomasza Lisa jest wyjątkowo trafny”. „Dla każdego, kto przyjrzy się działalności Lisa z lat ostatnich nie ulega wątpliwości, że całkowicie mieści się ona we wzorcu propagandysty i agitatora – to drugie od stosunkowo niedawna, bo przez długi czas zadowalał się on rolą paszkwilanta zohydzającego opozycję, co pozwalało mu pozorować obiektywizm maską „wcale nie wysługuje się władzy, tylko uważam że Kaczyński jest straszny, a narodowcy i korwiniści jeszcze straszniejsi”. Dopiero podczas wyborów poczuł się zmuszony był zarzucić pozory” - zaznacza publicysta.

Dodaje, że „nie myśli tu wcale o jego (Lisa – red.) bluzgach w mediach społecznościowych, będących raczej dowodem narastającego strachu i niepewności jutra – kultura osobista, czy raczej jej brak, to kwestia osobna”. „Ani o sprawie fałszywego twittu Kingi Dudy, która – też to dokładnie kiedyś analizował – nie była i nie mogła być żadną pomyłką, tylko klasycznym propagandowym wykorzystaniem przewagi oskarżenia nad sprostowaniem, wykalkulowanym, bo sprostowanie do większości tych, którzy usłyszeli oskarżenie, nie miało szansy dotrzeć, a już na pewno nie przed dniem głosowania” - wskazuje Ziemkiewicz.

ez,uZiemkiewicza.pl

[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook