Jedynie prawda jest ciekawa

Ziemkiewicz: „GW” to Gazeta Wyborcza Komorowskiego

13.03.2015

„Dlaczego Putin chciałby obalić rząd PO? To tak jakby chciał obalić rząd Kadyrowa w Czeczenii”

„Dziś nie ma wątpliwości, jak nigdy, że „GW” to właśnie Gazeta Wyborcza Bronisława Komorowskiego” – ocenił w Telewizji Republika publicysta i pisarz Rafał Ziemkiewicz.

„Polskie społeczeństwo, widać, nie dostrzega, że żyjemy w złotych czasach” – stwierdził Ziemkiewicz, pytany o reakcje na kampanię Bronisława Komorowskiego. „Zgoda ma polegać na tym, że wszyscy się zgadzają z władzą. A co do bezpieczeństwa – wszystko co ujawnia KNF jest wiadome od poprzedniej kadencji. Jeżeli po 3 latach nagle publikuje dokumenty dot. SKOK-ów, to nie dzieje się przypadkiem” – ocenił, odnosząc się do hasła wyborczego Komorowskiego.

Ziemkiewicz przyznał, że analizuje przekaz „GW”. „Dziś nie ma wątpliwości, jak nigdy, że „GW” to właśnie Gazeta Wyborcza Bronisława Komorowskiego” – stwierdził. Wymieniał tematy poruszone w dzisiejszym wydaniu, które potwierdzają jego tezę. „Cztery tematy SKOK-ów i trzy nt. in vitro i Andrzeja Dudy. A także informacja o Marku Falencie jako PiS-owcu, który stał za podsłuchami polityków” – wymieniał Ziemkiewicz. „GW chce pokazać, że za Falentą stał PiS, a za PiS-em Putin. Ale dlaczego Putin chciałby obalić rząd PO? To tak jakby chciał obalić rząd Kadyrowa w Czeczenii” – ocenił publicysta.

Rafał Ziemkiewicz przyznał też, że czekał na informację o członku Platformy Obywatelskiej z Piaseczna, który miał przyjąć 600 tys. złotych łapówki, a wziął 150 tys. „Skoro polityk lokalny bierze taką łapówę, to o jakie sumy chodzi tam na górze?” – zastanawiał się.

ez
[Fot. Youtube.pl]

CS150MINIfot

Czas Stefczyka 150/2017

PDF (4,60 MB)

pobierz najnowszy numer
archiwum numerów

Facebook